خانه » خبری و خواندنی » وظیفه یاوران وقف، زنده کردن فرهنگ غنی وقف است
 

 

وظیفه یاوران وقف، زنده کردن فرهنگ غنی وقف است

معاون فرهنگی اجتماعی شرکت اوقاف و امور خیریه گفت: وظیفه یاوران وقف زنده کردن فرهنگ غنی وقف است و باید مردم را با اثار و برکات وقف آشنا کنند.

وظیفه یاوران وقف، زنده کردن فرهنگ غنی وقف است

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از روابط عمومی شرکت اوقاف از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در نشست تخصصی با انجمن یاوران وقف در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان، مسائل کشور را ناشی از فقدان تفکر جهادی دانست و اظهار کرد: اگر امروز کشور و مردم گرفتار مسائل هستند به‌دلیل نبود تفکر جهادی هست، هنگامی تفکر ما سرمایه‌داری شد اخلاق، صداقت و فرهنگ ما نیز مادی می‌شود.
وی دستیابی به نتیجه و اقتصاد پویا را نتیجه زنده کردن فرهنگ کار جهادی دانست و ابراز کرد: هر کسی که از تفکر جهادی برخوردار باشد، می‌تواند به اسلام، مسلمانان و اقتصاد جامعه کمک کند
وی مسائل انسان‌ها و کشور را ناشی از فقدان تفکر جهادی دانست و گفت: هنگامی تفکر ما سرمایه‌داری شد اخلاق، صداقت و فرهنگ ما نیز مادی می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی شرکت اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: انسان یک عمر با تلاش مال و ثروت جمع‌آوری می‌کند، ولی تنها چیزی که بعد از فوت به کار او می‌آید و می‌تواند از تلاش خود بهره ببرد وقف و انفاق است چراکه مابقی ثروت به وسیله وراث تقسیم خواهد شد و هیچ نفعی جهت میت ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی با اشاره به اهمیت کار یاوران وقف، خاطرنشان کرد: هر قدمی که یاوران وقف برمی‌دارند جهت دفاع از حقوق و منافع اسلام است.
معاون فرهنگی اجتماعی شرکت اوقاف یادآور شد: مستکبران در قرن نوزدهم تلاش داشتند مانع پیشرفت دین شوند و تنها نامی از اسلام باقی بگذارند، از این رو هندوستان که ۸۰۰ سال مسلمان بودند و زبان مهم آن‌ها فارسی بود آن را به کشوری فرقه‌ای با طوایف زیاد تبدیل کردند.
وی خاطرنشان کرد: هر جایی که شاهد رشد اقتصاد بودیم دوری و نابودی از فرهنگ را نیز مشاهده کردیم، ولی در برابر هر جایی که فرهنگ رشد کرد رشد اقتصادی را هم تجربه کردیم.
معاون شرکت اوقاف با تأکید بر اینکه اتکای به دیگران موجب پسرفت کشور و عدم نتیجه می‌شود، گفت: وقف عالی ترین اعتبار جهت اقتصاد است.
حجت الاسلام والمسمین شرفخانی با تأکید بر اینکه دغدغه مهم ما باید حضور در عرصه باشد، اذعان کرد: با حضور می‌توانیم اسلام را زنده نگه داریم و اقتصاد و فرهنگ دینی را پایدار کنیم.
وی مطرح کرد: ما باید نسبت به خود و اطرافیان احساس وظیفه کنیم چراکه دین اعتبار اقتصادی می‌خواهد و اعتبار اقتصادی مردم هستند.

ترویج فرهنگ وقف مقدم بر ایجاد وقف جدید

حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی ترویج فرهنگ غنی وقف را مقدم بر ایجاد وقف تازه دانست و اظهار داشت: وظیفه یاوران وقف زنده کردن فرهنگ غنی وقف است و باید مردم را با اثرات و برکات وقف آشنا کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | فرهنگ | اسلام | اعتبار | اوقاف و امور خیریه | حجت الاسلام شرفخانی | امامزادگان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>