خانه » خبری و خواندنی » مستندسازی با عنوان «اربعین حسینی» مورد نیاز است
 

 

مستندسازی با عنوان «اربعین حسینی» مورد نیاز است

مستندساز پیشکسوت گفت: باید تلاشمان را به کار ببندیم تا آثاری نفیس و در خور راجع به اربعین حسینی ارائه دهیم.

مستندسازی با عنوان «اربعین حسینی» مورد نیاز است

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ حمید مجتهدی، مستندساز پیشکسوت، ساخت مستند با عنوان «اربعین حسینی» را مورد نیاز دانست و گفت: باید تلاشمان را به کار ببندیم تا آثاری نفیس و در خور شأن ارائه دهیم.

این کارگردان و تصویربردار پیشکسوت در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری راجع به اینکه تهیه و تولید فیلم‌های مستند با عنوان «اربعین حسینی» را چقدر مورد نیاز می‌داند، خاطرنشان کرد: شخصا کار کردن در این عرصه را واجب می‌دانم و اعتقاد دارم جهت قدم گذاشتن در این راه باید از قبل پیش‌نویسی انجام داد و تلاش کرد و در عین حال حتما در کارمان از تصویرهای هوایی خوب ثبت کنیم. من خودم قرار بود اربعین سال گذشته مستندی با همین عنوان آماده کنم که سعادت نشد و جهت امسال هم برنامه‌ریزی‌هایی انجام خواهد شد که اگر قسمت شود، حتما کار می‌کنیم و اگر نه، سال آینده قطعا کار خواهم کرد.

وی در پاسخ به اینکه بهتر است از چه زاویه دیدی به این حماسه نگاه کرد، بیان کرد: من امام حسین(ع) را به عنوان یک قهرمان مذهبی می‌بینم، قهرمانی که ایستاد و دفاع کرد. زبانم در برابر ایشان قاصر است و نمی‌دانم چه بگویم؛ ولی به نظرم جهت قدم گذاشتن در این راه و ساخت مستندی فاخر با عنوان اربعین، باید به مواردی چون زیارت امام حسین(ع) به وسیله زائران، بزرگداشت ایشان، چهلمین روز شهادت خود و یارانش، مقدمات پذیرایی از زائران و … اشاره کرد. حسین(ع) پسر علی(ع) و فاطمه(س) است و نوه پیامبر (ص) هست؛ بعد جهت کار کردن جهت ایشان باید از جان مایه گذاشت.

مستندسازی با عنوان «اربعین حسینی» مورد نیاز است

او سپس در زمینه اینکه تجلی وحدت در همایش دینی آیینی اربعین حسینی چگونه باید حفظ شود، توضیح داد: به نظرم این بخش باید از ورود خالصانه زائران به کربلا شروع شود تا اینکه وارد بخش‌های پیاده‌روی زائرین شود و مسیر راه نشان داده شود تا اینکه به روز اربعین برسیم. جهت حسین(ع) هرچه کار کنیم کم است.

سازنده مستند «ایران» همچنین در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه اثرات این حرکت مردمی را چگونه باید حفظ کرد تا بعد از اتمام آن در سبک زندگی مردم جاری و ساری باشد، خاطرنشان کرد: بازهم تاکید می‌کنم که حسین (ع) نوه پیامبر(ص) و پسر علی(ع) و فاطمه(س) هست؛ بعد اگر این عنوان را در خاطر داشته باشیم قطعا می‌توانیم اثرات معنوی اربعین را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

مستندساز پیشکسوت گفت: باید تلاشمان را به کار ببندیم تا آثاری نفیس و در خور راجع به اربعین حسینی ارائه دهیم.

واژه های کلیدی: اربعین حسینی | پیامبر | پیشکسوت | چگونه | مستند | پیامبر | زائران | اربعین

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>