خانه » خبری و خواندنی » وزیر ارشاد به بعضی نابسامانی‌ها در سینما زیاد توجه کند
 

 

وزیر ارشاد به بعضی نابسامانی‌ها در سینما زیاد توجه کند

سهراب‌پور گفت: سینماگران انتظار دارند وزیر ارشاد به نابسامانی‌هایی مثل ورود تهیه‌کنندگان سودجو به عرصه سینما، زیاد توجه کند.

وزیر ارشاد به بعضی نابسامانی‌ها در سینما زیاد توجه کند

منصور سهراب پور تهیه‌کننده سینما، در خصوص ورود تهیه‌کنندگان سودجو به سینما، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: من مسئله مهم را در گلوگاه ماجرا می‌بینم؛ جایی که به وزارت ارشاد و منزل سینما می رسد. متولیانی که باید جدی‌تر به این جریان نگاه و مقوله تهیه کنندگی را با ارزش تر تلقی کنند.

وی افزود: تهیه‌کنندگی جایگاهی است که می‌تواند کارهای فرهنگی را به مسیر خوب و یا به انحراف بکشاند؛ چون در کارهای تولیدی فرهنگی و سینما نقش بسیار مهمی دارد. حتی شاید جایگاه ویژه‌تری نسبت به کارگردان داشته باشد؛ به هر حال پوشش کل یک اثر و حتی خود کارگردان بر عهده تهیه کننده است،‌ بعد نباید از کنار چنین موضوعی به آسانی گذشت.

تهیه‌کننده «آینه بغل» بیان کرد: افرادی هستند که به واسطه پول های بادآورده و یا اعتبار کسب کرده از طرق مختلف، در این صنف سینمایی ورود پیدا کردند و این اتفاق در امور فرهنگی بسیار تاثیرگذار هست. متاسفانه جهت آنها اصلا مهم نیست چه اثری را تولید می کنند؛ چون فقط به دنبال مطرح شدن، کسب جایگاه و در کل استفاده ابزاری هستند.

وزیر ارشاد به بعضی نابسامانی‌ها در سینما زیاد توجه کند

این تهیه‌کننده تأکید کرد: به واسطه گپ و گفت‌هایی که بعضی مواقع با بعضی از این افراد داشتم، متوجه شدم خیلی به دنبال کار فرهنگی و ارتقای سینما نیستند. جای تأسف است که نهادی جهت ابطال مجوزهای آنها ورود نمی‌کند.

تهیه‌کننده «من سالوادور نیستم» اظهار داشت: البته این اتفاقی قدیمی هست؛ ولی طی سه، چهار سال اخیر پررنگ‌تر شده است و فاجعه پیش آمده است و جای تاسف دارد اتفاق مثبتی در جهت حل آن رخ نمی دهد.

وی اذعان داشت: متاسفم، انتظار می رفت وزیر ارشاد به چنین بی سر و سامانی‌هایی توجه بیشتری کند.

این تهیه‌کننده گفت: زمانی که چنین تهیه‌کننده‌هایی وارد سینما می‌شوند، مسئولیتش متوجه ماست و متأسفانه کاری هم از دستمان برنمی‌آید. خطر یعنی همین که آثاری از سوی چنین تهیه‌کننده‌هایی تولید می شود که صادرکننده مجوز، نمی تواند پاسخگوی آنها باشد و از همه بدتر خودش دستخوش مسائل به وجود آمده از طرف همین تهیه کننده ها می شود.

سهراب‌پور گفت: سینماگران انتظار دارند وزیر ارشاد به نابسامانی‌هایی مثل ورود تهیه‌کنندگان سودجو به عرصه سینما، زیاد توجه کند.

سهراب پور خاطرنشان کرد: نتیجه های ورود تهیه‌کنندگانی که به آن اشاره کردیم را در تولیدات سینمای حال حاضر می بینیم. آثاری که وزارت ارشاد، منزل سینما، دست‌اندرکاران سینما و مخاطب از آنها ناراضی هستند ضمن اینکه ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی عدیده ای در پی دارد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزیر ارشاد | تهیه کننده | سینمایی | کارگردان | سینمای | سینما | اخبار سینما | تهیه کنندگان سینما

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>