خانه » خبری و خواندنی » تهدید روسیه جهت مسدود کردن فیسبوک در سال ۲۰۱۸
 

 

تهدید روسیه جهت مسدود کردن فیسبوک در سال ۲۰۱۸

دیده‌بان اینترنت روسیه به فیسبوک هشدار داد که در سال ۲۰۱۸ در این کشور مسدود خواهد شد، مگر آنکه با قانون ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران محلی منطبق شود.

تهدید روسیه جهت مسدود کردن فیسبوک در سال ۲۰۱۸

تهدید روسیه جهت مسدود کردن فیسبوک در سال ۲۰۱۸

دیده بان اینترنت روسیه به فیسبوک هشدار داد که در سال ۲۰۱۸ در این کشور مسدود خواهد شد، مگر آنکه با قانون ذخیره سازی اطلاعات کاربران محلی منطبق شود.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، الکساندر زارف، رییس دیده بان رسانه ای روسیه موسوم به “روسکومنادزور” به خبرنگاران گفت: عمل به این قانون جهت همه اجباری هست. ما در تلاش هستیم تا فیسبوک را مجبور به رعایت این قانون کنیم و این امر قطعا در سال ۲۰۱۸ محقق خواهد شد.

عبارات مهم : انتخابات ریاست جمهوری – اینستاگرام
این قانون جنجالی که در سال ۲۰۱۴ تصویب شد، سرویس های خبر رسان خارجی، موتورهای جست وجو و اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … را ملزم به ذخیره اطلاعات شخصی کاربران روسی در داخل روسیه می کند. این قانون که با مخالفت شدید صنعت ارتباطات مواجه شد، اقدامی است که ظاهرا جهت اعمال فشار بر سایت هایی مانند فیسبوک و شبکۀ اجتماعی توییتر است تا اطلاعات کاربرانشان را در اختیار دولت قرار دهند.

زارف گفت: در هر موردی این قانون را اجرا خواهیم کرد و در غیر این صورت، فعالیت شرکتی که قانون را نپذیرد در روسیه متوقف خواهد شد؛ مانند اتفاقی که متاسفانه جهت سایت لینکدین افتاد. در اجرای این قانون هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت. سال گذشته بعد از آن که روسکومنادزور اعلام کرد، شبکه حرفه ای لینکدین قانون ذخیره سازی اطلاعات شخصی را رعایت نکرده، تامین کنندگان اینترنت روسیه، این سایت را مسدود کردند.

این بیانات زارف بعد از آن صورت می گیرد که فیسبوک افشا کرد، یک حساب کاربری ساختگی مرتبط با روسیه، جهت تبلیغاتی که می توانست بر انتخابات سال گذشته آمریکا تاثیر بگذارد، پول پرداخت می کرد.

فیسبوک اعلام کرد که یافته های خود را با مسئولان آمریکا به اشتراک می گذارد.این تهدیدها جهت ممنوعیت سایت های “خاطی” در حالی مطرح می شود که روسیه جهت انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس آینده آماده می شود. فیسبوک، سایتی است که به طور گسترده به وسیله فعالان اپوزیسیون دولت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، جهت هماهنگی اعتراضات و انتشار بیانیه های سیاسی استفاده می شود.

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه نیز جهت برقراری ارتباط با حامیانش از فیسبوک استفاده می کند. این شبکه اینترنتی همچنین امکان دور زدن تلویزیون دولتی را جهت وی فراهم می کند؛ تلویزیونی که فقط پوششی منفی را از فعالیت های اپوزیسیون منعکس می کند.

زارف افزود: ما به خوبی متوجه هستیم که فیسبوک کاربران قابل توجهی در روسیه دارد ولی از طرف دیگر به این عنوان نیز توجه داریم که فیسبوک تنها سرویس ارتباطی موجود نیست و اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … دیگری نیز در دسترس هستند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری | اینستاگرام | اطلاعات | انتخابات | آمریکا | کاربران | قانون | روسیه | تلگرام

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>