خانه » خبری و خواندنی » توضیحات وزیر ارشاد راجع به براق سازی در هزینه‌های جشنواره فجر
 

 

توضیحات وزیر ارشاد راجع به براق سازی در هزینه‌های جشنواره فجر

عباس صالحی بیان کرد که مسائل مالی جشنواره های فیلم فجر در شرکت سینمایی بررسی شده است و به مرور ارائه خواهد شد.

توضیحات وزیر ارشاد راجع به براق سازی در هزینه‌های جشنواره فجر

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از جشنواره فیلم کوتاه در جمع خبرنگاران راجع به عدم مکان ثابت جهت برگزاری جشنواره های سینمایی بیان کرد:این که جشنواره‌های کشور مکان ثابتی جهت برگزاری داشته‌ باشند مطالبه درستی هست. امیدواریم که شرایط دولت و بودجه‌ها اجازه بدهد که این مهم محقق شود، ولی امسال جشنواره فیلم کوتاه در مکان مناسب‌تری برگزار می‌شود و این عنوان بسیار خوشایند است.

وی افزود: برگزاری جشنواره در چنین محیط سینمایی باعث می‌شود که مخاطبان جشنواره ارتباط بهتری با جشنواره برقرار کنند.

اکران فیلم‌های خارجی نباید به فیلم‌های ایرانی ضربه بزند

وزیر ارشاد در خصوص پخش فیلم های خارجی در کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: من در روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت اشاره‌ای‌ به این عنوان داشتم. نگاه‌های مختلفی راجع به این عنوان وجود دارد، مدافعان این عنوان چند استدلال جهت این حرکت دارند یکی این که عرضه فیلم‌های خارجی کمک می‌کند به تنوع فضای سینمایی ما و این تنوع فضای اقتصاد سینما را رونق می‌دهد.

توضیحات وزیر ارشاد راجع به براق سازی در هزینه‌های جشنواره فجر

وی ادامه داد: همچنین فضای فیلم خارجی باعث ایجاد فضایی رقابتی در سینمای کشور عزیزمان ایران می‌شود و ما می‌توانیم سینمای کشورمان را در یک فضای رقابتی‌تر با سینمای دنیا ببنیم. ولی از طرفی دیگر باید این عنوان را در نظر گرفت که سالن‌های سینمایی ما بسیار محدود است.

صالحی گفت:تولید فیلم در کشورمان بسیار است و این عنوان یکی از مزیت‌های سینمای کشور عزیزمان ایران هست، ولی ما تنها می‌توانیم ۱۰۰ فیلم در سال به نمایش در آوریم. ورود فیلم‌های طبعاً مشکلاتی را جهت اکران و فضای اکران به وجود خواهد آورد. ورود فیلم‌های خارجی باید همراه با رشد سالن‌های سینمایی باشد تا به اکران فیلم‌های ایرانی ضربه نزد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بعضی از فیلم‌های خارجی مشکلی جهت اکران در کشورمان را ندارند. ما فیلم‌هایی در دنیا تولید می‌شوند که می‌توانند بدون مسئله و حذفیات یا با کمترین حذفیات در سینما‌های کشور اکران شوند. جهت اکران فیلم‌های خارجی باید شیوه‌نامه‌ای تدوین شود و بحث‌های اساسی صورت بگیرد. بعد از جمع بندی بحث‌های اساسی با رعایت حق کپی رایت فیلم‌های خارجی امکان نمایش پیدا خواهند کرد.

برای پخش فیلم کوتاه باید فکری کرد

صالحی راجع به اکران فیلم‌ کوتاه در طول سال گفت: فیلم کوتاه جهت ما وقت خاصی را ایجاد کرده و این وقت روز به روز رو به زیاد کردن هست. فیلم کوتاه بخاطر محمل‌های که دارد نیازی به اکران عمومی ندارد، ولی طبیعاً باید فکری جهت اکران فیلم‌های کوتاه کشور انجام شود. حتماً دوستان ما در شرکت سینمایی به فکر این عنوان هستند.

عباس صالحی بیان کرد که مسائل مالی جشنواره های فیلم فجر در شرکت سینمایی بررسی شده است و به مرور ارائه خواهد شد.

هزینه‌های جشنواره فجر به زودی اعلام می‌شود

وی درخصوص شفاف‌سازی هزینه‌های جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: این که هزینه‌های کلی جشنواره فیلم فجر امسال اعلام شد، گامی به جلو بود و شروعی هست. در سالهای گذشته امکان اعلام هزینه‌های به هیچ عنوان وجود نداشت. امسال با یک تاکید زیاد جشنواره فیلم فجر این مسیر را دنبال خواهد کرد و ما به رسانه‌ها و مردم پاسخگو خواهیم بود. دبیر سال گذشته فیلم فجر توضیحاتی را راجع به دستمزد آن بازیگر محترم که مشاور جشنواره سال گذشته بوده هست، ارائه کردند. باقی مقولات هم از سوی همکارانم در شرکت سینمایی بررسی شده است است و به زودی اعلام خواهد شد. ما هنگامی مسیر براق سازی را گام به گام طی می‌کنید، با امید به خدا مسائل کمتر خواهد شد.

جزییات عوض کردن مدیران در وزارت ارشاد

صالحی راجع به تغییرات مدیریتی در وزارت منزل که پیش از این قول آن را داده بود، بیان کرد: مسیر تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی و پیموده شدن است.

وی راجع به آموزشهای انجمن سینمای جوان گفت: انجمن سینمای جوان همان طور که از اسم آن بر می‌آید می‌تواند پویش جوانانه را در سینمای کشور نهادیه کند، این پویش جوانان در حوزه سینما آموزش و تولید است که بخش آموزش ارجعیت دارد بر تمام این موضوعات. ما باید به تولیدات جوانانه کمک کنیم که این اتفاق در جشنواره فیلم کوتاه می‌افتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: آموزش بسیار کمک می‌کند که ما جوانانی را پرورش دهیم که بتوانند در دنیا نام آور باشند. آموز ابعاد بسیار دارد، ما نباید تنها بر یک بعد آن تاکید کنیم.

انتهای پیام/

توضیحات وزیر ارشاد راجع به براق سازی در هزینه‌های جشنواره فجر

واژه های کلیدی: جشنواره فیلم | فیلم کوتاه | اکران عمومی | وزیر ارشاد | عباس صالحی | اکران فیلم | روز گذشته | سینمایی | جشنواره | سینمای | جشنواره

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>