خانه » خبری و خواندنی » زندگی نامه شهید ملکیان
 

 

زندگی نامه شهید ملکیان

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهیدملکیان از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید ملکیان

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شهید عطاءاله ملکیان فرزند توفیق به سال ۱۳۳۸ در یلقون آغاج تکاب دیده به دنیا آمد. در دامان خانواده ای پرورش یافت که ایمان و پرهیزگاری و معرفت از اصول بنیادین زندگی آنها بود و این فخر و مردانگی را از همان خانواده به ارث برد و چه میراث شیرینی که تا آخرین لحظه های زندگیش پایبندی به اسلام و استواری در راه رسیدن به آرمانهای بلند، پیوندی ناگسستنی با او داشت.

شهید هوش و زکاوتی عمیق داشت و بسیار پرتلاش بود و موفق به اخذ مدرک دیپلم گشت و در آزمون ورودی تربیت معلم پذیرفته شد و جهت عضویت به عده ای از دوستان به ارومیه عازم بودند که در بین راه به اسارت کوردلان منافق درمی آیند و در تاریخ ۱/۱۰/۶۱ به شهادت می رسند.پیکر این شهید فرزانه ودیگر یاران او بر دستهای مردم تشییع شد وبه خاک سپرده شد و مزارش نیزدر کنار دیگر عاشقان در گلزار شهدای تکاب است.

شهید غیرتمند این فرزانه آگاه قبل از انقلاب و همزمان با جریان انقلاب در توزیع اعلامیه های ضد حکومت نقشی به سزا داشت و از نخستین افراد دبیرستانی بود که در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کرد.پس از پیروزی انقلاب عضو انجمن اسلامی مدرسه بود و در مباحثه های علمی سیاسی حضور می یافت و در کنار سنگر پاک مدرسه در عملیات پاکسازی مناطق هم به رغبتی تمام حاضر می شد.

زندگی نامه شهید ملکیان

شهید قهرمان ورزش کشتی بود و بسیار با خلوص و پاک که گویی در مکتب مولایش علی (ع)آموخته بود.به روایت بعضی همراهان در هنگام اسارت چندین بار قصد حمله بر منافقین کرد ولیکن موفق نشد و بارها از او درخواست کردند تا علیه اسلام و امام حرفی بزند ولی مقاومت کرد. و با صدای الله اکبر و خمینی رهبر پاسخ می داد تا سرانجام از رشادت و دلیری بی نظیر او خسته گشتند و گلوله را سوی دهانش نشانه رفتند.

وجودش عطای الهی بود و ایثار و گذشت در صورت اش هویدا، وحشت درقاموسش معنا نداشت و ارادت به آستان ائمه و اولیاء حیاتی جاوید به او بخشید.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید عطاءاله ملکیان

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهیدملکیان از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

واژه های کلیدی: خانواده | قهرمان | انقلاب | مدرسه | زندگی | اسلام | اسلامی | زندگی نامه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>