خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » پاداش میلیونی جهت یافتن سرنخ!
 

 

پاداش میلیونی جهت یافتن سرنخ!

روز دوشنبه (۱۶ اکتبر/۲۴ مهر) دافنه کاروانا گالیتسیا، روزنامه‌نگار افشاگر مالتی بر اثر انفجار جان باخت دولت مالت پاداشی یک میلیون یورویی جهت کسانی تعیین کرده که با

پاداش میلیونی جهت یافتن سرنخ!

روز دوشنبه (۱۶ اکتبر/۲۴ مهر) دافنه کاروانا گالیتسیا، روزنامه نگار افشاگر مالتی بر اثر انفجار جان باخت دولت مالت پاداشی یک میلیون یورویی جهت کسانی تعیین کرده که با اطلاعات خود به روشن شدن این قتل کمک کنند.

گره از راز این فوت باز کنید

روز دوشنبه (۱۶ اکتبر/۲۴ مهر) دافنه کاروانا گالیتسیا، روزنامه نگار افشاگر مالتی که منتقد دولت این کشور هم بود، بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده است در جزیره مالت جان باخت. اکنون دولت مالت پاداشی یک میلیون یورویی جهت کسانی تعیین کرده که با اطلاعات خود به روشن شدن این قتل کمک کنند.

عبارات مهم : روزنامه نگار – فرار مالیاتی
به گزارش دویچه وله،جوزف موسکات، نخست وزیر مالت گفت که دولت عزم راسخ دارد عاملان این قتل را در برابر دادگاه قرار دهد و هر کس اطلاعاتی در اختیار دارد که به شناسایی مسئولان این سوء قصد یاری می رساند، افزون بر دریافت جایزه، از محافظت کامل برخوردار خواهد شد. به گفته ی نخست وزیر مالت، حل این مساله از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

دافنه کاروانا گالیتسیا این آخرهای بر روی “اسناد پاناما” تحقیق می کرد که به ماجرای فساد در بسیاری از کشورها مربوط است و از جمله از حساب های بانکی احتمالی سیاستمداران مالتی در کشورهایی که به “بهشت مالیاتی” معروف اند پرده برمی دارد.

این روزنامه نگار در جریان تحقیقات خود همکاران نخست وزیر مالت را نیز متهم کرده بود که جهت فرار مالیاتی در بعضی از کشورهای فراسوی اقیانوس شرکت های صوری درست کرده اند.

موسکات در نامه ای به خانواده دافنه کاروانا گالیتسیا خواستار موافقت آنان با تعیین این پاداش شده است هست. ولی فرزندان این روزنامه نگار افشاگر خواهان کناره گیری نخست وزیر، مدیر پلیس و دادستان کل این کشور شده است و در پاسخ به دولت نوشته اند که “در این صورت دیگر به جایزه ی یک میلیونی نیازی نیست و مادرشان بیهوده نمرده است”.

قرار است روز یکشنبه (۲۲ اکتبر/ ۳۰ مهر) هزاران نفر در تظاهراتی در پایتخت مالت شرکت کنند و ضمن درخواست روشن شدن پرونده ی این قتل، علیه فساد در نظام سیاسی کشور دست به اعتراض بزنند.

منتقدان دولت مالت می گویند که فساد در این کشور ریشه دوانده و نیز مافیا در این جزیره نفوذ زیادی پیدا کرده است.

پاداش میلیونی جهت یافتن سرنخ!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: بانی فیلم

واژه های کلیدی: روزنامه نگار | فرار مالیاتی | دوشنبه | انفجار | میلیونی | جزیره | جایزه | میلیون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>