خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » هشدار برنده جایزه صلح نوبل راجع به خطر ترامپ
 

 

هشدار برنده جایزه صلح نوبل راجع به خطر ترامپ

“کمپین بین‌المللی نابودی سلاح‌های هسته‌ای” که جایزه صلح نوبل ۲۰۱۷ را از آن خود کرد، راجع به کارهای دونالد ترامپ و نظارت او بر زرادخانه تسلیحات هسته‌ای آمریکا هشدار داد.

هشدار برنده جایزه صلح نوبل راجع به خطر ترامپ

“کمپین بین المللی نابودی سلاح های هسته ای” که جایزه صلح نوبل ۲۰۱۷ را از آن خود کرد، راجع به کارهای دونالد ترامپ و نظارت او بر زرادخانه تسلیحات هسته ای آمریکا هشدار داد.

کمپین بین المللی نابودی سلاح های هسته ای

به نقل از روزنامه ایندیپندنت، کمپین بین المللی نابودی سلاح های هسته ای موسوم به “آیکن” اعلام کرد، گزینش دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا خطر تسلیحات هسته ای را بیش از پیش مورد توجه قرار می دهد و به نظر می رسد وی نظرات کارشناسی راجع به کاربرد این تسلیحات را نادیده می گیرد.

عبارات مهم : دونالد ترامپ – کره شمالی
هیئت نروژی نوبل اظهار کرد که این گروه به پاس فعالیت هایش در جهت برانگیختن توجه ها نسبت به پیامدهای انسانی مصیبت بار هرگونه استفاده از تسلیحات هسته ای و نیز تلاش جهت دستیابی به ممنوعیت این سلاح ها با تنظیم یک پیمان، به این جایزه دست یافته است.

گروه آیکن به شکل گیری “پیمان ممنوعیت تسلیحات هسته ای ۲۰۱۷” کمک کرده هست. این پیمان کشورها را از گسترش، آزمایش، پردازش، تولید، دستیابی و یا ذخیره سازی تسلیحات هسته ای منع می کند و تا کنون از جانب ۱۲۲ کشور پذیرفته شده است است.

بئاتریس فین، مدیر اجرایی آیکن بعد از برنده شدن این جایزه گفت: گزینش آقای ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا موجب شده است تا بسیاری از مردم به خاطر این واقعیت که تنها شخص او اختیار استفاده از تسلیحات هسته ای را در دست دارد، احساس ناامنی داشته باشند.

وی افزود: ریاست جمهوری او بر خطر تسلیحات هسته ای تاکید می کند و سابقه او نشان دهنده بی توجهی اش به نظرات کارشناسان است.

در یک نشست خبری که بعد از اعلام برنده جایزه نوبل برگزار شد، خبرنگاران از فین راجع به پیامی که دو روز قبل در شبکۀ اجتماعی توییتر خود انتشار کرده و در آن ترامپ را فردی “احمق” خوانده بود، پرسش کردند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این باره گفت که قصد شوخی داشته که البته اکنون به نوعی از آن پشیمان است.

در میانه جنگ لفظی و تهدیدهای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ که تنش ها میان دو کشور را بر سر سلاح های هسته ای زیاد کردن داده و باعث ایجاد بن بستی میان پیونگ یانگ و واشنگتن شده است هست، هیئت نوبل اظهار کرد: تلاش های آیکن جهت تقبیح، منع و نابودی تسلیحات هسته ای بیش از هر وقت دیگری حیاتی است.

این هیئت افزود: سال هاست که احتمال استفاده از سلاح های هسته ای تا این اندازه بزرگ نبوده هست. بعضی از کشورها در حال به روز کردن انبارهای سلاح های هسته ای خود هستند و این خطر احتمالی وجود دارد که کشورهای بیشتری نیز همچون کره شمالی جهت دستیابی به تسلیحات هسته ای تلاش کنند.

آیکن در این باره اشاره کرد: شبح درگیری هسته ای بار دیگر در حال بزرگ شدن است و اگر لحظه ای وجود داشته باشد که کشورها باید مخالفت صریح خود را با تسلیحات هسته ای ابراز کند، اکنون همان لحظه است.

هشدار برنده جایزه صلح نوبل راجع به خطر ترامپ

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | کره شمالی | آقای ترامپ | استفاده | آمریکا | ممنوعیت | جایزه | برنده | کشورها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>