خانه » خبری و خواندنی » تولید «عقیق» و «نوارزرد» چگونه شکل گرفت؟ ، ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد
 

 

تولید «عقیق» و «نوارزرد» چگونه شکل گرفت؟ ، ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ محمدرضا شفیعی یکی از تهیه‌کنندگان تلویزیون است که این روزها سریال عقیق و نوار زرد را روی آنتن تلویزیون دارد.

تولید «عقیق» و «نوارزرد» چگونه شکل گرفت؟ ، ساخت سریال 200 قسمتی تکذیب شد

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمدرضا شفیعی یکی از تهیه‌کنندگان تلویزیون است که این روزها سریال عقیق و نوار زرد را روی آنتن تلویزیون دارد.

روند تولید«عقیق» و «نوارزرد» چگونه بوده است؟

عبارات مهم : محمدرضا شفیعی – تلویزیون
سابقه طرح ایده «عقیق» به هفت سال قبل بازمی‌گردد. دوبار تاکنون خیز تولید این سریال برداشته شده است که هربار به‌علتی نشده بود. سریال «نوار زرد» حدود یک‌سال‌ونیم در پروسه تحقیق باقی ماند. تیمی چند‌نفره یک‌سال‌ونیم پرونده‌های آگاهی را بررسی کردند که ببینند آیا ساخت این مجموعه شدنی است یا خیر. ولی این مسائل جهت بعضی مهم نیست و صرفا زمانی که بازیگران به پروژه اضافه می‌شوند و قضیه کمی ژورنالیستی می‌شود را می‌بینند. هنگامی اخبار و عکس‌های این پروژه‌ها به‌طور همزمان انتشار می‌شوند دوستان فکر می‌کنند تولید این‌ها همزمان بوده است.

آیا خبر تولید سریال ۲۰۰قسمتی درست است؟
اخیرا سایتی خبری انتشار کرد مبنی بر تولید سریالی ۲۰۰قسمتی به وسیله محمدرضا شفیعی، درصورتی‌که این تنها تخیل آن فرد هست. بله ممکن است من که سریال‌های ۶۰ و ۱۱۰قسمتی ساخته‌ام به تولید مجموعه‌ای ۲۰۰قسمتی هم فکر کنم ولی این فقط یک ایده هست. داشتن یک ایده که به‌معنای ساخت یک سریال نیست. نوشتن، تصویب و تولید یک سریال پروسه‌ای طولانی‌مدت هست. نهایتا تصویربرداری دو پروژه ممکن است همزمان شود ولی هیچ‌وقت زیاد از این نمی‌شود. ممکن است یک نویسنده شش ایده داشته باشد ولی این به معنای نوشتن همه آن‌ها نیست؛ صرفا ممکن است یک یا دو مورد آن‌ها به آخر برسد. البته دوستانی که این مسائل را مطرح می‌کنند، شیوه را به‌خوبی می‌دانند ولی این اخبار زیاد شبیه شیطنت رسانه‌ای است.

تولید «عقیق» و «نوارزرد» چگونه شکل گرفت؟ ، ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

«سر دلبران» چطور شکل گرفت؟
«سردلبران» هم که هم‌چنان مشغولیم مورد اخیر است و پروسه تصویربرداری آن در حال اتمام هست. این سریال فقط یک ایده بود که بیاییم راجع به مسجد یک سریال تولید کنیم. مسجد یک پایگاه مهم اسلامی است که در سال‌های اخیر از رونق اجتماعی و سیاسی‌ آن کاسته شده است هست. همین ایده یک‌خطی تبدیل به داستان این سریال شد. همکاران شرکت اوج هم طرفدار کار و ایده خوب هستند.

آیا «کیمیا» موفق بود؟
بسیار سریال موفقی بود. بعضا مقایسه‌های مع‌الفارق هست. به عنوان نمونه «کیمیا» با یک پروژه الف‌ویژه مقایسه می‌شود درصورتی‌که ربطی به هم ندارند. «کیمیا» حدود پنج‌هزار دقیقه است که در ۲۴ماه و با بودجه‌ای اندک ساخته شده است هست. این‌ها مسائل مهمی هستند. من از کیفیت «کیمیا» کاملا دفاع می‌کنم ولی به هرحال قابل مقایسه با یک سریال الف‌ویژه که چندین سال جهت آن وقت گذاشته شده، نیست. سریال «کیمیا» به‌لحاظ هزینه و تاثیرگذاری‌اش واقعا سریال بی‌نظیری هست. در زمانی که سریال‌های سیما کم‌بیننده بودند ناگهان این مجموعه بالای ۷۰درصد مخاطب پیدا می‌کند. آن هم داستانی که عشقی و کافی‌شاپی نیست؛ یک قصه انقلابی، جنگی و غنی را دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ محمدرضا شفیعی یکی از تهیه‌کنندگان تلویزیون است که این روزها سریال عقیق و نوار زرد را روی آنتن تلویزیون دارد.

واژه های کلیدی: محمدرضا شفیعی | تلویزیون | مقایسه | پروژه | سریال | مجموعه | سریالی | رادیو و تلویزیون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>