خانه » خبری و خواندنی » با چالش استفاده از اینترنت بدون آگاهی چه کنیم؟
 

 

با چالش استفاده از اینترنت بدون آگاهی چه کنیم؟

صدا و سیما با ساخت برنامه‌های آموزشی به منظور رهایی از چالش استفاده بدون آگاهی از اینترنت نقش موثری دارد.

با چالش استفاده از اینترنت بدون آگاهی چه کنیم؟

افسانه شرفی کارشناس در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه تجسمیگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: در سال‌های اخیر با پیشرفت‌هایی که در زمینه از استفاده از فضای مجازی صورت گرفته این امکان را جهت تمامی مردم ایجاد کرده که به آسانی وارد این فضا شوند.

وی تصریح کرد: هیچ پیچیدگی تکنیکی جهت ورود به این فضا وجود ندارد بنابراین همه می‌توانند به آسانی آنچه را که در این فضا قرار داده شده است را دریافت کنند.

این کارشناس راجع به ممنوعیت نوجوانان جهت استفاده از اینترنت گفت: در دوره کنونی اصلا نمی‌توان محدودیت استفاده از اینترنت و اینترنت را جهت نوجوانان ایجاد کرد ولی می‌توانیم آموزش چگونگی استفاده از آن را فراهم کنیم.

با چالش استفاده از اینترنت بدون آگاهی چه کنیم؟

شرفی با تاکید بر اینکه آموزش درست تعیین‌کننده و تاثیرگذار هست، گفت: اگر تا به امروز در آگاهی نوجوانان جهت استفاده از اینترنت موفق نبوده‌ایم به علت آن است که آموزش درستی به‌ آنها نداده‌ایم و تنها شعار آموزش و فرهنگ‌سازی را مطرح می‌کنیم.

وی با بیان اینکه همایش‌های فرهنگ‌سازی در صورت هم‌سو بودن با نگاه نوجوانان موثر هست، گفت: همایش‌هایی با عنوان فرهنگ‌سازی استفاده مطلوب از اینترنت و اینترنت زیاد جهت رفع وظیفه است البته تاثیر‌گذاری‌ آن در صورتی که از دریچه نگاه نوجوانان برنامه‌ریزی شود بی‌تردید تاثیر آن غیرقابل انکار است.

شرفی راجع به نقش آموزش و پرورش گفت: به علت آنکه نوجوانان از مربیان مدرسه تاثیر بیشتری می‌گیرند، بنابراین مربیان مدرسه در زمینه هدایت صحیح آنها در بهره‌گیری درست از اینترنت نقش تعیین‌کننده‌ای دارند در حقیقت به علت تاثیر گرفتن نوجوانان از مسئولان مدرسه این افراد در هدایت نوجوانان مسئول هستند و بخشی از وظیفه مهم آنها نیز همین عنوان است.

وی همچنین به برنامه‌های آموزشی صدا و سیما نیز اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی صدا و سیما در قالب انیمیشن‌هایی با دیالوگ‌های روزانه نوجوانان می‌توانند در رهایی از چالش هجوم به اینترنت بدون آگاهی موثر باشند.

صدا و سیما با ساخت برنامه‌های آموزشی به منظور رهایی از چالش استفاده بدون آگاهی از اینترنت نقش موثری دارد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اینترنت | استفاده | نوجوانان | برنامه | آموزشی | مدرسه | فرهنگ | آموزش | برنامه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>