خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » &quot/ کره‌شمالی باید سریعتر از این مهار می‌شد، مرد موشکی&quot، ترامپ
 

 

&quot/ کره‌شمالی باید سریعتر از این مهار می‌شد، مرد موشکی&quot، ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی در یک تجمع در آلابامای آمریکا گفت، مسئله “مرد موشکی” کره شمالی باید خیلی وقت پیش حل و او مهار می‌شد.

&quot/ کره‌شمالی باید سریعتر از این مهار می‌شد، مرد موشکی&quot، ترامپ

دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا در اظهاراتی در یک تجمع در آلابامای آمریکا گفت، مسئله “مرد موشکی” کره شمالی باید خیلی وقت پیش حل و او مهار می شد.

ترامپ: باید خیلی وقت پیش با این “مرد موشکی” مقابله می شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا روز جمعه در این تجمع گفت: ما نمی توانیم دیوانه هایی را در دنیا داشته باشیم که به هر سمتی که بخواهند موشک شلیک کنند. باید خیلی وقت پیش با این “مرد موشکی” مقابله می شد. این در حالی است که ترامپ در تاریخ ۱۹ سپتامبر در صحبت مجمع عمومی شرکت ملل مدعی شده است بود آمریکا اگر در مواجهه با کره شمالی مجبور به دفاع از خود و هم پیمانانش شود گزینه ای به جزء “نابودی کامل” کره شمالی نخواهد داشت.

عبارات مهم : دونالد ترامپ – کره شمالی
ترامپ همچنین چندی پیش نیز رهبر کره شمالی را “یک مرد موشکی مشغول به یک ماموریت انتحار جهت خود و حکومتش” توصیف کرده بود.

کیم جونگ اون نیز روز جمعه در بیانیه ای ترامپ را “دیوانه” خوانده و گفته بود: من قطعا و مطمئنا با قدرت آتش این خرفت به لحاظ روانی دیوانه را رام خواهم کرد.

این در حالی است که رسانه ها گزارش دادند بعضی دستیاران ارشد دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا قبل از صحبت وی در مجمع عمومی شرکت ملل به ترامپ توصیه اکید کرده بودند که در این صحبت حمله شخصی علیه کیم جونگ اون انجام ندهد ولی ظاهرا ترامپ این توصیه را نادیده گرفت و از لفظ “مرد موشکی مشغول به ماموریت انتحار علیه خود و حکومتش” استفاده کرد.

یک تصویر از وقت صحبت ترامپ در مجمع عمومی شرکت ملل نشان داد که به هنگام این صحبت جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید سرش را در زیر دستانش فرو برده است هرچند که معلوم نیست این کار را در کدام لحظه از صحبت ترامپ و به چه علت انجام داده است.

روزنامه لس آنجلس تایمز گزارش داد: دستیاران مهم دونالد ترامپ از جمله هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی وی ماه ها به او توصیه می کردند حمله شخصیتی علیه کیم جونگ اون انجام ندهد ولی مدیر جمهور آمریکا ظاهرا احساس کرده که باید با این کار موضعی سرسختانه علیه حکومت او اتخاذ کند.

بعد از این صحبت ترامپ، بیانیه روز جمعه کیم جونگ اون علیه وی مطرح شد که در آن رهبر کره شمالی بر درست بودن مسیر تسلیحاتی که در پیش گرفته تاکید کرده بود و وزیر امور خارجه کره شمالی نیز ترساندن به یک آزمایش بمب هیدروژنی در اقیانوس آرام کرد.

روزنامه لس آنجلس تایمز به نقل از یک کارشناس روانشناسی شرکت سیا گفته بود که وی شخصیت حساسی داشته و به هرگونه توهین و کنایه علیه خود پاسخ سختی می دهد.

&quot/ کره‌شمالی باید سریعتر از این مهار می‌شد، مرد موشکی&quot، ترامپ

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | کره شمالی | لس آنجلس | روزنامه | آمریکا | روزنامه | دیوانه | بیانیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>