خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ضوابط تازه فروش گوشی گوشی در بازار
 

 

ضوابط تازه فروش گوشی گوشی در بازار

یک مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق از اجرای طرح ساماندهی فروش گوشی‌های گوشی از ۲۸مهر خبر داد و گفت:هر فردی می‌خواهد گوشی بخرد، حتما کد گوشی را چک کند.

ضوابط تازه فروش گوشی گوشی در بازار

یک مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق از اجرای طرح ساماندهی فروش گوشی های گوشی از ۲۸مهر خبر داد و گفت:هر فردی می خواهد گوشی بخرد، حتما کد گوشی را چک کند.

اجرای طرح ساماندهی فروش گوشی های تلفن همراه

حمیدرضا دهقانی نیا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه هر فردی که از روز شنبه ۲۹ مهرماه جهت خرید گوشی گوشی وارد بازار می شود، باید از ثبت آن در سامانه طراحی شده است اطمینان حاصل کند، گفت: البته اجرای این طرح از ۲۸ مهرماه شروع خواهد شد ولی در عمل مردم از ۲۹ مهرماه که جهت خرید مراجعه می کنند با اجرای رسمی آن مواجه خواهند شد.

عبارات مهم : مبارزه با قاچاق – گوشی های آیفون
مدیرکل فناوری و اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: اجرای طرح به نحوی تدارک دیده شده است که به تدریج مدل های اعلام شده است از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشمول اجرای ضوابط قرار می گیرند که در این میان بر اساس مدل هایی که اعلام می شود هر خریدار می بایست کد IMEI را که در داخل گوشی و پشت باطری واقع شده است است با کد درج شده است بر روی جعبه تطبیق داده و سپس اصالت آن را با سامانه مربوطه تطبیق دهد.

وی تصریح کرد: فروشندگانی که در این طرح همراهی مورد نیاز را به عمل آورند سود بیشتری را دریافت خواهند کرد و افرادی که همکاری نکنند، متضرر خواهند شد و اجازه فروش کالا را نخواهند داشت، البته طرح به گونه ای آینده نگری شده است که اوضاع بازار و نظم آن به هم نریزد.

دهقانی نیا گفت: اجرای طرح به صورت مدل به مدل و برند به برند انجام خواهد شد تا افرادی که در حلقه آخر فروش گوشی های گوشی بوده و تعدادشان هم کم نیست، زیر پای قاچاقچیان له نشوند. بر این اساس مدل های مشمول این طرح به غیر از فرآیند اعلام شده است اجازه فروش نخواهند داشت.

مدیرکل فناوری و اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: اجرای طرح به گونه ای آینده نگری شده است تا منجر به زیاد کردن قیمت در بازار نشود و گام به گام پیش رود. مردم هم باید اصالت کالا را چک کرده و شرایطی را پیش ببرند که از خرید کالاهایی که در فهرست خاکستری قرار داشته یا فروش آنها ممنوع است جلوگیری شود.

وی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: گوشی های تلفن همراهی که به صورت مسافری یا انفرادی وارد کشور می شوند یک ماه وقت خواهند داشت که خود را در سامانه رجیستر کنند ولی مردم عادی که جهت خرید کالا به فروشگاه ها مراجعه می کنند باید حتما از اصالت کالا مطمئن شده است و اجازه ندهند حتی آن گوشی در فهرست خاکستری که یک ماه مهلت جهت انطباق با شرایط تازه دارد، قرار گیرد.

دهقانی نیا همچنین در خصوص گوشی های آیفون نیز گفت: به واسطه اینکه برند آیفون در کشور عزیزمان ایران هیچ گونه نمایندگی رسمی نداشته و تولید نمی شود و حتی این نمایندگی هم هیچ گاه به کشور عزیزمان ایران ارائه نخواهد شد. شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان ورود کرده و بر اساس قواعد خود به یکسری از شرکت ها مجوز واردات گوشی های این برند را داده است که بر این اساس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم این نمایندگی ها را به رسمیت می شناسد و بر این اساس ۳۰ شرکت نمایندگی برند اپل در کشور عزیزمان ایران را دارند.

وی ادامه داد: از ۲۹ مهرماه این فرآیند با اسکن شبکه شروع شده است و با هدف معینی قصد دارد هویت تمامی گوشی های گوشی را مشخص نماید.

ضوابط تازه فروش گوشی گوشی در بازار

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: مبارزه با قاچاق | گوشی های آیفون | قاچاقچیان | اجرای طرح | بازار | ایران | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>