خانه » خبری و خواندنی » ۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید
 

 

۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

تریلر روانشناختی «جعبه» فیلمی است که از نظر منتقدان میانگین به حساب می‌آمد ولی رضایت مخاطبان را جلب نکرد و شکست خورد.

10 فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ تریلر روانشناختی «جعبه»که بر پایه داستان کوتاهی از ریچارد متیسون ساخته شده است فیلمی است که از نظر منتقدان فیلمی میانگین به حساب می‌آمد ولی مخاطبان فیلم به آن نمره F دادند و با وجود بودجه ۳۰ میلیون دلاری، فروش فیلم در داخل ایالات متحده از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرفت.

نمره F از زمانی که شرکت CinemaScore به راه افتاد (سازمانی که نظر مخاطبان را راجع به فیلم‌ها جمع‌آوری می‌کند و از سال ۱۹۸۶ شروع به کار کرده) تنها به چند فیلم تعلق گرفته است که ارزش دیدن ندارند. به همین بهانه قصد داریم در مقاله پیش‌رو فیلم‌هایی که در تمام طول تاریخ باکس‌آفیس از مخاطبان نمره F گرفته‌اند را به شکل مختصر بررسی کنیم.


۱- (Alone in the Dark (2005

۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

فیلمی که بر اساس بازی ویدیویی محبوب Alone in the dark ساخته شد و ماجرای یک کاراگاه به نام Edward Carnby را روایت می‌کند که در حال بررسی یک ماجرای مرموز مربوط به فوت دوستش هست. او با کمک یک زن محقق در حوزه انسان‌شناسی این پرونده را بررسی می‌کند. این فیلم که بودجه ۲۰ میلیون دلاری داشت صرفا توانست ۱۰٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد و نهایتا حتی قادر به تامین بودجه اولیه ساخت خود هم نشد.

۲- (The Box (2009

تریلر روانشناختی «جعبه» فیلمی است که از نظر منتقدان میانگین به حساب می‌آمد ولی رضایت مخاطبان را جلب نکرد و شکست خورد.

کامرون دیاز و جیمز مارسدن در این فیلم نقش یک زوج را بازی می‌کنند که جعبه‌ای خاص در اختیار دارند. این جعبه دکمه‌ای دارد که اگر آن را بفشارید یک میلیون دلار پول دریافت می‌کنید ولی هم‌زمان یک نفر که او را نمی‌شناسید با هر بار فشردن دکمه خواهد مرد. این تریلر روانشناختی که بر پایه داستان کوتاهی از ریچارد متیسون ساخته شده است بود. «جعبه» فیلمی است که از نظر منتقدان فیلمی میانگین به حساب می‌آمد ولی مخاطبان فیلم به آن نمره F دادند و با وجود بودجه ۳۰ میلیون دلاری، فروش فیلم در داخل ایالات متحده از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرفت.

۳- (Bug (2006

مایکل شنون و اشلی جاد زوجی هستند که در نوعی پارانویا فرو رفته‌اند. آن‌ها تصور می‌کنند منزل به وسیله حشرات آلوده شده، حشراتی که عمدا به منزل آن‌ها فرستاده شده. جالب است بدانید که این زوج بازیگر دو فیلم در میان ۱۹ فیلم این لیست دارند. فیلم «حشره» را ویلیام فریدکین ساخته، کارگردانی که آثار موفقی چون جن‌گیر و ارتباط فرانسوی را هم در کارنامه دارد. حشره هم مثل بسیاری دیگر از فیلم‌های فردکین فیلم کم خرجی بود (بودجه ۴ میلیون دلاری) ولی فروش آنچنانی هم نداشت و پرونده آن با ۸ میلیون دلار فروش در سراسر دنیا بسته شد.

۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

عبارات مهم : یک میلیون دلار – ایالات متحده
۴- (Darkness (2002

این فیلم در سال ۲۰۰۲ ساخته شد و همان سال در اسپانیا به نمایش درآمد. با این وجود دو سال بعد در سال ۲۰۰۴ بود که اکران آن در ایالات متحده شروع شد. فیلم انگلیسی زبان است ولی کارگردانی اسپانیای دارد. «تاریکی» راجع به یک خانواده آمریکایی است که به خانه‌‎ای در نزدیکی شهر یکی از شهرهای اسپانیا می‌روند؛ جایی که ۴۰ سال قبل در آن ۶ کودک ناپدید شده‌اند. این اثر از نظر فروش عملکرد چندان بدی نداشت و با بودجه ۱۰٫۶ میلیون دلاری توانست در مجموع بیش از ۳۴ میلیون دلار بفروشد. با این وجود فیلم از نظر منتقدان و مخاطبان به عنوان فیلمی کاملا ضعیف ارزیابی شد.

تریلر روانشناختی «جعبه» فیلمی است که از نظر منتقدان میانگین به حساب می‌آمد ولی رضایت مخاطبان را جلب نکرد و شکست خورد.

۵- (I Know Who Killed Me (2007

لیندزی لوهان در این اثر که یک شکست کامل تجاری بود در نقش یک دانش‌آموز دبیرستانی ظاهر شده است که دزدیده و شکنجه می‌شود. او که از این مهلکه زنده بیرون می‌آید بعد از به هوش آمدن ادعا می‌کند به کل شخصی دیگر با هویتی متفاوت هست. این فیلم کاندید ۹ جایزه تمشک طلایی (جایزه‌ای که به بدترین فیلم‌های سال تعلق می‌گیرد) شد و با بردن ۸ تمشک طلایی یکی از رکوردداران این جایزه هست. لیندزی لوهان هم بخاطر ایفای نقش در این اثر به عنوان بدترین بازیگر سال شناخته شد و یکی از تمشک‌های طلایی را به خود تخصیص داده شده است داد.

۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

«می‌دانم چه کسی مرا کشته است» با بودجه ۱۲ میلیون دلاری ساخته شد ولی در ایالات متحده صرفا ۷٫۵ میلیون دلار فروش داشت.

۶- (The Devil Inside (2012

«شیطان درون» ساخته سال ۲۰۱۲ یک فیلم ترسناک با مایه‌های ماورا الطبیعی هست. فیلم که به نوعی ساخته شده است تا مستندگونه به نظر برسد راجع به زنی است که در مجموعه‌ای از فرایندهای جن‌گیری درگیر می‌شود. این اثر علی رغم نمره بسیار بدی که مخاطبان و منتقدان به آن دادند فروش بدی نداشت. این فیلم کم‌بودجه که با ۱ میلیون دلار تولید شد در آمریکا بیش از ۵۳ میلیون دلار فروخت و با ۴۸ میلیون فروش بیرون آمریکا در مجموع به فروش ۱۰۱ میلیون دلاری در سراسر دنیا رسید.

۷- (Doctor T & the Women (2000

این کمدی رمانتیک را کارگردان مشهور و تاثیرگذار سینمای آمریکا رابرت آلتمن کارگردانی کرده هست. آلتمن که جوایز متعددی چون نخل طلای جشنواره کن، خرس طلایی جشنواره برلین و شیر طلایی جشنواره ونیز را در کارنامه خود دارد در این اثر به نسبت منتقدان آمریکایی را راضی کرد ولی مخاطبان عام فیلم را اصلا نپسندیدند و اثر به یک شکست تجاری تبدیل شد.

۸- (Eye of the Beholder (1999

این فیلم که محصول یکسان سه کشور کانادا، بریتانیا و استرالیا است حتی نتوانست نیمی از بودجه تولید ۳۵ میلیون دلاری‌اش درآمدزایی داشته باشد. فیلم که یک تریلر معمایی است ماجرای کاراگاهی را دنبال می‌کند که یک قاتل سریالی را تعقیب می‌کند.

۹- (Feardotcom (2002

FeardotCom هم مثل بسیاری از فیلم‌های این لیست یک فیلم ترسناک است و عنصرهای کارآگاهی و معمایی در آن به چشم می‌خورند. این فیلم که آن را ویلیام مالون کارگردانی کرده ۱۸٫۹ میلیون دلار درآمد داشت در حالی که بودجه ساختش به ۴۰ میلیون دلار می‌رسید. FeardotCom هم از نظر منتقدان فیلم بدی بود و هم مردم به شدت از آن بیزار بودند.


۱۰- (Killing them softly (2012

این فیلم جنایی که یک نئونوآر آمریکایی است سال ۲۰۱۲ با بازی برد پیت ساخته شد و از منتقدان هم بازخورد خوبی دریافت کرد. اندرو دومینیک کارگردان استرالیایی- نیوزیلندی این فیلم پیشتر هم اثر از نگاه منتقدان موفق دیگری چون The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007) را ساخته بود. با این وجود فیلم سال ۲۰۰۷ دومینیک شکست تجاری سنگینی خورد و فیلم سال ۲۰۱۲ هم با وجود فروش نه چندان بدش از مخاطبان نمره F دریافت کرد.

منبع: برترین‌ها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: یک میلیون دلار | ایالات متحده | کارگردانی | شیر طلایی | آمریکایی | دریافت | آمریکا | منتقدان | میلیون

10 فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

۱۰ فیلمی که هیچ وقت نباید ببینید

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>