خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مدیر فیسبوک ادعای ترامپ را رد کرد
 

 

مدیر فیسبوک ادعای ترامپ را رد کرد

مارک زاکربرگ بیانات دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا را دایر بر اینکه فیسبوک همواره “ضدترامپ” بوده، رد کرده است.

مدیر فیسبوک ادعای ترامپ را رد کرد

مارک زاکربرگ بیانات دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا را دایر بر اینکه فیسبوک همواره “ضدترامپ” بوده، رد کرده است.

اطلاعات غلط در فیسبوک نتیجه انتخابات را عوض کرده است؟

ترامپ در پیامی در توییتر، فیسبوک را به “تبانی” علیه خود متهم کرد. او همین ادعا را علیه دو روزنامه مهم آمریکا نیویورک تایمز و واشنگتن پست هم مطرح کرده است.این بیانات درحالی مطرح می شود که فیسبوک به زودی سه هزار آگهی سیاسی را تحویل یک کمیته کنگره خواهد داد که راجع به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تحقیق می کند.

عبارات مهم : کمیته اطلاعاتی سنا – نامزدهای انتخاباتی
فیسبوک بر این باور است که این آگهی ها در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ احتمالا به وسیله نهادهایی در روسیه خریداری شد.کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از فیسبوک، شبکۀ اجتماعی توییتر و گوگل خواسته است روز اول نوامبر راجع به ادعاهای نقش روسیه در انتخابات شهادت دهند.

فیسبوک و گوگل قبول کرده اند که به جلسه کمیته اطلاعاتی دعوت شده است اند ولی هیچ کدام از شبکه های بزرگ اجتماعی شرکت در آن را تایید نکرده اند.به گزارش بی.بی.سی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک در پستی در تصویر العمل به انتقاد ترامپ گفت تلاش او این است که فیسبوک “سکویی جهت همه ایده ها” باشد.

او گفت به غیر از این “آگهی های مسئله آفرین” مرتبط با روسیه، فیسبوک محلی جهت بیان افکار و ارتباط مستقیم نامزدهای انتخاباتی بوده است.او اشاره کرد که هر دو سوی طیف سیاسی از محتویاتی که دوست ندارند ناراضی اند و لیبرال ها هم او را متهم کرده اند به پیروزی ترامپ کمک کرده است.

زاکربرگ که مدیرکل این شرکت است گفت کمپین های انتخاباتی نامزدها “صدها میلیون دلار خرج آگهی های اینترنتی” کرده اند که “هزار بار بیش از آگهی های مسئله آفرینی بود که ما (در فیسبوک) یافتیم.”او که ۳۳ سال دارد در روز پیروزی ترامپ گفته بود این ادعا “دیوانگی” است که اطلاعات غلط در فیسبوک نتیجه انتخابات را عوض کرده. او امروز گفت از آن حرف پشیمان است چون به نگرانی ها دست رد زده بود.

او قول داد فیسبوک “همچنان فضای ارتباطی جهت همه مردم بسازد” و “در برابر کشورهایی که تلاش دارند اطلاعات غلط بپراکنند و انتخابات را تحت تاثیر قرار دهند یک دیوار دفاعی باشد.”

ظرف دو ساعت بعد از انتشار این خبر در فیسبوک ۶۵ هزار نفر آن را “لایک” کردند.کرملین همواره دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده و ترامپ ادعای ارتباط نامناسب کارمندان انتخاباتی اش با روسیه را تکذیب کرده است.با این حال شرکت های اطلاعاتی آمریکا نتیجه گیری کرده اند که مسکو تلاش کرد به نفع ترامپ در انتخابات دخالت کند. کمیته های کنگره و اف بی آی هم اکنون مشغول تحقیق در این باره هستند.

مدیر فیسبوک ادعای ترامپ را رد کرد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کمیته اطلاعاتی سنا | نامزدهای انتخاباتی | نتیجه انتخابات | دونالد ترامپ | اطلاعات | انتخابات | پیروزی | آمریکا | اطلاعات | سیاسی | روسیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>