خانه » ورزشی » بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال
 

 

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

گزینه های خارجی جانشینی علیرضا منصوریان کارنامه قابل توجهی در تیم های قبلی خود داشته اند.

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان بعد از استعفای علیرضا منصوریان از سرمربیگری استقلال تهران، مسئولان این کلوب جهت گزینش جانشین او عملکرد گزینه های خارجی و داخلی زیادی را بررسی کرده اند و قرار است به زودی از بین آن ها سرمربی تازه آبی ها را گزینش کنند.

البته به نظر می رسد کلوب استقلال جهت گزینش سرمربی تازه رویه ثابتی درنظر ندارد و مربیانی که در فهرست این تیم قرار گرفته اند، سبک های کاملا متفاوتی دارند.

از فاتح تریم، سرخیو فاریاس و والتر زنگا به عنوان جدی ترین گزینه خارجی آبی ها یاد می شود. ضمن اینکه پرویز مظلومی و حسین فرکی هم گزینه های ایرانی مهم نشستن روی نیمکت سرمربیگری استقلال هستند.

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

در این گزارش نگاهی به کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال در تیم های قبلی آن ها می اندازیم.

فاتح تریم

طبق ادعای رضا افتخاری، مدیرعامل کلوب استقلال فاتح تریم، محتمل ترین گزینه جهت جانشینی منصوریان است و البته در میان نفراتی که بحث حضور آن ها در استقلال شنیده می شود، مطرح ترین فرد است.

تریم ۴ سپتامبر ۱۹۵۳ در آدانا ترکیه به دنیا آمد. او در دوران بازی خود یک مدافع بود. تریم از ۱۶ تا ۲۱ سالگی در آدانا دمیراسپور به میدان رفت ولی به دنبال جدایی از این تیم ۱۱ سال پیراهن گالاتاسرای، مطرح ترین تیم فوتبال این کشور را تن کرد. ۳۲۷ بازی و ۱۶ گل آماری است که تریم از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۵ در گالاتاسرای به جا گذاشت. او همچنین ۵۱ بازی ملی جهت ترک ها انجام داد و ۲ گل به ثمر رساند.

دوران مربیگری تریم در سال ۱۹۸۷ با هدایت تیم آنکاراگوچو شروع شد. بعد از ۲ فصل حضور روی نیمکت این تیم تریم به قوزتپه رفت و یک فصل در این تیم ماندگار شد. تیم ملی زیر ۲۱ سال ترکیه سومین تیم دوران سرمربیگری فاتح بود و بعد از سه سال هدایت ملی پوشان رده سنی امید این کشور دوران سرمربیگری اش در تیم ملی ترکیه شروع شد.

گزینه های خارجی جانشینی علیرضا منصوریان کارنامه قابل توجهی در تیم های قبلی خود داشته اند.

تریم از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی کشورش نشست و زمانی که از این تیم جدا شد، جهت چهار سال هدایت گالاتاسرای را برعهده گرفت. چهار قهرمانی لیگ، ۲ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ ترکیه و قهرمانی جام یوفا موجب شد تا این مربی بزرگ در دوره اول حضورش در گالا روزهای بسیار رویایی ای را سپری کند.

موفقیت تریم همراه با گالاتاسرای این وقت را جهت او ایجاد کرد تا یک فصل و نیم در سری A ایتالیا مربیگری کند و در این مدت هدایت ۲ تیم مطرح فیورنتینا و میلان را در دست گیرد. بعد از اینکه تریم از میلان اخراج شد بار دیگرتا آخر سال ۲۰۰۴ روی نیمکت سرمربیگری گالاتاسرای نشست ولی به هیچ وجه نتوانست موفقیت های دوره اول حضورش در این تیم را تکرار کند.

تریم در سال های اخیر مدام بین گالاتاسرای و تیم ملی ترکیه در رفت و آمد بوده هست. ۲ قهرمانی لیگ ترکیه و ۲ قهرمانی سوپرجام این کشور همراه با گالاتاسرای و صعود به مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۰۸ همراه با تیم ملی ترکیه از افتخارات تریم در این سال ها بود.

والتر زنگا

زنگا یکی از عالی ترین دروازه بان های تاریخ فوتبال ایتالیا است که در سال های اخیر حضور فعالی در کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته هست. زنگا ۲۸ آوریل ۱۹۶۰ در میلان ایتالیا به دنیا آمد. او فوتبالش را در اینترمیلان ایتالیا شروع کرد و بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۴ در ۳۲۸ بازی وظیفه حراست از دروازه این تیم را برعهده گرفت. البته زنگا در وقت قراردادش با اینتر به صورت قرضی جهت تیم های سالرنیتانا، ساوونا و سامبندتسه هم به میدان رفت. او بعد از جدایی از اینتر تا سال ۱۹۹۶ جهت سمپدوریا بازی کرد و آخرین تیمی که در ایتالیا، پیراهن آن را تن کرد پادووا بود. زنگا در سال های آخر دوران بازیگری اش به آمریکا رفت و بعد از ۲ سال حراست از دروازه نیوانگلند روولوشن در سال ۱۹۹۹ کفش هایش را آویخت. یک قهرمانی لیگ و یک قهرمانی سوپرجام اروپا همراه با ۲ قهرمانی جام یوفا افتخاراتی است که والتر در دوران حضورش در اینترمیلان ایتالیا کسب کرد.

زنگا از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ در ۵۸ بازی درون دروازه تیم ملی ایتالیا قرار داده شد و با این تیم مقام سوم جام جهانی ۱۹۹۰ را به دست آورد.

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

او همچنین سه جایزه برترین دروازه بان دنیا و یک جایزه برترین دروازه بان اروپا را هم در کارنامه دارد.

زنگا دوران سرمربیگری خود را در تیم نیو انگلند آمریکا شروع کرد و نخستین تیم ایتالیایی که این صورت شاخص فوبتال سرزمین چکمه روی آن نشست هم تیم گمنام بررا بود.

طلایی ترین دوران سرمربیگری او بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ رقم خورد. جاییکه او با نشستن روی نیمکت تیم های ناسیونال و استوا بخارست رومانی و همچنین ستاره سرخ بلگراد یک قهرمانی لیگ رومانی همراه با استوا و یک قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی صربستان به همراه ستاره سرخ را کسب کرد.

گزینه های خارجی جانشینی علیرضا منصوریان کارنامه قابل توجهی در تیم های قبلی خود داشته اند.

گازیانتپ اسپور ترکیه، العین امارات، دینامو بخارست رومانی، کاتانیا، پالرمو، النصر امارات(۲ دوره) الجزیره امارات، سمپدوریا، الشباب امارات و ولورهمپتون انگلیس تیم هایی هستند که والتر زنگا در ۱۰ سال اخیر هدایت آن ها را در دست داشته است ولی جالب اینجاست که او هیچ افتخاری با این تیم ها کسب نکرده است.

سرخیو فاریاس

فاریاس علی رغم ۲ گزینه خارجی دیگر استقلال کارنامه روشنی در دوران بازیگری ندارد.

او ۹ ژوئن ۱۹۶۷ در برزیل به دنیا آمد و دوران مربیگری اش را هم از سال ۱۹۹۳ یعنی در ۲۶ سالگی با حضور در تیم سائو ماتئوس شروع کرد. بعد از فعالیت در تیم های نه چندان مطرح داهرا و سرانو، فاریاس در سال ۱۹۹۸ هدایت تیم ملی زیر ۲۰ سال برزیل را در دست گرفت و بعد از یک سال به تیم یووونتوس برزیل رفت.

تیم های زیر ۱۷ سال سانتوس (۲ دوره) زیر ۱۷ و زیر۲۰ سال برزیل و یونیائو باربارنسه تیم هایی بودند که فاریاس از سال ۲۰۰۰ تا۲۰۰۴ در آن ها سرمربیگری کرد. قهرمانی مسابقه های زیر ۱۷ سال آمریکای جنوبی در سال ۲۰۰۰ بااهمیت ترین افتار سرخیو در این سال ها بود.

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

او در سال ۲۰۰۵ جهت نخستین بار از فوتبال برزیل خارج شد و به مدت چهار فصل هدایت تیم پوهانگ استیلرز کره جنوبی را در دست گرفت. فاریاس در پوهانگ عملکردی عالی داشت و توانست با این تیم یک قهرمانی جام حذفی، یک قهرمانی جام اتحادیه کره جنوبی، یک قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا و رتبه سوم جام جهانی کلوب ها در سال ۲۰۰۹ را کسب کند.

الاهلی عربستان، الوصل امارات، گوانگ ژو چین، دوکه ده کاکسیاس برزیل، سوفانبوری تایلند(۲ دوره) و نورث ایست یونایند هند تیم دیگر تیم هایی هستند که فاریاس تجربه مربیگری در آن ها را چشیده است ولی افتخاری با آن ها کسب نکرده است.

انتهای پیام/

۳ گزینه خارجی جهت جانشینی منصوریان

واژه های کلیدی: دروازه بان | تیم ایتالیا | ایتالیا | استقلال | فوتبال | امارات | کارنامه | ایتالیا | همراه | نیمکت | خارجی

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

بررسی کارنامه گزینه های خارجی سرمربیگری استقلال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>