خانه » خبری و خواندنی » زمان برگزاری هفته کتاب و دبیر اجرایی جایزه جلال‌ مشخص شد
 

 

زمان برگزاری هفته کتاب و دبیر اجرایی جایزه جلال‌ مشخص شد

زمان برگزاری بیست و پنجمین هفته کتاب، در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تعیین شد.

زمان برگزاری هفته کتاب و دبیر اجرایی جایزه جلال‌ مشخص شد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ اتفاقاتی در هفته گذشته در حوزه ادبیات رخ داد.در اینجا به ذکر این رویدادهای ادبی می پردازم:

۲۰ تا ۲۶ آبان وقت اجرای بیست و پنجمین هفته کتاب تعیین شد

زمان برگزاری هفته کتاب و دبیر اجرایی جایزه جلال‌ مشخص شد

نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با حضور دکتر محمد سلگی سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا روز سه‌شنبه (۴ مهرماه) برگزار و در این جلسه ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه به عنوان وقت اجرای برنامه‌های این هفته تعیین شد.

دکتر سلگی در ابتدای این جلسه با اشاره به سابقه‌ برگزاری هفته کتاب در دو دهه‌ گذشته گفت: در نیمه اول سال نمایشگاه بین‌المللی کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می‌شود که بزرگ‌ترین مناسبت فرهنگی کشور هست. در نیمه دوم سال نیز «هفته کتاب» بزرگ‌ترین مناسبت فرهنگی کشور بر محور کتاب و کتابخوانی است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: طبیعتا این مناسبت فرهنگی بزرگ با این پیشینه برگزاری نیازمند برنامه‌ریزی خاص هست. این مناسبت فرهنگی از سویی جنبه نمادین دارد و از سوی دیگر تلاش دارد، به گسترش کتابخوانی در کشور کمک کند. به همین جهت شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی دو بازوی برگزاری این مناسبت مهم فرهنگی محسوب می‌شوند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وظایف شورای سیاست‌گذاری گفت: این شورا با ترکیب محدود خود وظیفه دارد، درباره‌ اهداف و برنامه‌ها به تصمیم‌گیری بپردازد؛ لیکن این مناسبت فرهنگی گستره‌ای از مباحث و تکالیف را در برمی‌گیرد و اقشار بسیاری را درگیر می‌کند. جهت نمونه گستره‌ فعالیت‌های هفته کتاب شامل کتابخانه‌های زندان‌ها نیز می‌شود و در این هفته برنامه‌هایی جهت این اقشار نیز برگزار می‌شود.

زمان برگزاری بیست و پنجمین هفته کتاب، در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تعیین شد.

انتصاب اعضای شورای سیاست‌گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب

با حکم محمد سلگی؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر ستاد بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعضای شورای سیاست‌گذاری این مناسبت فرهنگی منصوب شدند.

بر اساس احکام صادر شده است مردها محمود صلاحی، علیرضا مختارپور، سعید علی‌پور، محمود آموزگار، حسین میرزایی، محمد مهدی احمدی، محمدرضا فراهانی، فریدون عموزاده خلیلی، علیرضا حاجیان‌زاده، مهدی اسماعیلی‌راد، مجید غلامی‌جلیسه، فریبرز خسروی، علی اصغر سیدآبادی، همایون امیرزاده، نیکنام حسین‌پور، سیاوش پیریایی، داریوش رضوانی، عیسی علیزاده و زن اشرف بروجردی به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران منصوب شدند.

ساختار تازه سازمانی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ابلاغ شد

با هدف زیاد کردن توان نیروی انسانی در حوزه انجام فعالیت‌های محتوایی و اجرایی، ساختار تازه سازمانی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ابلاغ شد.

مهدی قزلی در این باره افزود: همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد؛ این تصمیم هیئت مدیره مبتنی بر ساختارهای سازمانی فعال در دیگر مجموعه‌های فرهنگی مشابه بود که از یک‌سو با هدف چابک‌سازی سازمانی تحقق یافته و از سوی دیگر نیم‌نگاهی نیز به همسان‌سازی زیرمجموعه‌های مرتبط با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته هست. مجموعه‌هایی که در ساختارهایی با دو معاونت محتوایی و اجرایی فعالیت می‌کنند.

زمان برگزاری هفته کتاب و دبیر اجرایی جایزه جلال‌ مشخص شد

قزلی همچنین راجع به تغییرات ایجاد شده است در ساختار سازمانی بنیاد خاطرنشان کرد: بر اساس ساختار تازه که به تصویب اعضای هیئت مدیره بنیاد شعر و ادبیات داستانی رسید، فعالیت‌های بنیاد از این بعد در ۴ بخش (۲ معاونت و ۲ مدیریت) زیر نظر مستقیم مدیرعامل پیگیری خواهد شد

دبیر اجرایی دهمین دوره جایزه ادبی جلال‌ آل‌ احمد مشخص شد

مهدی قزلی مدیرعامل این بنیاد که پیش از این دبیر اجرایی و عهده‌دار برگزاری ۳ دوره گذشته جایزه ادبی جلال آل احمد، جشنواره بین‌المللی شعر فجر و نیز جایزه ادبی پروین اعتصامی شده است بود؛ بار دیگر از سوی سید عباس صالحی وزیر ارشاد، به عنوان دبیر اجرایی دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد منصوب شد.

رونمایی از کتاب «دِین» در گروه تحریریه سایت جوان

زمان برگزاری بیست و پنجمین هفته کتاب، در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری هفته کتاب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تعیین شد.

مراسم رونمایی از کتاب «دِین» در گروه تحریریه سایت، با حضور رئیس حوزه هنری برگزار شد.در این مراسم، علاوه بر محسن مومنی شریف، حجت الاسلام و المسلمین حمید علم الهدی برادر شهید محمد حسین علم الهدی، عبدالحمید قره‌داغی مدیر انتشارات سوره مهر، علیرضا مسرتی نویسنده کتاب و جمعی از خانواده‌های شهدا حضور داشتند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزیر ارشاد | برگزاری | فرهنگ | سیاست | جایزه | فعالیت | اسلامی | زمان برگزاری

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>