خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » خط و نشان اقلیم کردستان جهت دولت عراق
 

 

خط و نشان اقلیم کردستان جهت دولت عراق

نماینده اقلیم کردستان عراق در روسیه اعلام کرد: اگر بغداد نتیجه های رفراندوم اخیر را رد کند در این صورت کردستان عراق استقلال این منطقه را به صورت یک جانبه اعلام خواهد کرد.

خط و نشان اقلیم کردستان جهت دولت عراق

نماینده اقلیم کردستان عراق در روسیه اعلام کرد: اگر بغداد نتیجه های رفراندوم اخیر را رد کند در این صورت کردستان عراق استقلال این منطقه را به صورت یک جانبه اعلام خواهد کرد.

تهدید کردستان عراق به دولت بغداد

نماینده اقلیم کردستان عراق در روسیه اعلام کرد: اگر بغداد نتیجه های رفراندوم اخیر را رد کند در این صورت کردستان عراق استقلال این منطقه را به صورت یک جانبه اعلام خواهد کرد. خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: خشاوی بابکر، نماینده کردستان عراق در روسیه اعلام کرد: برنامه آتی ما بر اساس بررسی تصویر العمل کشورهای دیگر هست. ما می خواهیم بدانیم که بعد از رفراندوم کدام یک از کشورها استقلال کردستان عراق را به رسمیت می شناسند. ما باید با کشورهای همسایه، قدرتهای دنیا و شرکت ملل گفت وگو کنیم تا بن بست به وجود آمده را حل کنیم.

عبارات مهم : کشورهای دیگر – استقلال
روز چهارشنبه پارلمان عراق اعلام کرد که دولت این کشور تا وقت لغو نتیجه های رفراندوم اخیر وارد مذاکرات با مقامات کردستان عراق نخواهد شد.

این مقام کردی اعلام کرد که احتمال بروز جنگ میان کردستان عراق و بغداد وجود دارد ولی این احتمال بنا بر دلایلی در سطح بالایی نیست. یکی از این دلایل این است که جامعه عراق از جنگ علیه گروههای تروریستی خسته شده است اند.

وی هم چنین اعلام کرد: نیروهای بین المللی اجازه درگیری تازه را نمی دهند ولی اگر چنین اتفاقی رخ دهد، کردها آماده دفاع از خود هستند. کارهای بغداد بعد از رفراندوم در جهت وقوع نسل کشی هست. بر همین اساس نباید کشوری از دولت مرکزی بغداد حمایت کند.

نماینده کردستان عراق در روسیه اعلام کرد: کردستان عراق دارای منابع نفتی است و شرکتهایی مانند چورون و اکسون موبیل به این نفت نیاز دارند و نمی توانند از این منطقه خارج شده است و وقت بهره برداری را به رقبای خود بدهند.

وی راجع به کارهای بعضی از کشورها مانند ترکیه مبنی بر اعمال تحریم های اقتصادی و قطع روابط تجاری اعلام کرد که این مساله چندان تاثیری در کردهای عراق ندارد لیکن همسایگان دیگر به صادرات محصولات و روابط تجاری خود ادامه می دهند تنها چنین اقداماتی باعث آسیب رساندن به منافع اقتصادی تولید کنندگان داخلی آن کشورها و بی ثباتی در میان جمعیت کرد آنها می شود که با کردستان عراق تجارت می کردند.

خط و نشان اقلیم کردستان جهت دولت عراق

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کشورهای دیگر | استقلال | کردستان | اقتصادی | روسیه | بغداد | کشورها | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>