خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » گزارشی از ۳ زبان مرسوم بین داعشی‌ها
 

 

گزارشی از ۳ زبان مرسوم بین داعشی‌ها

گزارش انتشار شده است از سوی موسسه‌ای روسی فاش کرد، زبان روسی بعد از زبان‌های عربی و انگلیسی در رتبه سوم رایج‌ترین زبان‌ها میان داعشی‌ها قرار داشته و روس‌ها حدود هشت درصد از داعشی‌ها را تشکیل می‌دهند.

گزارشی از ۳ زبان مرسوم بین داعشی‌ها

گزارش انتشار شده است از سوی موسسه ای روسی فاش کرد، زبان روسی بعد از زبان های عربی و انگلیسی در رتبه سوم مرسوم ترین زبان ها میان داعشی ها قرار داشته و روس ها حدود هشت درصد از داعشی ها را تشکیل می دهند.

سه زبان مرسوم میان داعشی ها

به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، الکساندر سوخارنکو، مدیر موسسه روسی پژوهش راجع به چالش ها و خطرات جدیدی که متوجه امنیت ملی روسیه است و نیز نویسنده گزارشی با عنوان “زبان روسی، زبان دوم داعشی ها” اظهار داشت: موسسه اقتصاد و صلح استرالیا شاخص دیگری از تروریسم جهانی و دسته بندی ها را در سطح کشورها ارائه کرد و شاخص های این موسسه بر چهار عامل تعداد کل حملات تروریستی در کشور، مجموع تعداد قربانیان کارهای تروریستی، تعداد قربانیان و نیز میزان خسارات وارد شده است به کشور استوار هستند.

عبارات مهم : بازگشت داعشی ها – حملات تروریستی
سوخارنکو با اشاره به اینکه روسیه در رتبه سی و سوم و میان آمریکا و چاد قرار گرفته هست، گفت: داعش وحشی ترین گروه تروریستی هست، به طوری که اعضای این گروه تروریستی در سطح دنیا بیش از ۹۱۰۰ تن را به قتل رسانده اند که زیاد آنها در عراق کشته شده است اند و این میزان تا ۴۰ درصد زیاد کردن یافته است.

مدیر این موسسه افزود: روس ها حدود هشت درصد از اعضای داعش را تشکیل می دهند و زبان روسی بعد از عربی و انگلیسی در رتبه دوم زبان های رائج میان داعشی ها قرار دارد.

به گفته نویسنده این مقاله، گزارش دیگری که از سوی مرکز صوفان (SC) با عنوان “فراتر از خلافت، شبه نظامیان خارجی و خطرات بازگشت آنان” انتشار شده، می گوید، ۳۴۰۰ روس در صفوف داعش فعالیت دارند و بعد از آنها عربستان در جایگاه دوم واقع شده است است به طوری که از این کشور ۳۲۰۰ تن عضو داعش شده است اند، اردن نیز با ۳۰۰۰ عضو در جایگاه سوم و در ادامه تونس با ۲۹۰۰ عضو و فرانسه با ۱۹۰۰ عضو در جایگاه های بعدی قرار دارند.

طبق گزارش مرکز صوفان، این کشورها باید نسبت به خطرات بازگشت شهروندانشان از عراق و سوریه بعد از طرد داعش از آنجا هوشیار باشند، تاکنون ۴۰۰ داعشی به روسیه، ۷۶۰ داعشی یه عربستان، ۲۵۰ داعشی به اردن، ۲۷۱ داعشی به فرانسه و ۸۰۰ تن دیگر از آنها به تونس بازگشته اند.

در آخر این گزارش تاکید شده، گرچه بازگشت داعشی ها به کشورهایشان تاکنون موجب زیاد کردن تعداد حملات تروریستی در این کشورها نشده ولی این امر احتمالا در آینده رخ خواهد داد.

گزارشی از ۳ زبان مرسوم بین داعشی‌ها

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: بازگشت داعشی ها | حملات تروریستی | گروه تروریستی | عربستان | عربستان، | تروریستی | فرانسه | بازگشته | روسیه | کشورها | بازگشت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>