خانه » خبری و خواندنی » صحبت سخیف ترامپ بیانیه رژیم صهیونیستی بود/ نقوی‌حسینی
 

 

صحبت سخیف ترامپ بیانیه رژیم صهیونیستی بود/ نقوی‌حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحبت ترامپ در مجمع عمومی شرکت ملل را بیانیه رژیم صهیونیستی دانست و گفت که این صحبت سخیف و خارج از

صحبت سخیف ترامپ بیانیه رژیم صهیونیستی بود/ نقوی‌حسینی

نقوی حسینی: صحبت سخیف ترامپ بیانیه رژیم صهیونیستی بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحبت ترامپ در مجمع عمومی شرکت ملل را بیانیه رژیم صهیونیستی دانست و گفت که این صحبت سخیف و خارج از عرف مدیر جمهور آمریکا تعجب مجامع بین المللی و سران کشورهای متفاوت را برانگیخت. گویی که ترامپ فردی نامتعادل است که سخنانی علی رغم موازین بین المللی مطرح می کند.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ سیدحسین نقوی حسینی در تصویر العمل به بیانات مداخله جویانه و ادعاهای ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران در نخستین صحبت اش در مجمع عمومی شرکت ملل متحد گفت: سخنان سخیف و خارج از عرف مدیر جمهور آمریکا در شرکت ملل متحد، باعث تعجب مجامع بین المللی و سران کشورهای متفاوت شد چون شرکت ملل مرکز پیگیری صلح، برقراری عدالت، رعایت حقوق بشر، مقابله با بحران و جنگ افروزی هست. بعد اینکه این تریبون با صحبت ترامپ تبدیل به تریبون جنگ، تهدید، بحران، منازعه، اقدام علیه بشریت و اقدام در جهت ظلم و بی عدالتی شود، جای تعجب دارد.

عبارات مهم : رژیم صهیونیستی – نقوی حسینی
وی ادامه داد: سخنان ترامپ از سر ناآگاهی، بی اطلاعی و غیرمسئولانه در قبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح شد که در طی سال های گذشته رفتاری کاملا منطقی در چارچوب موازین بین المللی و در جهت ایجاد آرامش مبتنی بر گفت وگو و توافق داشته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: رفتارها و سخنان ترامپ آن هم به این شکل سخیف و زشت تنها آدمی را به این سمت می برد که در عقل و هوش این فرد تردید و احساس کند که ترامپ فردی بیش فعال هست. انگار باید هیئت پزشکی بر روی مغز این فرد نامتعادل بررسی کند که اختیارات دولتی همچون آمریکا را در دست گرفته و علی رغم همه موازین و عرف بین المللی تهدیدی جهت دنیا محسوب می شود.

نقوی حسینی همچنین با اشاره به بیانات ترامپ در وقت انتخابات آمریکا گفت: آقای ترامپ در نطق های انتخاباتی اش از سیاست های مداخله جویانه و جنگ افروزانه آمریکا انتقاد می کرد و به شدت معتقد بود که دیگر آمریکا درگیر مسائل بیرون از کشورش نمی شود. حتی ترامپ پا را فراتر گذاشت و سیاست های روسای جمهور قبلی آمریکا را نقد کرد و به آن معترض شد.

وی افزود: اکنون همین فرد اظهاراتی خشونت آمیزتر را با شدت بیشتری نسبت به روسای جمهور پیشین آمریکا مطرح می کند که این نشان می دهد فرقی نمی کند چه کسی مدیر جمهور آمریکا می شود چون پشت صحنه صهیونیست ها هستند که آنها را هدایت می کنند.
نقوی حسینی اضافه کرد: بر این اساس می توان گفت که بیانات ترامپ بیانیه رژیم صهیونیستی بود چون بررسی نظرات پیشین ترامپ با بیانات فعلی اش تضادی را نشان می دهد که تعبیری جز دخالت صریح صهیونیست ها در مصالح ملت و دولت آمریکا ندارد گویی که نه تنها مصالح داخلی آمریکا جهت روسای جمهور این کشور اهمیتی ندارد که منافع بین المللی و منطقه ای نیز مطرح نیست. آنها تنها تامین منافع و خط مشی صهیونیست ها را به عنوان اولویت اولشان دنبال می کنند. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح تصویر العمل کشور عزیزمان ایران به این بیانات سخیف ترامپ گفت: همانطور که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی ۳۷ سال گذشته نشان داده استوار، محکم، مقتدر، اهل منطق، مذاکره، گفت وگو و توافق است و به همین مسیر نیز ادامه خواهد داد. البته جهت تمامی سناریوهای تعریف شده است آمادگی کامل دارد.

وی تاکید کرد: آمادگی داریم به توافق برجام تا نهایت برنامه وقت بندی شده است آن هم با کمال همکاری ادامه دهیم. البته اگر آنها برجام را متوقف کرده یا از آن خارج شوند، به همین اندازه آمادگی وجود دارد که به شرایط قبلی بازگشته و به کارمان با قدرت ادامه دهیم.

نقوی حسینی در آخر اظهار داشت: به نفع همه جهان، منطقه، شرکت های بین المللی و کشورهای متفاوت است که مطابق توافق بین المللی برجام عمل کرده و نشان دهند ضمن پایبندی به این توافقات جهت مقررات بین المللی احترام قائلند و موازین بین المللی را رعایت می نمایند تا همین روال در دنیا ادامه پیدا کند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: رژیم صهیونیستی | نقوی حسینی | آقای ترامپ | صهیونیست | آمریکا | کمیسیون | سیاست | توافق | ایران | امنیت | بیانیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>