خانه » خبری و خواندنی » شی نورانی در آسمان مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود
 

 

شی نورانی در آسمان مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود

در پی رویت شی نورانی در آسمان بعضی از نقاط کشور امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اظهار کرد:حوالی ساعت ۱۹۰۰ دیروز بر

شی نورانی در آسمان مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود

معاون عملیات پدافند هوایی ارتش:

شی نورانی در آسمان مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود

در پی رویت شی نورانی در آسمان بعضی از نقاط کشور امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اظهار کرد:حوالی ساعت ۱۹۰۰ دیروز بر اساس گزارش پست های دیده بانی شبکه پدافند هوایی و همچنین گزارش های مردمی رویت یک شی نورانی در آسمان کشور واصل شد و قرارگاه پدافند هوایی بر اساس ماموریت خود آمادگی مورد نیاز جهت مقابله و حتی درگیری با این شی نورانی را ایجاد کرد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، امیر الهامی در ادامه گفت: بررسی های دقیق و کارشناسی پدافند نشان داد که رویت این شی نورانی مربوط به موشک بالستیک RS-12M روسیه با برد ۱۰۰۰ کیلومتر بوده است که از میدان تیری در شمال دریای خزرشلیک ودر محلی به نام ساری شاگان قزاقستان فرود آمده است.

عبارات مهم : پدافند هوایی – موشک بالستیک
وی افزود: مسیر پروازی این موشک از آسمان کشور عزیزمان ایران نبوده است و به خاطر ارتفاع بسیار بالای پرواز و ساعت شلیک آن از بعضی از نقاط کشور عزیزمان ایران مانند بیرجند، طبس، یزد، اراک، شیراز، و پایتخت کشور عزیزمان ایران قابل مشاهده بوده است.

الهامی در ادامه تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی با اشراف اطلاعاتی تحرکات را رصد و به موقع تحلیل و تصمیم مورد نیاز را اتخاذ می کند، همانطور که در ساعت شلیک این موشک تعداد ۱۱۹ پرواز از آسمان کشور در حال عبور بوده است که بعضی از پرواز ها هم رویت این شی را گزارش کرده اند که همین امر حساسیت کار و دقت در تصمیم گیری را زیاد می کرد.

الهامی تاکید کرد: همزمان با بررسی های تخصصی پدافند در این مورد گزارش های مردمی به موقع و در لحظه واصل می شد که این واقعیت دو باره یاد آوری شد که مردم بزرگ کشور عزیزمان ایران حامیان همیشگی نیرو های مسلح هستند و این همان تدبیر راهبردی مردمی کردن دفاع است.

وی ضمن تقدیر از مردم به خاطر حساسیت در این مورد ارایه گزارش های به موقع گفت:تلفن های شبکه یکپارچه پدافند هوایی به شماره ۰۲۱۳۳۲۴۰۲۸۶ و ۰۲۱۴۴۵۹۱۴۹۸ جهت اخذ گزارشهای مردمی در خصوص موارد مشابه در نظر گرفته شده است است.

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در آخر از مردم خواست تصویر ها و فیلم های تهیه شده است در خصوص موارد مشابه را از طریق پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به آدرس WWW.AJA.IR بخش پدافند هوایی بار گذاری کنند و تا تعیین وظیفه عنوان و شناسایی اشیا مشکوک از انتشار اخبار و تصویرهای در اینترنت خودداری کنند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: پدافند هوایی | موشک بالستیک | نورانی | حساسیت | پرواز | روسیه | ایران | آسمان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>