خانه » خبری و خواندنی » تحریم‌های تازه آمریکا علیه کره‌شمالی
 

 

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کره‌شمالی

دولت آمریکا در جهت استمرار فشارهای اقتصادی علیه کره شمالی در ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور، از تحریم‌های تازه علیه پیونگ یانگ از جمله علیه هشت بانک و ۲۶ فرد خبر داد.

تحریم‌های تازه آمریکا علیه کره‌شمالی

تحریم های تازه آمریکا علیه کره شمالی

دولت آمریکا در جهت استمرار فشارهای اقتصادی علیه کره شمالی در ارتباط با برنامه های هسته ای و موشکی این کشور، از تحریم های تازه علیه پیونگ یانگ از جمله علیه هشت بانک و ۲۶ فرد خبر داد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، براساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا همه این افرادی که جدیدا تحریم شدند مرتبط با شبکه های مالی کره شمالی بوده و آنها به نمایندگی از بانک های کره شمالی فعالیت هایی را در چین، روسیه، لیبی و امارات انجام می دادند.

عبارات مهم : دونالد ترامپ – کره شمالی
استیو منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: ما در این تحریم ها بانک های کره شمالی و تسهیل گران مالی که به نمایندگی از بانک های کره شمالی در سراسر دنیا فعال هستند را هدف قرار می دهیم. وی افزود: این کارهای هرچه زیاد روش ما جهت انزوای کامل کره شمالی و دستیابی به اهداف کلی تر ایجاد صلح و خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره را به پیش می برد.

وزارت خزانه داری آمریکا در فهرست خود اسامی این هشت بانک را ذکر کرده که عبارتند از بانک توسعه کشاورزی، بانک اعتباری چیل، گروه بانکداری هانا، بانک توسعه صنعتی بین المللی، بانک یکسان جین میونگ، بانک یکسان جین سونگ، بانک بازرگانی کریو و بانک بازرگانی ریو گیونگ.

این مجازات های اقتصادی در حالی انجام شدند که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا هشدار داد اگر آمریکا علیه کره شمالی دست به اقدامی نظامی بزند ویرانگر خواهد بود.

ترامپ در یک کنفرانس خبری یکسان با نخست وزیر اسپانیا گفت: به این می گویند گزینه نظامی. اگر مجبور به دست زدن به آن شویم این کار را خواهیم کرد. با این حال ترامپ گفت ترجیح می دهد این گزینه را گزینش نکند ولی اگر چنین انتخابی کند واشنگتن کاملا جهت آن آمادگی دارد.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | کره شمالی | بازرگانی | تحریم ها | آمریکا | اقتصادی | آمادگی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>