خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » موشک‌های کره شمالی با توانایی هدف‌گیری خاک آمریکا
 

 

موشک‌های کره شمالی با توانایی هدف‌گیری خاک آمریکا

آژانس جاسوسی کره جنوبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد کره شمالی احتمالا به موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای که می‌تواند خاک آمریکا را هدف بگیرد، دست یافته و طی امسال یک آزمایش موشکی انجام دهد.

موشک‌های کره شمالی با توانایی هدف‌گیری خاک آمریکا

آژانس جاسوسی کره جنوبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد کره شمالی احتمالا به موشک های بالستیک بین قاره ای که می تواند خاک آمریکا را هدف بگیرد، دست یافته و طی امسال یک آزمایش موشکی انجام دهد.

سئول: کره شمالی احتمالا به موشک هایی با توانایی هدف گیری خاک آمریکا دست یافته است

به نقل از خبرگزرای رویترز، یی وان-یونگ، از اعضای کمیته اطلاعاتی پارلمان کره جنوبی که گزارش سرویس اطلاعات ملی را قرائت می کرد، گفت که پیونگ یانگ اخیرا یک موتور موشک آزمایش کرده است چون تحرکاتی در نزدیکی محل تاسیسات موشکی این کشور دیده شده است هست. وی افزود: هیچ نشانه ای از احتمال یک آزمایش قریب الوقوع اتمی از سوی کره شمالی ثبت نشده است اگرچه مجتمع پوگیی-ری جهت انفجار دیگری در هرزمان آماده است و به علاوه ساخت و سازهایی اخیرا در تونل چهارم صورت گرفته است.

عبارات مهم : موشک بالستیک – کره شمالی
این قانونگذار کره ای در نشستی با خبرنگاران بعد از جلسه پارلمان گفت: آژانس تحولات را به دقت زیر نظر دارد به چه دلیل که احتمال می رود کره شمالی امسال در صدد پرتاب یک موشک بالستیک به اسم پرتاب ماهواره و توسعه صلح آمیز برنامه های فضایی خود باشد ولی در حقیقت این کارهای زیاد کردن تهدیدها علیه آمریکا است.

موشک‌های کره شمالی با توانایی هدف‌گیری خاک آمریکا

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: موشک بالستیک | کره شمالی | کره جنوبی | انفجار | آمریکا | بالستیک | آژانس | آزمایش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>