خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » به ما خیانت شد!/ واکنش بارزانی به تحولات کرکوک
 

 

به ما خیانت شد!/ واکنش بارزانی به تحولات کرکوک

رئیس اقلیم کردستان عراق در نخستین تصویر العمل رسمی بعد از درگیری‌های اخیر در کرکوک با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، پیش‌روی‌های حشد شعبی در کرکوک به علت “خیانت” بعضی از پیشمرگ‌ها محقق شده است است.

به ما خیانت شد!/ واکنش بارزانی به تحولات کرکوک

رئیس اقلیم کردستان عراق در نخستین تصویر العمل رسمی بعد از درگیری های اخیر در کرکوک با صدور بیانیه ای اعلام کرد، پیش روی های حشد شعبی در کرکوک به علت “خیانت” بعضی از پیشمرگ ها محقق شده است است.

طرف های خارجی عملیات حشد شعبی در کرکوک را رهبری می کنند

به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، در این بیانیه که با نام “فرماندهی کل نیروهای پیشمرگ” صادر شده، آمده هست، بعضی رهبران حزب اتحادیه میهنی به نیروهای تحت امر خود دستور داده اند تا از مناطقی که تحت کنترل آنها بوده عقب نشینی کنند و این امر باعث شد تا نیروهای حشد شعبی بر این مناطق سیطره یابند.

عبارات مهم : نیروهای عراقی – مسعود بارزانی
مسعود بارزانی به عنوان مدیر اقلیم کردستان عراق، فرماندهی کل پیشمرگ ها را هم بر عهده دارد. او در این بیانیه مدعی شده است که طرف های خارجی عملیات حشد شعبی در کرکوک را رهبری می کنند.

بارزانی در این بیانیه آورده است: حمله نیروهای عراقی و حشد شعبی انتقام از مردم کردستان است که خواهان آزادی هستند و انتقامی از اهالی کرکوک که همواره مواضعی شجاعانه در قبال مسائل کردها داشته اند. متاسفانه در این اقدام بعضی مسئولان حزب اتحادیه میهنی نیز در توطئه علیه مردم کردستان شرکت داشتند و “خیانتی بزرگ و تاریخی” علیه مردم کردستان مرتکب شدند. این مسئولان دستور دادند پیشمرگ ها مواضع حساس در کرکوک را ترک کنند تا نیروهای حشد شعبی بر این مواضع سیطره یابند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اعلام می کنیم که این “تجاوز” از سوی حشد شعبی و نیروهای عراقی با سلاح ائتلاف بین المللی و زره پوش های آمریکایی که در اختیار ارتش عراق و حشد شعبی گذاشته شده، انجام می گیرد در حالی که به نیروهای پیشمرگ جهت مقابله با داعش چنین سلاحی داده نشد. به مردم کردستان اطمینان می دهیم با وجود خیانت بعضی ها، نیروهای پیشمرگ از کردستان دفاع می کنند و تاکید می کنیم شکستن اراده مردم کردستان غیرممکن است.

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگ در آخر بیانیه خود آورده است: از همه مردم کردستان و پیشمرگ ها می خواهیم که در برابر این تجاوز بایستند. پیش از هرچیز دولت حیدر العبادی مسئول این جنگ علیه مردم کردستان است و باید بهای سنگین آن را نیز بپردازد.

به ما خیانت شد!/ واکنش بارزانی به تحولات کرکوک

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: نیروهای عراقی | مسعود بارزانی | کردستان | مسئولان | کرکوک | بیانیه | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>