خانه » خبری و خواندنی » رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوره‌ تازه
 

 

رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوره‌ تازه

معاون فرهنگی وزارت ارشاد در چهاردهمین جلسه شورای مدیران معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۶ رویکردهای پیش رو در فعالیت های معاونت امور فرهنگی را بیان کرد.

رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوره‌ تازه

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت تمرکززدایی در فعالیت‌های فرهنگی به عنوان یکی از رویکردهای مهم فعالیت ها گفت: در دروه گذشته کارهای خوب و موثری در جهت تمرکززدایی از فعالیت‌ها در معاونت فرهنگی انجام شده است که اگر خدا بخواهد این رویکرد در این دوره نیز پیگیری خواهد شد. بسیاری از استان‌های کشور پتانسیل فراوانی جهت برگزاری فعالیت‌های فرهنگی دارند و در برنامه‌ریزی‌های معاونت امور فرهنگی باید به این توانمندی‌ها توجه شود.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتخاذ نگاه فراگیر در فعالیت های فرهنگی را از دیگر رویکردهای مورد نظر جهت فعالیت ها دانست و گفت: ما باید در چارچوب قانون یک نگاه فراگیر به فعالان عرصه‌ کتاب و نشر داشته باشیم و ملاک برایمان قانون و شرع باشد.

وی از جذب همکاری نهادها و ارگان‌های دیگر در فعالیت ها هم به عنوان یک رویکرد جدی در معاونت فرهنگی یاد کرد و ادامه داد: ما جهت کمک به عرصه‌ نشر و کتاب و فعالیت‌های این حوزه باید به سمت جلب همکاری نهادهای شخصی و دولتی حرکت کنیم تا ضمن هم افزایی از امکانات دیگران جهت ارتقای فرهنگی کمک بگیریم.

رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوره‌ تازه

محسن جوادی همچنین بر فرهنگی‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی به عنوان یک رویکرد دیگر تاکید کرد و گفت: در فعالیت های فرهنگی اخلاق مداری و تعامل اخلاقی با مخاطبان باید به عنوان یک اصل مدنظر باشد. همچنین گسترده تر شدن دایره مراودات و مبادلات کاری در حوزه‌ فعالیت ها و شفافیت در امور مالی می تواند در فرهنگی تر شدن برنامه‌های معاونت فرهنگی موثر باشد.

همچنین در این جلسه مدیران موسسات و ادارات زیرمجموعه‌ معاونت فرهنگی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود، به بیان طرح ها و برنامه‌های پیش رو پرداختند.

در چهاردهمین جلسه شورای مدیران معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همایون امیرزاده؛ مشاور اجرایی، نیکنام حسین‌پور؛ مشاور توسعه منابع، داریوش رضوانی؛ مشاور فرهنگی، محمد سلگی؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، علی اصغر سیدآبادی؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی های فرهنگی، مهزاد دانش؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر، علی فریدونی؛ مدیرکل دفتر مجامع تشکل ها و فعالیت های فرهنگی، مجید غلامی جلیسه؛ مدیرعامل منزل کتاب، مهدی حافظی؛ مدیر امور مالی معاونت، عبدالرضا گرشاسبی؛ مدیر واحد آمار و اطلاعات معاونت، مهدی سهل‌آبادی؛ مدیر حراست معاونت و سید محمد طباطبایی حسینی؛ مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی حضور داشتند.

انتهای پیام/

معاون فرهنگی وزارت ارشاد در چهاردهمین جلسه شورای مدیران معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۶ رویکردهای پیش رو در فعالیت های معاونت امور فرهنگی را بیان کرد.

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | روابط عمومی | برنامه | قانون | فرهنگ | همکاری | فعالیت | برنامه | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>