خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » پخش کیلیپ موسیقی یک خواننده زن از تلویزیون عربستان
 

 

پخش کیلیپ موسیقی یک خواننده زن از تلویزیون عربستان

تلویزیون عربستان بامداد امروز (سه‌شنبه) تصاویری از کنسرت موسیقی ام‌کلثوم، خواننده مشهور عربی را بعد از سالها ممنوعیت پخش کلیپ‌های موسیقی زنان، پخش کرد.

پخش کیلیپ موسیقی یک خواننده زن از تلویزیون عربستان

تلویزیون عربستان بامداد امروز (سه شنبه) تصاویری از کنسرت موسیقی ام کلثوم، خواننده مشهور عربی را بعد از سالها ممنوعیت پخش ویدئو کوتاه های موسیقی زنان، پخش کرد.

پخش تصاویری از کنسرت موسیقی ام کلثوم در عربستان

پیش از این شبکه فرهنگی تلویزیون رسمی عربستان در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که از بامداد سه شنبه پخش کنسرت ها و اجراهای موسیقی ام کلثوم، خواننده زن مشهور دنیا عرب را شروع خواهد کرد.

عبارات مهم : تلویزیون – عربستان
پخش این برنامه های موسیقیایی بعد از دهه ها توقف از تلویزیون رسمی عربستان بعد از تصمیماتی که پادشاه این کشور به تازگی اتخاذ کرده از جمله آزادی رانندگی زنان، صورت گرفته است.

انور عشقی، مدیر مرکز اطلاعات سیاسی و راهبردی خاورمیانه در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: تلویزیون عربستان زمانی که به وسیله ملک فیصل، پادشاه اسبق این کشور افتتاح شد، یک ناظر مذهبی داشت و با این وجود موزیک های ام کلثوم پخش می شدند.

عشقی افزود: پخش موزیک ها جهت چندین دهه در تلویزیون عربستان متوقف شد ولی امروز پخش موزیک های ام کلثوم از شبکه فرهنگی عربستان از سر گرفته شد.

ام کلثوم، خواننده زن مصری (۱۸۹۸ تا ۱۹۷۵ م.) از برجسته ترین و مشهورترین خوانندگان عرب در قرن بیستم است و به او لقب “ستاره شرق” داده بودند.

انور عشقی راجع به تصمیمات اخیر عربستان از جمله آزادی رانندگی جهت زنان در این کشور گفت: شرع می گوید که احکام می توانند در طول دوره های زمانی عوض کردن کنند و عربستان نیز در حال حاضر شاهد شکوفایی و پیشرفت در تمامی زمینه هاست.

شبکه فرهنگی عربستان در سال ۲۰۰۹ با دستور عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سابق این کشور راه اندازی شد.

این شبکه برنامه های متنوع فرهنگی را در طول هفته به نمایش می گذارد. شبکه مذکور با هدف انتقال تفکرات و فرهنگ عربستان به منطقه و دنیا راه اندازی شد.

کاربران عربستانی شبکه اجتماعی توئیتر با به اشتراک گذاری هشتگ “ام کلثوم به تلویزیون عربستان باز می گردد” به دو دسته موافقان و مخالفان این اقدام تقسیم شده است اند. مخالفان این مساله که اکثریت را تشکیل می دهند این امر را خطری علیه دین می دانند.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : isna.ir


پخش کیلیپ موسیقی یک خواننده زن از تلویزیون عربستان

واژه های کلیدی: تلویزیون | عربستان | رانندگی | خواننده | عربستانی | پادشاه | موسیقی | برنامه | اندازی | کنسرت | موزیک

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>