خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از شنبه هفته آینده شروع می‌شود
 

 

بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از شنبه هفته آینده شروع می‌شود

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: کار بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از شنبه هفته آینده به صورت جدی و با مقیاس بالا شروع می شود.

بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از شنبه هفته آینده شروع می‌شود

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: کار بازسازی مناطق زلزله زده استان از شنبه هفته آینده به صورت جدی و با مقیاس بالا شروع می شود.

شروع بازسازی مناطق زلزله زده

مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد مدیریت بحران که امروز (۳۰آبان) در فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در مناطق زلزله زده به آرامش رسیده ایم و اتفاق جمع شده است است.وی ادامه داد: عملیات نجات با سرعت در همان دو روز اول انجام شد و کار اسکان اضطراری و توزیع چادر و اقلام اساسی نیز به تعادل رسیده و مقداری خرده کاری باقی مانده که همه پای کار هستند.

عبارات مهم : کرمانشاه – شهرداری
وی اولویت بعدی را اسکان موقت زلزله زدگان اعلام کرد که با همکاری بنیاد مسکن قرار است طی روزهای آینده مدل آن بر اساس شرایط منطقه مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات آواربرداری از پنجمین روز شروع شد، تصریح کرد: تا دو شب قبل ۲۲ هزار واحد مسکونی نیز کارشناسی شده است هست. البته آینده نگری ما خسارت ۳۵ هزار واحد است که قول داده اند تا آخر هفته واحدهای باقی مانده نیز کارشناسی شود.

نیک کردار با اشاره به اینکه مدیران عامل هفت بانک کشور نیز جهت انجام هماهنگی ها به کرمانشاه آمدند، اظهار کرد: آینده نگری ما این است از روز شنبه تعدادی پرونده خصوصا در بخش روستایی آماده شود تا بتوانند جهت دریافت تسهیلات اقدام کنند.

به گفته این مسئول صدور پروانه و تشکیل پرونده با همکاری بنیاد مسکن انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مورد نیاز جهت پرداخت تسهیلات به مردم نیز باید در خود شهرستان مستقر شود و نیروی مورد نیاز این امر حتی از بانکهای سایر استان های معین نیز تامین شود تا مردم نیازی جهت مراجعه به بانکهای مرکز استان نداشته باشند.

وی گفت: انجام امور خدمات شهری سرپل ذهاب با حضور ۳۰۰ نیرو شهرداری منطقه ۱۴ پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال انجام است و در تازه آباد نیز شهرداری منطقه ۲۰ پایتخت کشور عزیزمان ایران پای کار است.

وی از استقرار ۱۰۰ دوش حمام در مناطق زلزله زده هم خبر داد که بنابر قول وزیر نیرو تا ۳۰۰ دوش زیاد کردن می یابد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه بیان کرد: ۱۶۰ چشمه سرویس بهداشتی هم راه اندازی شده است و اگر در جایی ازدحام مردم و چادرها باشد باز هم راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرهای زلزله زده باید هرچه سریعتر به شرایط عادی بازگردد، افزود: از شنبه مدارس هم باید کار خود را شروع کنند.نیک کردار تاکید کرد: ارتش و سپاه به خوبی در این مدت کنار مردم بودند و ارتش ظرف دو سه روز آینده کم کم شهر را ترک خواهد کرد.به گفته این مسئول، هلال احمر نیز اکنون در حال صدور دفترچه جهت خانوارهای آسیب دیده است تا دیگر در توزیع اقلام بی نظمی نداشته باشیم.وی تصریح کرد: این دفترچه ارزاق و خدمات ظرف دو سه روز آینده توزیع می شود و مردم با کمک آن اقلام ۷۲ ساعته و یک ماهه دریافت خواهند کرد.

بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از شنبه هفته آینده شروع می‌شود

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کرمانشاه | شهرداری | اندازی | بازسازی | زلزله | پرونده | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>