خانه » خبری و خواندنی » لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود/ نوبخت
 

 

لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود/ نوبخت

رئیس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می‌رسد.

لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود/ نوبخت

نوبخت: لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می شود

مدیر شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت که در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس به منظور گزارشی در خصوص نحوه واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام سخن می گفت، تصریح کرد: آنچه در برنامه ششم تصویب شده است در بودجه ۹۷ تبلور پیدا می کند و من از نمایندگان و مدیر مجلس جهت همکاری های صورت گرفته جهت جراحی بزرگ بودجه ریزی قدردانی می کنم و من هفته آینده گزارش مشروحی از نحوه نوین بودجه نویسی ارائه می کنم.

عبارات مهم : طرح های عمرانی – سرمایه گذاری
وی افزود: در خصوص طرح های عمرانی از ۴ هزار و ۱۳۱ پروژه به ارزش ۴۵ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان در دست واگذاری است که این مبلغ، مبلغ سرمایه گذاری اولیه آن برآورد شده است و از محل این واگذاری صرفه جویی معادل هر سال ۴ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان شده است و مبلغ کل صرفه جویی به تفکیک پروژه های ملی و منطقه ای ۶۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

نوبخت تصریح کرد: در واگذاری ها از ظرفیت های متنوع قانونی که در اختیار دولت قرار گرفته، استفاده شد ولی هنوز ما نیازمندیم جهت بعضی دیگر از این ظرفیت ها از مجلس اجازه قانونی بگیریم. به همین جهت ما در گزارش مکتوب به این موارد اشاره کردیم که هم باید در بررسی بودجه اعمال شود و هم در قوانین مستقلی که تدوین می شود.

وی افزود: دولت مانند مجلس به درستی دریافت کرد که ما با اوضاع فعلی اعتبارات عمرانی و جاری با توجه به فزاینده بودن اعتبارات جاری نمی توانیم کاری بکنیم و بخش زیادی از اعتبارات عمرانی ما نیز در تسخیر اعتبارات جاری است و از بودجه ۳۰۶ هزار میلیارد تومانی که تقدیم مجلس کردیم، مجلس هزینه های جاری را به ۳۴۶ هزار میلیارد تومان رساند و باید توجه کرد هر مقدار بودجه جاری را زیاد کردن دهیم کم می آوریم و جهت حل مسئله پروژه های عمرانی یا باید بخشی از آنها را واگذار کنیم یا باید بتوانیم همین مبلغ محدودی را که در اختیار داریم به کار گیریم.

وی ادامه داد: از ۵۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بخشی جهت طرح های عمرانی پرداخت شد. بخشی از آنها به فروش رسید که منابع آن به خزانه واریز شد و بخش دیگری از آنها از طریق همکاری بخش شخصی که در قانون بودجه هم دولت به آن مقید شده، پیش رفته و در گزارش مکتوبی که به مجلس ارائه شد، در آن آورده شد. با عنایت به اینکه مجموع منابعی که ما جهت طرح های عمرانی داشتیم و محدودیت هایی در این بخش داریم تاکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی بودجه تخصیص دادیم که ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن نقدی بود.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: طرح های عمرانی | سرمایه گذاری | لایحه بودجه | بودجه کشور | قانونی | پروژه | همکاری |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>