خانه » خبری و خواندنی » «در قامت تکاوری» انتشار می‌‌شود
 

 

«در قامت تکاوری» انتشار می‌‌شود

سید قاسم یاحسینی نویسنده حوزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت راجع به آثار جدیدش گفت: کتابم با عنوان «در قامت تکاوری»

«در قامت تکاوری» انتشار می‌‌شود

سید قاسم یاحسینی نویسنده حوزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان راجع به آثار جدیدش گفت: کتابم با عنوان «در قامت تکاوری» خاطرات علی سیاری هست. امیدوارم این کتابم در ۷ آذر ماه امسال رونمایی شود. کتاب «در قامت تکاوری» را انتشارات سوره مهر انتشار می‌کند.

وی افزود: کتاب دیگری با عنوان «خاطرات ناخدا هوشنگ صمدی» را در دست انتشار دارم که به زودی انتشار خواهد شد. این کتاب را جهت نوجوانان نوشته‌ام. این کتاب را هم انتشارات سوره مهر انتشار می‌کند. کار نگارش کتاب را جهت بخش ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری انجام دادم.

«در قامت تکاوری» انتشار می‌‌شود

گفتنی هست؛ پیش از این کتاب «خاطرات امیر سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اثر سیدقاسم یاحسینی قرار بود تا آخر ماه رمضان سال ۹۵ انتشار شود. احتمال داشت چاپ این کتاب را انتشارات نیروی دریایی انجام دهد. کتاب «خاطرات امیر سیاری» به خاطرات این فرمانده از وقت تولد وی تا هنگام جنگ می‌پردازد.کتاب «بخشو؛ منادی عید خون در بوشهر» اثر دیگر سید قاسم یاحسینی هست. این کتاب راجع به زندگی جهانبخش کردی‌زاده معروف به بخشو، نوحه‌خوان نام آشنای بوشهری نوشته شده است هست. این نویسنده در این کتاب با رویکرد پدیدارشناسانه و متکی بر تاریخ موسیقی شیعه در جنوب کشور به زندگی این نوحه‌خوان پرداخته‌ هست. بخش اول کتاب «بخشو؛ منادی «عید خون» در بوشهر» سیر پیدایش عزاداری سنتی بوشهر را بیان کرده و تحول موسیقیایی آن را مدل‌سازی کرده هست. این بخش از کتاب تلاش دارد که پاسخی منطقی به معمای شکل‌گیری عزاداری سینه‌زنی بوشهر بدهد. بخش دوم کتاب «بخشو؛ منادی «عید خون» در بوشهر» دربرگیرنده ۵۰ تصویر متفاوت شخصی و عمومی از بخشو هست. از مطالب دیگری که در این بخش کتاب آمده می‌توان به متن مصاحبه انجام شده است با همسر بخشو اشاره کرد.

یاحسینی تا به امروز آثاری چون «قصه‌های شهر جنگی»، «سهام خیام: دختری از هویزه»، «ظهور و سقوط خاندان تنگستانی» و «یک دریا ستاره: خاطرات زهرا تعجب، همسر شهید مسعود (حبیب) خلعتی» را هم نوشته و انتشار کرده است.

انتهای پیام/

سید قاسم یاحسینی نویسنده حوزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت راجع به آثار جدیدش گفت: کتابم با عنوان «در قامت تکاوری»

آثار تازه سیدقاسم یاحسینی انتشار می‌شود

واژه های کلیدی: نویسنده | عزاداری | دریایی | خاطرات | زندگی | بوشهر | انتشار | اخبار ادبیات

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>