خانه » خبری و خواندنی » سر منشا سینمای کشور عزیزمان ایران از سینمای دفاع مقدس است
 

 

سر منشا سینمای کشور عزیزمان ایران از سینمای دفاع مقدس است

تهیه کننده سینما می گوید تا زمانی که انگیزه مدیران فرهنگی ما در زمینه حمایت درست از سینمای دفاع مقدس نباشد، اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.

سر منشا سینمای کشور عزیزمان ایران از سینمای دفاع مقدس است

محسن علی اکبری تهیه کننده سینما با بررسی اوضاع سینمای دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: قبل از هر چیز باید یاد رسول ملاقلی پور به عنوان فیلمساز آغازگر سینمای دفاع مقدس، فرج الله سلحشور و حبیب الله کاسه ساز فعال این حوزه را گرامی بداریم و در ادامه به جرات می توانم بگویم دغدغه مدیران تصمیم گیرنده در حوزه فرهنگ، حداقل جریان تولید آثار دفاع مقدس نیست.

وی افزود: نبود این دغدغه، صورت های معروف ما را از نگاه به مباحث ارزشی و دفاع مقدس دور می کند چون مدیر به عنوان سیاستگذار و حامی باید آغازگر باشد بعد تا زمانی که این باور در مدیران بارور نشده توقع و انتظاری از صورت های معروف نداشته باشیم که خود را به آب و آتش جهت تولید این آثار بزند،قطع به یقین این عدم انگیزه و حمایت در دیگر بخش های سینمای ارزشی ما نیز لطمه وارد می کند.

سر منشا سینمای کشور عزیزمان ایران از سینمای دفاع مقدس است

وی اضافه کرد: از سویی سرمایه گذار هم که با چنین وضعیتی روبرو می شود تلاش می کند در تولید آثار دیگری ورود کند که نتیجه آن تولید فیلم هایی است که دور از ارزش سینما و مردم قهرمان، با فرهنگ و هنرمندمان خواهد بود.

این تهیه کننده ادامه داد: اگر چنین اوضاع پیش برود حتی جهت خبرنگاران و رسانه هایی که پیگیر و به دنبال رفع مسائل این نوع سینما هستند، کم رنگ خواهد شد و این اتفاق خوبی نیست.

وی عنوان کرد: امیدوارم این جریان سهوا باشد و مدیران به خود بیایند و بدانند امنیتی که در آن هستیم محصول خون شهیدان است که باید به ریشه آن فکر کنند و جهت آن وقت بگذارند و از شعار و شعارزدگی دوری کرده و نگاه عملی خود را پیاده کنند.

این تهیه کننده اذعان داشت: همه باید بدانند آغازگر سینمای ما از سینمای جنگ بوده ولی در چند سال گذشته به سمت و سویی رفتیم که به فراموشی کشیده شده است هست، البته سینمای دفاع مقدس و ارزشی فقط به فیلم های جنگی ختم نمی شود بلکه هر اتفاق و جریان انقلابی که ارزشمند است را شامل می شود و می توان در مورد آن فیلم ساخت اتفاقاتی که در کشور ما بیشمار است.

تهیه کننده سینما می گوید تا زمانی که انگیزه مدیران فرهنگی ما در زمینه حمایت درست از سینمای دفاع مقدس نباشد، اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.

علی اکبری بیان کرد:در لایه های پایین تر سینما مانند جشن منزل سینما نیز فیلم خوش ساخت و خوب «ماجرای نیمروز» را بایکوت می کنند حتی فیلم هایی مانند «استرداد» (نه فقط به این خاطر که تهیه کنندگی آن را عهده دار هستم) به عنوان اثری که سینمای استاندارد را در کشور عزیزمان ایران مطرح کرد در جشنواره های داخلی مغموم واقع می شود؛ همه این ها سرمنشا در تفکر و رویکرد مدیران دارد.

علی اکبری خاطرنشان کرد: اگر مدیران ما به درستی عمل کنند سرمایه گذار و فیلمساز قطعا جهت احیای سینمای دفاع مقدس پا پیش خواهند گذاشت، بعد باید دست به دست هم دهیم و آنچه که از شهدای عزیز به ما ارث رسیده را پاسبانی کنیم تا رسالتشان به خوبی پیاده و اجرا شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سرمایه گذار | تهیه کننده | اتفاق خوب | سینمای | فرهنگ | سینما | ایران | سینما دفاع مقدس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>