خانه » خبری و خواندنی » پخش فیلم کشتار ایرانیان در کالج سلطنتی لندن ، «یتیم‌خانه ایران» به انگلیس رفت
 

 

پخش فیلم کشتار ایرانیان در کالج سلطنتی لندن ، «یتیم‌خانه ایران» به انگلیس رفت

فیلم سینمایی «یتیم منزل ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، به همت ایرانیان مقیم لندن و بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار، در ایمپریال کالج این شهر به نمایش درآمد.

پخش فیلم کشتار ایرانیان در کالج سلطنتی لندن ، «یتیم‌خانه ایران» به انگلیس رفت

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ فیلم سینمایی «یتیم منزل ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، به همت ایرانیان مقیم لندن در ایمپریال کالج این شهر به نمایش درآمد.

احمد نجاران، مسئول این برنامه و عضو انجمن ایرانیان «ایمپریال کالج لندن» در این‌ باره گفت: در یک سال و نیم اخیر، فیلم‌های سینمایی مختلفی همچون آرگو و سیصد در «ایمپریال کالج لندن» اکران شده است بود که تصویری خشن، جنگ طلب و مرتجع از جامعه کشور عزیزمان ایران را جهت جهانیان به نمایش می‌گذاشتند. با توجه به این موضوع، جای پخش فیلم فاخر ایرانی که دارای عقبه تاریخی باشد و تصویری درست و روشن از کشور نشان بدهد خالی بود.

عضو انجمن ایرانیان «ایمپریال کالج لندن» بیان کرد: نخستین هدف از اکران این فیلم سینمایی، ارائه این اثر جهت ایرانیان مقیم خارج از کشور بود، لیکن همانگونه که در فیلم بیان می شود، «یتیم منزل ایران» بازگوکننده واقعه ای است که حتی یک صفحه از آن در کتاب های تاریخی نیامده است.

پخش فیلم کشتار ایرانیان در کالج سلطنتی لندن ، «یتیم‌خانه ایران» به انگلیس رفت

وی توضیح داد: «ایمپریال کالج لندن» در روز سه شنبه هفتم نوامبر میزبان نمایش فیلم سینمایی «یتیم منزل ایران» بود که با توجه به اینکه بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه را خارجی ها تشکیل می دهند، نمایش فیلم و یا برگزاری برنامه های فرهنگی در این دانشگاه از بازتاب های جهانی فراوانی برخوردار است.

این فعال فرهنگی افزود: گزینش تاریخ هفتم نوامبر جهت پخش فیلم «یتیم منزل ایران» هم به علت صحبت ترامپ و استفاده وی از واژه جعلی جهت خلیج فارس و همینطور تروریست خطاب کردن ملت کشور عزیزمان ایران بود که در آن وقت انگلستان تلاش کرد نقش پلیس خوب را بازی کند و با انتشار شدن اسنادی بر لزوم به کار بردن واژه خلیج فارس تاکید کرد.

وی با اشاره به همکاری «ایمپریال کالج یونیون» و «دپارتمان مهندسی شیمی» جهت نمایش این فیلم خاطرنشان کرد: در مورد پوستر تبلیغاتی اکران این برنامه نیز عبارتی از فیلم راجع به استعمارگری انگلیس با عنوان «روباه پیر استعمار چه زمانی از کشتن راضی می‌شود؟ یک سال، دو سال، صد سال، دویست سال. چه زمانی؟» کار کرده بودیم، در این پوستر به زخم‌هایی که ملت کشور عزیزمان ایران از کشورهای غربی برداشته و هیچگاه خوب نشده، اشاره کردیم.

نجاران ادامه داد: دیگر اقدام انجام گرفته در حاشیه نمایش این فیلم سینمایی اهدای آن به دانشجویان انگلستان، نیجریه، چین و یونان بود و از آنها خواستیم بعد از تماشای «یتیم منزل ایران» نظراتشان را به ما انتقال دهند.

فیلم سینمایی «یتیم منزل ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، به همت ایرانیان مقیم لندن و بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار، در ایمپریال کالج این شهر به نمایش درآمد.

نجاران یادآور شد: اکران این فیلم سینمایی نه تنها نخستین نمایش «یتیم منزل ایران» در شهر لندن بود، بلکه نخستین گردهمایی برگزار شده است به وسیله انجمن ایرانیان کالج سلطنتی لندن است که با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در لزوم آتش به اختیار بودن جوانان در انجام فعالیت های فرهنگی برنامه ریزی و انجام شد. در حال حاضر، برنامه‌ریزی کردیم تا هم اکران بزرگ‌تری جهت این فیلم و با تنوع بیشتری از مردم کشور انگلستان داشته باشیم و هم فیلم را به دانشجویان خارجی مقیم این کشور برسانیم.

وی در آخر اظهار داشت: از دوستان و همکاران خود در جشنواره مردمی فیلم عمار جهت در اختیار گذاشتن نسخه انگلیسی و زیرنویس شده است این فیلم سینمایی تقدیر می‌کنیم.

انتهای پیام/

اکران فیلم «یتیم‌خانه ایران» در انگلیس

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | فیلم سینمایی | اکران فیلم | انگلستان | دانشجویان | سینمایی | انگلیسی | ایرانیان | انگلستان | برنامه | ایرانی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>