خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ترامپ،کره شمالی را به لیست حامیان تروریسم افزود
 

 

ترامپ،کره شمالی را به لیست حامیان تروریسم افزود

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مسیر زیاد کردن تنش با کره شمالی، این کشور اتمی را به فهرست حامیان تروریسم دولتی اضافه کرد؛ اقدامی که می‌تواند به افزایش تحریم‌های این کشور بیانجامد.

ترامپ،کره شمالی را به لیست حامیان تروریسم افزود

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مسیر زیاد کردن تنش با کره شمالی، این کشور اتمی را به فهرست حامیان تروریسم دولتی اضافه کرد؛ اقدامی که می تواند به افزایش تحریم های این کشور بیانجامد.

دامنه دشمنی و تنش های آمریکا با کره شمالی گسترده تر شد

«دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا قصد دارد دامنه دشمنی و تنش ها با کره شمالی را وسعت ببخشد.آنطور که سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده، ترامپ پیونگ یانگ را به عنوان چهارمین کشور موجود در فهرست حامیان تروریسم دولتی معرفی کرد.تاکنون آمریکایی ها کشورهای ایران، سودان و سوریه را حامی تروریسم دولتی می دانستند و البته بارها واشنگتن و اعراب هم پیمانش در منطقه گفته اند که کشور عزیزمان ایران در این لیست، مقام اول را دارد.

ایران در بهبوهه جنگ تحمیلی یعنی در زمستان سال ۱۳۶۲ به این فهرست وارد شد.

کشورهایی که در این فهرست وارد می شوند، مشمول بعضی تحریم های خاص آمریکا می شوند؛ تحریم هایی از جمله محروم شدن از کمک های خارجی آمریکا، ممنوعیت واردات تسلیحات آمریکایی، ممنوعیت واردات بعضی اقلام دارای کاربری دوگانه و «دیگر تحریم های مالی.» این می تواند به معنای احتمال اعمال تحریم های آمریکایی علیه اتباع بزرگ ترین شریک تجاری کره شمالی یعنی چین باشد.

بر اساس مفاد تحریم های ذیل این طبقه بندی آمریکایی، اتباع آمریکا هم از تعامل تجاری با اتباع کشورهای «حامی تروریسم دولتی» منع می شوند.

ایران در سال ۲۰۱۵ با ۵ عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل و آلمان (مشهور به ۱+۵) توافق کرد که در ازای توقف و تخریب بعضی زوایای برنامه هسته ای صلح آمیز خود، از شمول تحریم های بین المللی هسته ای معاف شود.

ایران ولی بارها از اجرایی نشدن لغو تحریم ها به علت وحشت موسسات بین المللی و بخصوص بانک ها از تحریم های یکجانبه آمریکا شکایت کرده است.

نمایندگان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هر از چندگاهی با حضور در کمیسیون یکسان برجام در پایتخت اتریش، این مسئله را به عنوان یکی از دلخوری های کشور عزیزمان ایران از کشورهای متعهد به اجرای برجام، روی میز مذاکره می گذارند.

ترامپ،کره شمالی را به لیست حامیان تروریسم افزود

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: تحریم های آمریکا | رئیس جمهور | کره شمالی | رئیس جمهور | کره شمالی | لغو تحریم | تحریم ها | آمریکایی | واردات | آمریکا | ممنوعیت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>