خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ۱۶۰ هزار میلیارد در ۶ ماه، درآمدهای گمرکی ۳ برابر شد
 

 

۱۶۰ هزار میلیارد در ۶ ماه، درآمدهای گمرکی ۳ برابر شد

مجموع درآمدهای گمرکی در شش ماهه نخست امسال به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۶۰ هزار میلیارد در ۶ ماه، درآمدهای گمرکی ۳ برابر شد

مجموع درآمدهای گمرکی در شش ماهه نخست امسال به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

۱۶۰ هزار میلیارد در ۶ ماه درآمد گمرک

گمرک کشور عزیزمان ایران از زیاد کردن سه برابری درآمدهای گمرکی با اجرای سامانه جامع گمرکی خبر داد و اعلام کرد که امکان جعل اسناد با ارتقای سامانه های الکترونیکی در گمرک هوشمند وجود ندارد.گمرک کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر تحولاتی را در نظام گمرکی ایجاد کرده که بااهمیت ترین آن ها پروژه گمرک الکترونیک است و گمرک در این مدت مدعی شده است که اجرای این پروژه تاثیرات بسیار مثبتی را بر نظام گمرکی کشور عزیزمان ایران گذاشته است.

یکی از بااهمیت ترین اتفاقاتی که در جهت اجرای طرح گمرک الکترونیک و سامانه جامع گمرکی افتاد، زیاد کردن درآمدهای گمرکی با وجود کم کردن حجم واردات در سال های اخیر بود و گمرک کشور عزیزمان ایران در طول این سال ها خبر از زیاد کردن درآمدهای گمرکی به میزان چشم گیری داده است.

گمرک کشور عزیزمان ایران با الکترونیکی کردن تمامی رویه های گمرکی موفق شد درآمدهای خود را نسبت به وقت قبل از پیاده سازی سامانه جامع گمرکی به سه برابر زیاد کردن دهد و در سال گذشته با کسب ۳۳۰ هزار میلیارد ریال مجموع درآمدهای وصولی عالی ترین رکورد را در کسب درآمدها کسب کند و این در حالی است که واردات کالا به کشور در سال گذشته نسبت به مدت زمانی قبل از پیاده سازی سامانه جامع گمرکی کم کردن داشت.

بر اساس اعلام گمرک ایران، با هوشمندسازی تمامی مراحل انجام تشریفات گمرکی از ابتدای امسال تطبیق اطلاعات بارنامه، ثبت سفارش و تمامی اسناد و مدارک ترخیص با اظهار صاحب کالا به صورت الکترونیکی و هوشمند انجام می شود و امکان جعل اسناد وجود ندارد.

۱۶۰ هزار میلیارد در ۶ ماه، درآمدهای گمرکی ۳ برابر شد

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: الکترونیکی | الکترونیک | گمرک ایران | اجرای طرح | واردات | پروژه | ایران | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>