خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » شکنجه های فراتر از تصوری که کره شمالی به دانشجوی آمریکایی داد
 

 

شکنجه های فراتر از تصوری که کره شمالی به دانشجوی آمریکایی داد

دونالد ترامپ با اشاره به مصاحبه خانواده دانشجوی آمریکایی زندانی در کره‌شمالی با فاکس نیوز، پیونگ‌یانگ را به شکنجه وحشتناک اوتو وارمبیر متهم کرد. این دانشجو در حالت

شکنجه های فراتر از تصوری که کره شمالی به دانشجوی آمریکایی داد

دونالد ترامپ با اشاره به مصاحبه خانواده دانشجوی آمریکایی زندانی در کره شمالی با فاکس نیوز، پیونگ یانگ را به شکنجه وحشتناک اوتو وارمبیر متهم کرد. این دانشجو در حالت نیمه اغماء وارد ایالات متحده شد و شش روز بعد درگذشت.

کره شمالی دانشجوی آمریکایی را شکنجه کرده است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: مصاحبه فاکس اندفرندز با والدین اوتو وارمبیر (۱۹۹۴ – ۲۰۱۷) عالی بود. اوتو فراتر از تصور به وسیله کره شمالی شکنجه شد. خانواده این جوان آمریکایی که از ژانویه ۲۰۱۶ تا ژوئن ۲۰۱۷ میلادی به جُرم آنچه دولت کره شمالی «اعمال خصمانه» خوانده بود، دستگیر و زندانی شده است بود، در این مصاحبه اطلاعات بیشتری راجع به فرزندشان و کمای مرموز او ارائه کردند. جرم او، دزدیدن یک پوستر تبلیغاتیِ حزب کمونیست کره شمالی بود و جهت آن به ۱۵ سال زندان با اعمال شاقه محکوم شده است بود. او نهایتاً شش روز بعد از بازگردانده شدن به ایالات متحده درگذشت.

عبارات مهم : ایالات متحده – دونالد ترامپ
مادر اوتو وارمبیر گفت: “وقتی اوتو را بازگرداندند، گمان می کردیم که در کماست ولی اوضاع او را نمی توانستید کما بدانید.”

پدر این دانشجوی آمریکایی هم که جهت گردشگری وارد کره شمالی شده است بود، گفت: “سر اوتو تراشیده شده است بود و یک لوله تغذیه از بینی داشت و به صورت ناراحت کننده ای به فضا خیره مانده بود… او نابینا و ناشنوا شده است بود. یک حجم توخالی خیره بود. همانطور که به او نگاه می کردیم و تلاش داشتیم تا مایه آرامش او باشیم، قیافه او شبیه کسانی بود که کسی یک انبردست در دستش گرفته باشد و دندان های او را کنده باشد. کره شمالی قربانی نیست، آنها تروریست هستند.”

در گزارش دکتر دنیل کانتر که در مرکز درمانی سینسیناتی اوتو وارمبیر را مورد بررسی قرار داده بود، آمده است این دانشجو در “حالت بیداری غیر فعال” بوده و “همزمان چشمانش باز است و پریدگی چشم دارد.” طبق این گزارش، او دچار عارضه مغزی شده است بود ولی علت آن مشخص نبود. همچنین هیچ نشانه ای مبنی بر ضرب و شتم او وجود نداشت.

شکنجه های فراتر از تصوری که کره شمالی به دانشجوی آمریکایی داد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: ایالات متحده | دونالد ترامپ | کره شمالی | خانواده | آمریکایی | زندانی | دانشجو | شکنجه | دانشجو

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>