خانه » خبری و خواندنی » محصولات قرآن کریم باید با نگاه جهانی تولید شود
 

 

محصولات قرآن کریم باید با نگاه جهانی تولید شود

وزیر ارشاد گفت: محصولات تبلیغی ترویجی داخلی باید با نگاه جهانی تولید شوند تا بتوانیم آنها را در حوزه بین‌المللی عرضه کنیم.

محصولات قرآن کریم باید با نگاه جهانی تولید شود

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ چهل و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین او در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه (١٦ مهر ماه) برگزار شد.

نقش فعالیت های قرآنی در جامعه

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته کارهای خوبی در زمینه فعالیت‌های قرآنی انجام شده است هست، بیان داشت: بدون شک فعالیت‌ها در زمینه قرآنی تاثیرات مثبتی بر جامعه و ارتباط با سایر کشور‌های اسلامی خواهد داشت. همچنین توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور نقش پررنگی در تنظیم رویکرد سایر کشور‌ها با کشور عزیزمان ایران خواهد داشت.

عبارات مهم : عباس صالحی – کمیسیون

سید عباس صالحی ضمن برشمردن اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت قرآن کریم، تاکید کرد: طی دهه اخیر شاهد اتفاقات خوبی در زمینه ترویج فعالیت‌های قرآنی و ارتقا ظرفیت‌ها در رابطه با دنیا اسلام بوده‌ایم.

وی در ادامه آثار و محصولات قرآنی ایران را از عالی ترین آثار تولیدشده در جهان اسلام دانست و افزود: کیفیت بالای آثار قرآنی نشان دهنده ظرفیت بالای کشور در زمینه تولید این آثار است.

صالحی در ادامه با بیان اینکه هنوز با عمل به قرآن فاصله داریم، عنوان کرد: اخیرا فعالیت‌های تاثیرگذاری در زمینه حفظ، تلاوت و … قرآن کریم انجام شده است است و اگر ارتباط‌مان را با قرآن عمیق‌تر کنیم شاهد سرعت بخشیدن به اجرای این سند خواهد بود.

وی اضافه کرد: تولید محصولات تبلیغی ترویجی داخلی باید با نگاه جهانی باشد تا بتوان در آن حوزه هم از آن‌ها استفاده شود و در تنظیم و بازبینی سند مورد نیاز است از صاحب نظران حوزه بین‌الملل نظرخواهی شود و همچنین فعالان قرآنی خارج از کشور نیز در این خصوص اظهار نظر نمایند.

در ابتدای این جلسه محمدمهدی عزیززاده دبیر کمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی ضمن اشاره به اینکه ١٠ کارگروه جهت این کمیسیون تدوین شده است هست، بیان داشت: تا کنون کارهای موثری در زمینه قرآن و حوزه تبلیغ و ترویج در اینترنت انجام شده است است و در این راستا باید با جدیت و عظم زیادی فعالیت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور نیز ضمن اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از وسیع‌ترین حوزه‌های کاری هست، افزود: فرهنگ، هنر و رسانه همه متعلق به وزارت ارشاد است و زمانی که کمیسیون‌های وزارت ارشاد در این زمینه‌ها موفق و در چهارچوب مشخص عمل کنیم، شاهد نتیجه های بسیارخوبی در سطح جامعه خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این سند را یکی از عوامل تاثیرگذار در جهت اجرای این سند در کوتاه مدت دانست و عنوان کرد: در سال‌های گذشته مقدار اعتباری که به این سند تعلق می‌گرفت کافی نبود که خوشبختانه در امسال اعتبار بهتری جهت این امر در نظر گرفته شده است است و پیش‌بینی می‌شود که این امر به اجرای این سند سرعت بخشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کارگروه‌ها می‌بایست طبق بازه زمانی مشخص گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند، گفت: بدون شک ارائه گزارشات موجب زیاد کردن آگاهی نسبت به فعالیت‌ها و شرایط هر کارگروه‌ها و در نتیجه تسریع روند اجرای سند خواهد شد.

انتهای پیام/

آنچه در چهل و سومین جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی گذشت

واژه های کلیدی: عباس صالحی | کمیسیون | محصولات | فرهنگ | فعالیت | اسلامی | وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | معاونت قرآن و عترت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>