خانه » خبری و خواندنی » بیانیه مجلس شورای اسلامی در محکومیت برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق
 

 

بیانیه مجلس شورای اسلامی در محکومیت برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق

۲۱۰ نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق به وسیله مسعود بارزیانی که خطر تجزیه این کشور جنگ‌زده را تقویت خواهد کرد، محکوم کردند.

بیانیه مجلس شورای اسلامی در محکومیت برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق

با امضای ۲۱۰ نماینده قرائت شد

بیانیه مجلس شورای اسلامی در محکومیت برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق

۲۱۰ نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق به وسیله مسعود بارزیانی که خطر تجزیه این کشور جنگ زده را تقویت خواهد کرد، محکوم کردند.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه مذکور را به شرح زیر قرائت کرد:

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – کردستان
«طی سال های متمادی کشور عراق آماج توطئه های متفاوت آمریکایی – صهیونیستی قرار داده شد ولی ایستادگی، همبستگی و مقاومت ملت عراق اعم از عرب، کرد، سنی و شیعه همه نقشه های استکبار را نقش بر آب کرد. ملت عراق قانون اساسی را تصویب و حکومت مرکزی را با روش دموکراسی تشکیل داد همچنین همبستگی ملی با کمک نیروهای مردمی موجب پاکسازی عراق از لوث وجود داعش شد ولی توطئه ها علیه عراق خاتمه نیافت و اینک همه پرسی اقلیم کردستان به صورت غیرقانونی می تواند همبستگی ملی و تمامیت ارضی عراق را خدشه دار و عراق را در گرداب درگیری های تازه قرار دهد.

با توجه به مواضع دولت و مجلس عراق که با صراحت همه پرسی اقلیم کردستان عراق را غیرقانونی اعلام کرده اند و همچنین با توجه به نظر شرکت ملل متحد، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اولا ایجاد بحران در عراق را به ضرر مسیر دمکراتیک عراق دانسته و ثانیا هرگونه اقدام تجزیه طلبانه را مضر به حال ملت عراق و کل منطقه می دانیم و این اقدام اقلیم کردستان عراق را محکوم و از کارهای دولت و مجلس عراق حمایت می کنیم و از دولت می خواهیم مطابق درخواست دولت مرکزی عراق تمهیدات مورد نیاز در همکاری با دولت عراق را به عمل آورده و به هیچ وجه اجازه ماجراجویی به صهیونیست ها ندهند.»


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | کردستان | برگزاری | مرکزی | بیانیه |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>