خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » بیماری دامی در مناطق زلزله‌زده؟
 

 

بیماری دامی در مناطق زلزله‌زده؟

 در راستای چگونگی مدیریت جمعیت دامی در مناطق زلزله‌زده ضمن تامین نیازها و کمبودهای کرمانشاه از طریق استان های معین جمع آوری و معدوم سازی دام های تلف شده

بیماری دامی در مناطق زلزله‌زده؟

در جهت چگونگی مدیریت جمعیت دامی در مناطق زلزله زده ضمن تامین نیازها و کمبودهای کرمانشاه از طریق استان های معین جمع آوری و معدوم سازی دام های تلف شده است و واکسیناسیون جمعیت زنده دامی جهت جلوگیری از شیوع بیماری صورت می گیرد ولی تاکنون هیچ گزارشی در زمینه شیوع بیماری در مناطق زلزله زده نداریم.

دام های تلف شده است معدوم شدند

داریوش دنیا پیما ، اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله در استان کرمانشاه ستادی در شرکت دامپزشکی تشکیل شد تا براساس ضوابط و پروتکل ها موجود در مناطقه زلزله زده بتوانیم این استان را مدیریت کنیم که در این زمینه نیازها و کمبودها و تجهیزات مورد نیاز استان کرمانشاه از طریق استان های معین مشخص شده است از جمله همدان، کردستان و آذربایجان تامین می شود که هم اکنون تامین این نیازمندی ها در دستور کار واقع شده است است و استان های معین همه توان خود را از نظر مالی، تجهیزاتی و نیروی انسانی در خدمت مناطق زلزله زده قرار داده اند.

عبارات مهم : پیشگیری از بیماری – کرمانشاه
وی افزود: در کنار جمع آوری و معدوم کردن جمعیت دامی تلف شده است ناشی از وقوع زلزله واکسیناسیون دامهای زنده در مناطق زلزله زده جهت پیشگیری از بیماریهایی مانند شاربون، هاری، کزاز و غیره در مناطق زلزله زده در حال انجام هست. البته با توجه به اولویت داشتن جمعیت انسانی در صورت نیاز، به دستگاه های متولی تامین سلامت جمعیت انسانی از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت هلال احمر و … کمک می کنیم.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های دامی شرکت دامپزشکی ادامه داد: تاکنون هیچ بیماری در مناطق زلزله زده در میان جمعیت دامی شیوع پیدا نکرده و گزارش نشده است و تاکنون هیچ مشکلی از این نظر نداشته ایم.

به گفته وی، در صورت بروز مسئله و شیوع احتمالی یک بیماری همه کارهای مورد نیاز جهت مقابله با آن و پیشگیری و جلوگیری از گسترش آن ویروس انجام می شود. همه پتانسیل نیروی انسانی شرکت دامپزشکی در خدمت مناطق زلزله زده و مردم آسیب دیده از این اتفاق ناگوار در استان کرمانشاه قرار دارد؛ به گونه ای که ضمن خدمت رسانی در حیطه خدمات دامپزشکی، بسیاری از دامپزشکان عضو جمعیت هلال احمر هستند و دائما در این مناطق حضور دارند.

بیماری دامی در مناطق زلزله‌زده؟

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: پیشگیری از بیماری | کرمانشاه | دامپزشکی | مدیریت | بیماری | پیشگیری | جلوگیری | زلزله | جمعیت | نیازها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>