خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » رفتار ترامپ کاسبکارانه است/ از سپاه حمایت کنیم ، ناطق‌نوری
 

 

رفتار ترامپ کاسبکارانه است/ از سپاه حمایت کنیم ، ناطق‌نوری

باید روی منزوی‌کردن جریان‌ ترامپ سرمایه‌گذاری کرد | سیاست هوشمندانه مسئولان در برجام 

رفتار ترامپ کاسبکارانه است/ از سپاه حمایت کنیم ، ناطق‌نوری

ناطق نوری:رفتار ترامپ کاسبکارانه است/از سپاه حمایت کنیم

عبارات مهم : ریاست جمهوری – دونالد ترامپ

باید روی منزوی کردن جریان ترامپ سرمایه گذاری کرد | سیاست هوشمندانه مسئولان در برجام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترامپ هنوز باور نمی کند در یک فرایندی مدیر جمهور یک کشور بزرگ شده است و هنوز در قالب مدیر یک بنگاه اقتصادی و کاسب کارانه واکنش‌ می کند.

رفتار ترامپ کاسبکارانه است/ از سپاه حمایت کنیم ، ناطق‌نوری

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری به تحلیل سخنان اخیر دونالد ترامپ پرداخت.

متن کامل این گفت و گو به نقل از جماران در پی می آید:

باید روی منزوی‌کردن جریان‌ ترامپ سرمایه‌گذاری کرد | سیاست هوشمندانه مسئولان در برجام 

*رفتارهای مدیر جمهور فعلی آمریکا را باید در چند سطح مورد تحلیل قرار داد. یک نگاه ناظر به واکنش‌ و گفتار شخصی اوست که به نظرم نشان دهنده نامتناسب بودن شخصیت فردی وی با موقعیت ریاست جمهوری یک کشور است.

*به نظر می رسد که ترامپ هنوز باور نمی کند در یک فرایندی مدیر جمهور یک کشور بزرگ شده است و هنوز در قالب مدیر یک بنگاه اقتصادی و کاسب کارانه واکنش‌ می کند، یعنی درک درستی از مفهوم منافع ملی کشورش در قیاس با منافع شخصی اش ندارد لذا بخشی از عبارات و مطالبی که گفته هست، به خصوص در ارتباط با نام خلیج فارس را باید در این سطح و در واقع تلاش جهت بازاریابی تسلیحاتی ارزیابی کرد.

*همینطور مواضع عوام فریبانه و وعده های انتخاباتی او که اتفاقاً در اجرای قریب به اتفاق این وعده ها زمین گیر شده است هست. در مورد کشور عزیزمان ایران و عنوان برجام تصور می کرد امکان بوجود آوردن اجماع علیه کشور عزیزمان ایران را دارد که این هم منجر به شکست و باعث شکاف در جامعه آمریکا شد، به گونه ای که حتی در میان بسیاری از جمهوری خواهان و روشنفکران آمریکایی هم موجی جهت ابقاء برجام برخاسته هست. عنوان دیگری که در این ماجرا یکبار دیگر عیان شد، تأثیر لابی صهیونیزم بر سیاست های آمریکاست که به نحوه تحقیرآمیزی جهت آمریکاییان ظهور و بروز دارد.

رفتار ترامپ کاسبکارانه است/ از سپاه حمایت کنیم ، ناطق‌نوری

*مشخص شد که سیاست مسئولان کشور در مواجهه با این موضع گیری ها بسیار هوشمندانه و آمیخته با شکیبایی و اقتدار بود و امیدواریم این تدبیرها جهت اجرای برجام ادامه یابد. البته باید مواظبت کرد که در ادامه مسیر، بهانه ای هم بدست دشمن داده نشود. از طرفی ضرورت دیپلماسی عمومی و روشنگری افکار عمومی دنیا و حتی در جامعه آمریکا، بار دیگر به اثبات رسید و در کل باید هر چه زیاد روی منزوی کردن جریان ترامپ و این نظر های افراطی و بی منطق، سرمایه گذاری کرد.

*مایلم در اینجا نقدی هم بر مواضع کسانی داشته باشم که در داخل کشور ناخواسته و در قالب دلسوزی، هم صدا و هم جبهه با ترامپ شدند که بایستی در تحلیل ها و نگاه خودشان نسبت به تحولات بازبینی کنند. مورد نیاز است به تدابیر رهبر معظم انقلاب که الحق مدیریت فاخری در هدایت این عنوان به نمایش گذاشته اند، اهتمام بیشتری شود. از درس های دیگر این ماجرا آن است که استوار ماندن در دفاع از منافع ملی، الزاماً با محترمانه واکنش‌ کردن در صحنه جهانی و با زبان بین المللی سخن گفتن در تضاد نیست. عنوان مهم دیگری که در این ایام قابل تأمل بود، وحدت کلی مردم و نمایش قدرتی بود که در این ایام خبر روشن خودش را به دنیا رسانید و آن اینکه ما در اصول منافع ملی؛ گرایش حزبی و جبهه سیاسی نمی شناسیم و همه به تعبیر حضرت امام(ره) ید واحده هستیم.

باید روی منزوی‌کردن جریان‌ ترامپ سرمایه‌گذاری کرد | سیاست هوشمندانه مسئولان در برجام 

*وحدت ملی و حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به حق یکی از عوامل مهم حفظ امنیت و ثبات در کشور و منطقه بوده و براساس قانون اساسی وظیفه دفاع از تمامیت ارضی کشور را در کنار سایر نیروهای مسلح دارا می باشد، وظیفه همگانی هست؛ آن هم در شرایطی که منطقه خاورمیانه و بعضی از ملت های مظلوم آن گرفتار نقشه های شوم و ناصواب استکبار و ایادی آن در منطقه است.

واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | آمریکایی | آمریکا | نمایش | سیاسی | سیاست | اخبار سیاسی و اجتماعی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>