خانه » خبری و خواندنی » نمایش «شوایک» نیمی گروتسک، نیمی تراژدی است
 

 

نمایش «شوایک» نیمی گروتسک، نیمی تراژدی است

مهران رنجبر راجع به نقش خود با نام وانک در نمایش «شوایک» گفت: «شوایک» نمایشی عجیب و غریب است که با ورود وانک به صحنه، تراژدی نمایش شکل می‌گیرد.

نمایش «شوایک» نیمی گروتسک، نیمی تراژدی است

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ مهران رنجبر بازیگر نمایش «شوایک» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی که در تالار وحدت اجرا می‌رود، راجع به نقش خود و حضورش در این اثر نمایشی گفت: طی چند ماه گذشته درگیر روند تمرینات نمایش «شوایک» به کارگردانی نعیمی بودم؛ کارگردان کاربلدی که متن این کار را از رمان «سرباز خوب شوایک» نوشته یاروسلاو هاشک اقتباس و آن را به درام تبدیل کرده است.

وی افزود: این نمایش راجع به سرباز سفیهی است که قصد دارد جلوی وقوع جنگ جهانی اول را بگیرد و ماجرای داستان در اتریش اتفاق می‌افتد. به نظرم این نمایش عجیب و غریب هست. لیکن در ۶۰ دقیقه اول بر پایه گروتسک پیش می‌رود و بعد با ورود وانک نقشی که من بازی می‌کنم و به شدت دوستش دارم، تراژدی نمایش شکل می‌گیرد.

بازیگر سریال «آوای باران» ادامه داد: این نقش از عالی ترین کاراکترهایی است که در ده سال اخیر بازی کرده‌ام. شخصیتی عاصی و عصیانگر که در میدان جنگ مجنون می‌شود و بعد از عاشق شدن، به جنون می‌رسد. عده‌ای را به گروگان می‌گیرد و بعد خود را می‌کشد. این داستان من را یاد فیلم «غلاف» استنلی کوبریک می‌انداخت.

نمایش «شوایک» نیمی گروتسک، نیمی تراژدی است

وی عنوان کرد: از آخرین نقش عصیانگر من که نقش کیانوش در سریال «آوای باران» بود، چند سالی می‌گذشت و خوشحالم که حالا دوباره این موقعیت برایم در تئاتر تکرار می‌شود. باید بگویم جهت بازی در نقش وانک زحمت زیادی کشیدم و چند پیشنهاد تلویزیونی را جهت تمرکز زیاد بر این نقش رد کردم و حالا به این نتیجه افتخار می‌کنم. از نظر من نمودار سینوسی این کاراکتر دارای ابعاد مختلفی است که درآوردن آن بسیار سخت بود و خوشبختانه با کمک حمیدرضا نعیمی به خوبی به نتیجه رسید و حالا با تماشای سالن پر از تماشاگر سالن وحدت خستگی از تن‌مان درمی‌رود.

رنجبر همچنین با ابراز خرسندی از همکاری با گروه نمایش شوایک خاطرنشان کرد: اتفاق جالب‌تر این نمایش جهت من همکاری با استادم فرهاد آئیش بود که در نقش شوایک بازی می‌کند و یکی از عالی ترین فرهاد آئیش‌هایی است که در این سال‌ها دیده‌ایم. حضور او و حمیدرضا نعیمی در این اثر برایم بسیار مهم بود.

انتهای پیام/

مهران رنجبر راجع به نقش خود با نام وانک در نمایش «شوایک» گفت: «شوایک» نمایشی عجیب و غریب است که با ورود وانک به صحنه، تراژدی نمایش شکل می‌گیرد.

واژه های کلیدی: فرهاد آئیش | کارگردانی | داستان | نمایش | سریال | سرباز | تئاتر | باران | همکاری

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>