خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » از تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ تا جولان بمب‌افکن آمریکایی برآسمان کره‌شمالی
 

 

از تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ تا جولان بمب‌افکن آمریکایی برآسمان کره‌شمالی

کره شمالی بزرگترین تظاهرات ضد آمریکا خود را در پیونگ یانگ برگزار کرد و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات شرکت یافته از رهبری خود حمایت کردند.

از تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ تا جولان بمب‌افکن آمریکایی برآسمان کره‌شمالی

کره شمالی بزرگترین تظاهرات ضد آمریکا خود را در پیونگ یانگ برگزار کرد و شرکت کنندگان در این تظاهرات شرکت یافته از رهبری خود حمایت کردند.

واکنش به صحبت پر تنش مدیر جمهوری آمریکا

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تظاهرات در حالی برگزار شد که اخیرا تهدیدهای متعددی همراه با توهین میان کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا رد و بدل شده است هست. تظاهرات با حضور جمع زیادی از مردم کره شمالی روز شنبه در میدان کیم ایل سونگ (پدر بزرگ رهبر کره شمالی و موسس این کشور) در پیونگ یانگ برگزار شد.

عبارات مهم : رئیس جمهوری آمریکا – وزیر امور خارجه
آنها به سخنان مقام های ارشد این کشور که در نکوهش آمریکا و مدیر جمهوری این کشور بود، گوش می دادند.

راهپیمایان همچنین شعارهایی چون “انتقام کامل و قاطع” و “مرگ بر امپریالیسم آمریکایی” سر می دادند. آنها عباراتی همچون “نابودی کامل” را نیز به کار می بردند.

خبرگزاری دولتی و رسمی کره شمالی گزارش داد، در میان این راهپیمایان کارگران، مقام ها و دانش آموزان و دانشجویان دیده می شدند.

این راهپیمایی در تصویر العمل به صحبت پر تنش مدیر جمهوری آمریکا در مجمع عمومی شرکت ملل در روزهای گذشته بود که به شدت از کارهای کره شمالی انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا، رهبری کره شمالی را “مرد موشکی دوستدار خودکشی” خواند و گفت، آمریکا اگر مجبور باشد از خودش و متحدانش دفاع کند هیچ گزینه ای ندارد مگر آنکه به طور کامل کره شمالی را نابود کند.

کره شمالی روز جمعه بیانیه ای بی سابقه را به صورت مستقیم از جانب رهبری این کشور انتشار کرد. وی ترامپ را “آشفته و مبتلا به هذیان خودبزرگ بینی” دانست و گفت که کشورش در بالاترین سطح مقابله با آمریکا قرار دارد.

از تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ تا جولان بمب‌افکن آمریکایی برآسمان کره‌شمالی

ترامپ: “مرد موشکی” کره شمالی خیلی روی کار نخواهد ماند

به نقل از خبرگزاری رویترز، “ری یونگ هو” وزیر امور خارجه کره شمالی شنبه در مجمع عمومی شرکت ملل متحد گفت هدف گیری سرزمین آمریکا بعد از آنکه “آقای مدیر شیطانی”؛ دونالد ترامپ، رهبر کره شمالی را “مرد موشکی” خواند، امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در خبر توئیتری خود نوشت: شنیده ام که وزیر امور خارجه کره شمالی در شرکت ملل صحبت کرده هست. اگر او تفکرات مردک موشکی را تکرار کند، آنها به مدت طولانی روی کار نخواهند بود!

وزیر خارجه کره شمالی طی صحبت در شرکت ملل متحد اعلام کرد، دونالد ترامپ به سوی “خودکشی” گام برمی دارد.

وزیر خارجه کره شمالی با تکرار بیانیه اخیر رهبر این کشور یک بار دیگر مدیر جمهوری آمریکا را به لحاظ روانی “آشفته و مبتلا به هذیان بزرگ منشی” خطاب کرده و گفت، او بابت ترساندن کردن کره شمالی به نابودی کامل، پاسخی سخت دریافت خواهد کرد. این تنها ترامپ است که به دنبال خودکشی است.

جولان بمب افکن آمریکایی بر فراز آسمان سواحل کره شمالی

پنتاگون اعلام کرد، این نزدیک ترین پرواز یک هواپیمای نظامی آمریکایی به حریم شمال کره شمالی در قرن بیست و یکم بوده است.

تنها چند دقیقه قبل از شروع صحبت وزیر خارجه کره شمالی در مجمع شرکت ملل متحد در نیویورک، پنتاگون با انتشار شدن اطلاعیه ای از جولان یکی از بمب افکن های خود بر فراز مناطقی از شرق کره شمالی و ناحیه ای که میان دو کره عاری از تحرکات نظامی تعریف شده، خبر داد و آن را نشانه ای از جدیت واشنگتن در برابر واکنش‌ بی ملاحظه پیونگ یانگ و برنامه هسته ای این کشور دانست.

پنتاگون اعلام کرد: این ماموریت نمایانگر توان ایالات متحده بود و پیامی رسا که مدیر جمهور آمریکا گزینه های نظامی متعددی جهت خنثی کردن هرگونه ترساندن در دست دارد. ما کاملا آماده ایم که از طیف گسترده توان نظامی مان جهت محافظت از آمریکا و متحدانش استفاده کنیم.

کره شمالی بزرگترین تظاهرات ضد آمریکا خود را در پیونگ یانگ برگزار کرد و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات شرکت یافته از رهبری خود حمایت کردند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: رئیس جمهوری آمریکا | وزیر امور خارجه | خبرگزاری رویترز | دونالد ترامپ | پیونگ یانگ | کره شمالی | کره شمالی | تظاهرات | آمریکایی | خودکشی | آمریکا

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>