خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » فرانسه از نماز خواندن مسلمانان در خیابان جلوگیری می‌کند
 

 

فرانسه از نماز خواندن مسلمانان در خیابان جلوگیری می‌کند

پس از یکسری اعتراضات از سوی قانونگذاران و مقام‌های محلی بر سر استفاده مسلمانان از فضای عمومی جهت اقامه نماز، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که این اقدام از

فرانسه از نماز خواندن مسلمانان در خیابان جلوگیری می‌کند

پس از یکسری اعتراضات از سوی قانونگذاران و مقام های محلی بر سر استفاده مسلمانان از فضای عمومی جهت اقامه نماز، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که این اقدام از سوی مسلمانان را که در خیابانی در شمال پاریس انجام می شود، ممنوع می کند.

مسلمانان نباید در خیابان اقدام به برگزاری نماز کنند

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژرار کولوم، وزیر کشور فرانسه گفت: آنها نباید در خیابان اقدام به برگزاری نماز کنند. ما این کار را ممنوع می کنیم.نمازگزاران در خیابانی واقع در نزدیکی شهر پاریس روز جمعه اقدام به برگزاری نماز جمعه کردند. این اقدام از سوی نمازگزاران هر جمعه از مارس امسال میلادی و در اعتراض به بستن یک مسجد محلی مشهور که در ساختمانی دولتی فعال بود، صورت گرفته است.

عبارات مهم : مسلمانان – فرانسه
نمازگزاران مقام های فرانسوی را به نقض حقوق خود جهت برگزاری نماز در مسجد اعلام کرده و گفتند مقام ها زمین مناسبی را جهت ساخت مسجد تازه پیشنهاد نداده اند.

این در حالی است که وزیر کشور فرانسه اذعان کرده که باید یک قطعه زمین تازه جهت ساخت مسجد در نظر گرفته شود و ادامه داد: مسلمانان باید مکانی جهت نمازگزاری داشته باشند و ما این مساله را تضمین می کنیم که این مناقشه را ظرف چند هفته آینده حل کنیم.

یکی از انجمن های محلی مسلمانان نیز اعلام کرد که میل دارد نمازگزاران جمعه هفته آینده در مرکز شهر نماز جمعه را برپا کنند.

تنش در مورد یافتن مکان جهت برپایی نماز مسلمانان فرانسه باعث شده است است که حدود ۱۰۰ تن از مقام های محلی فرانسه تلاش کنند مانع برپایی نماز آنها در دهم نوامبر شوند که در جریان آن قرار است سرود ملی فرانسه خوانده شود.

فرانسه حدود پنج میلیون مسلمان دارد. رهبران مذهبی مسلمانان نیز از این مساله شکایت دارند که فضای کافی در دسترس مسلمانان جهت حضور در مراسم عبادی ارزش وجود ندارد.

در سال ۲۰۱۱ نیز مارین لوپن، رهبر ملی گرای فرانسه برپایی نماز در خیابان ها را با اشغال فرانسه به وسیله نازی ها در جنگ جهانی دوم شبیه دانست و این مساله باعث شد تا به خاطر این صحبت ها تحت پیگرد قرار بگیرد.

فرانسه از نماز خواندن مسلمانان در خیابان جلوگیری می‌کند

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: مسلمانان | فرانسه | خیابان | خیابانی | برگزاری | پاریس | ممنوع | فرانسه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>