خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » افشاگری راجع به شکنجه شدید شاهزادگان سعودی
 

 

افشاگری راجع به شکنجه شدید شاهزادگان سعودی

کمیسیون حقوق بشر شرکت ملل در ژنو نیز گزارش داد، هلال احمر عربستان ۱۲ شاهزاده را از هتل ریتز در قلب ریاض به بیمارستان‌های این شهر انتقال کرده و

افشاگری راجع به شکنجه شدید شاهزادگان سعودی

کمیسیون حقوق بشر شرکت ملل در ژنو نیز گزارش داد، هلال احمر عربستان ۱۲ شاهزاده را از هتل ریتز در قلب ریاض به بیمارستان های این شهر انتقال کرده و بسیاری از آنها دچار سکته مغزی و قلبی شده است اند. این وخامت حال آنها در نتیجه شکنجه های شدید و ضربه های محکم بوده است.

۱۲ شاهزاده را از هتل ریتز در قلب ریاض به بیمارستان های این شهر انتقال کرده اند

کمیسیون حقوق بشر شرکت ملل در ژنو نیز گزارش داد، هلال احمر عربستان ۱۲ شاهزاده را از هتل ریتز در قلب ریاض به بیمارستان های این شهر انتقال کرده و بسیاری از آنها دچار سکته مغزی و قلبی شده است اند. این وخامت حال آنها در نتیجه شکنجه های شدید و ضربه های محکم بوده است.

عبارات مهم : بیمارستان – عربستان
آنها به اجبار ناگزیر شده است اند، سند صرف نظر از ۸۵ درصد از دارایی ها و ثروت ارزش را امضا کنند.این افشاگری را مهمترین روزنامه اقتصادی آمریکا یعنی وال استریت ژورنال انجام داده است.همچنین بیش از ۱۰ تاجر که دو تن از آنها لبنانی هستند به منظور مداوا در پی نامساعد شدن اوضاع سلامتی ارزش یا زیاد کردن یا افت فشار به بیمارستان های ریاض انتقال شده است اند.

این شرکت اعلام کرد، ناظران آثار شکنجه و ضرب و شتم شاهزادگان و تجار را به طور بی سابقه ای مشاهده کرده اند و گردن یکی از شاهزادگان در نتیجه ضربه محکم با چوب شکسته است.

در پی آن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دستور ایجاد بیمارستان میدانی در داخل هتل ریتز و ایجاد یک اتاق جراحی با حدود ۴۰ دکتر را به هتل ریتز داده تا به مداوای شاهزادگان بازداشتی که تعدادشان به ۴۲ تن از اعضای خاندان سعود و ۴۲۰ تاجر با تابعیت های متفاوت می رسد، داده است تا به خارج از هتل انتقال نشده و آثار شکنجه و شکستگی به بیرون درز نکند.

در پی آن محمد بن سلمان دستور داده هست، ناظران شرکت حقوق بشر در بیمارستان ها حضور نیافته و در آمبولانس های حامل شاهزادگان به بیمارستان ها جهت درمان حضور نیابند.

یکی از اعضای شرکت بین المللی حقوق بشر گفت، سالن های بزرگ طبقه اول هتل جهت ۳۰۰۰ تن گنجایش دارد. این سالن ها شامل اتاق های عمل، مراکز درمانی و مطب پزشکان هست. تجهیزات تازه لیزری و تجهیزات اتاق عمل هم به آنجا انتقال شده است است.سازمان بین المللی حقوق بشر عربستان را به شکنجه بازداشت شدگان محکوم کرده ولی عربستان از این شرکت خواسته دفاترش را در عربستان ببند و این کشور را ترک کند.

روشن هست، شکنجه و اعمال خشونت علیه بازداشت شدگان برملا شده است و شاهزاده متعب بن ملک عبدالله دچار سکته مغزی شده است هست. او فرمانده گار ملی متشکل از ۲۰۰ هزار سرباز عربستانی بود. اوضاع او بسیار خطرناک است و هوشیاری خود را از دست داده و پزشکان آینده نگری کرده اند که هر لحظه ممکن است بمیرد.اما محمد بن سلمان دستور داده جسد هر شاهزاده و تاجری که در هتل ریتز بمیرد بدون هیچ گونه اعلام رسمی خبر آن به یک قبرستان به صورت محرمانه انتقال شود.

هیچ خبرنگار سعودی، عربی و خارجی در هیچ یک از مناطق اطراف هتل ریتز یا بیمارستان هایی که شاهزادگان به آنجا انتقال شده است اند، وجود ندارد. عربستان همچنین انتشار اخبار از اوضاع تمامی بازداشت شدگان را ممنوع کرده است.

ممکن است انتشار خبر فوت و مصدومیت ۲۴ شاهزاده و تاجر و در معرض خطر قرار گرفتن ارزش اخراج شرکت بین المللی حقوق بشر را از خاک این کشور به دنبال داشته باشد.در این رابطه سایت میدل ایست آی به نقل از منابع پزشکی اعلام کرد، شش شاهزاده بازداشت شده است در عربستان از جمله شاهزاده متعب بن عبدالله طی ۲۴ ساعت بعد از بازداشت و بازجویی در ریاض به بیمارستان انتقال شده است اند.

منابع در گفت وگوی انحصاری با این سایت در گزارشی که آن با استناد به بیانات شاهدان تهیه کرده، گفتند: اوضاع سلامتی یکی از شاهزادگان به حدی وخیم شده است که به بخش مواظبت های خاص بیمارستان های ریاض انتقال شده است است.این منابع افزودند، کارمندان بیمارستان به آنها گفتند که شاهزادگان در نتیجه تلاش جهت خودکشی به بیمارستان انتقال شده است اند.این سایت اعلام کرد، بازداشت ها در هتل ریتز کارلتون جایی که شاهزادگان بازداشت شده است تحت شکنجه قرار گرفته اند در پی وخامت حال بازداشتی ها مجهز به بیمارستان میدانی شده است تا شاهزادگان مورد شکنجه به بیمارستان های ریاض انتقال نشوند.

افشاگری راجع به شکنجه شدید شاهزادگان سعودی

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: بیمارستان | عربستان | عربستانی | سلامتی | بازداشت | منابع | شکنجه | انتقال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>