خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » تاریخ سازی آنگلا مرکل
 

 

تاریخ سازی آنگلا مرکل

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، جهت چهارمین‌بار صدراعظم آلمان می‌شود و به‌این‌ترتیب، در کنار هلموت کهل، طولانی‌ترین دوران صدراعظمی در آلمان را خواهد داشت.

تاریخ سازی آنگلا مرکل

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، جهت چهارمین بار صدراعظم آلمان می شود و به این ترتیب، در کنار هلموت کهل، طولانی ترین دوران صدراعظمی در آلمان را خواهد داشت.

آنگلا مرکل جهت چهارمین بار صدراعظم آلمان می شود

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که ١٢ سال بر کرسی صدراعظمی تکیه زده، حالا و بعد از اعلام نتیجه های اولیه انتخابات عمومی آلمان، چهار سال دیگر در قدرت خواهد ماند. شب گذشته نتیجه های اولیه انتخابات عمومی آلمان از پیروزی حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل حکایت داشت.

عبارات مهم : نتیجه انتخابات – صدراعظم آلمان

بر اساس گزارش ها، حزب دموکرات مسیحی و حزب متحدش، سوسیال مسیحی، توانستند در انتخابات روز گذشته ٣٢ درصد آرا را از آن خود کنند؛ نتیجه ای که اگرچه همچنان اکثریت کرسی های پارلمان را در اختیار این حزب قرار می دهد؛ ولی هم وقت از کم کردن بیش از ٩درصدی آرای این حزب نسبت به انتخابات سال ٢٠١٣ خبر دارد.

در صورت تأيید نهایی این نتیجه، حزب دموکرات مسیحی ۲۱۷ کرسی از مجموع ۶۳۱ کرسی پارلمان را در اختیار خواهد داشت. با این حال، حزب مرکل جهت تشکیل دولت، باید با یکی دیگر از احزاب ائتلاف کند. در این میان، حزب سوسیال دموکرات به رهبری مارتین شولتز هم تنها ٢٠ درصد آرا را از آن خود کرده است و در جایگاه دوم قرار گرفته هست. شولتز هرچند در دقایق نخست شمارش آرا، شکست در انتخابات را پذیرفت؛ ولی اعلام کرد تصمیمی جهت ائتلاف با حزب مرکل ندارد و به عنوان حزب اپوزیسیون وارد پارلمان می شود.

بر اساس بعضی گزارش ها، اکنون مرکل می تواند گزینه ائتلاف با حزب دموکرات آزاد و سبزها را جایگزین ائتلاف با حزب سوسیال دموکرات کند. این ائتلاف به ائتلاف جامائیکا معروف هست. گرچه گزینه ائتلاف جامائیکا تاکنون در سطح ملی تجربه نشده هست؛ ولی حداقل در یک ایالت آلمان، یعنی در ایالت زارلند (۲۰۰۹-۲۰۱۲) چنین ائتلافی شکل گرفته بود.

نتیجه مهم دیگر انتخابات روز گذشته، قدرت گرفتن حزب راست افراطی «آلترناتیو جهت آلمان» هست. این حزب توانسته با کسب ١٣,٥درصد آرا، به عنوان حزب سوم راهی پارلمان شود. این نخستین حضور یک حزب راست افراطی در پارلمان از وقت آخر جنگ دوم جهانی خواهد بود. رهبر این حزب، نتیجه انتخابات روز گذشته را «تاریخی» و حرکتی به سمت عوض کردن توصیف کرده است.

تاریخ سازی آنگلا مرکل

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: نتیجه انتخابات | صدراعظم آلمان | آنگلا مرکل | جامائیکا | روز گذشته | دموکرات | انتخابات | مسیحی | آلمان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>