خانه » خبری و خواندنی » منیژه آرمین دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب شد
 

 

منیژه آرمین دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب شد

فاضل نظری طی حکمی، منیژه آرمین را به عنوان دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب منصوب کرد.

منیژه آرمین دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب شد

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ فاضل نظری طی حکمی منیژه آرمین داستان‌نویس با سابقه انقلاب را به عنوان دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

نظر به شایستگی‌های ممتاز ادبی و تجربه های ارزشمند هنری و فرهنگی سرکار عالی، به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب منصوب می شوید.

منیژه آرمین دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب شد

انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران تنها یک اتفاق اجتماعی و یک پدیده سیاسی یا تاریخی نیست. این حماسه عظیم، شجره طیبه ای است که به فضل خدای متعال و به برکت ایثار و جان فشانی شهیدان و در سایه رشادت و پایمردی دلیرمردان این سرزمین خلق و حفظ شده است هست. دستاوردی باشکوه که با خود موجی از آرزوی بزرگ های بلند و ارزش های معنوی را به همراه داشته و دارد. آرزوی بزرگ هایی که صورت های معروف این سرزمین با اعتقاد به آن ها به روایت و آینه داری آن پرداخته اند.

در این میان بسیاری از آفاق ادبیات داستانی امروز هم سرشار از جلوه های همان آرمان‌خواهی و حق طلبی هست؛ آثار ارزشمندی که به نوعی در تبیین هنری گفتمان انقلاب اسلامی کوشیده اند. جشنواره داستان انقلاب با نگاه خلاق نویسندگان متعهد، روایتی باورمندانه از دیروز تا فردای ملتی است که پرچم استقلال و آزادی خود را علی رغم دسیسه های پیدا و پنهان دشمن های بر بام دنیا برافراشته هست. ان شاء الله این جشنواره که با اهدای جایزه مرحوم امیرحسین فردی همراه هست، در دهمین منزل نیز با داوری دقیق مبتنی بر اهداف و سیاست های تعیین شده، بتواند در عرصه ادبیات انقلاب گامی موثر بردارد.

گفتنی هست؛ منیژه آرمین متولد سال ۱۳۲۴ در پایتخت کشور عزیزمان ایران و داستان‌نویس و روان‌شناس ایرانی است که به پیکره‌سازی و سفال‌گری نیز اشتغال دارد. او کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی از دانشگاه تربیت معلم، کارشناس روانشناسی از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، کارشناس رشته مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. کتاب های «کیمیاگران نقش»، «ای کاش گل سرخ نبود»، «بوی خاک»، «شب و قلندر»، «شباویز»، «سرود اروند رود» و «سال ۱۶» از مجموعه تالیفات این نویسنده است.

شایان ذکر هست؛ دهمین جشنواره داستان انقلاب همزمان با هفته هنر انقلاب فروردین ۹۷ در حوزه‌ هنری برگزار می شود.

فاضل نظری طی حکمی، منیژه آرمین را به عنوان دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب منصوب کرد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دانشگاه | دانشکده | جشنواره | داستان | ایرانی | انقلاب | همراه | ایران | داستان | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>