خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » راهکارهای طبیعی جهت سفید کردن دندان ها
 

 

راهکارهای طبیعی جهت سفید کردن دندان ها

سفید بودن دندان ها، تاثیر زیادی در قشنگی دارند. به همین علت همه ی مردم به دنبال سفید کردن دندان های خود می

راهکارهای طبیعی جهت سفید کردن دندان ها

سفید بودن دندان ها، تاثیر زیادی در قشنگی دارند. به همین علت همه ی مردم به دنبال سفید کردن دندان های خود می باشند. در این مقاله از دکتر سلام راه های طبیعی جهت سفید کردن دندان ها را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

دندان های ما در ابتدا کاملا سفید هستند ولی رفته رفته در معرض مواد تیره کننده قرار می گیرند. جهت مثال هربار که قهوه و یا چای می نوشید موادی در آن ها وجود دارد که دندان ها را تیره می کند و از این نوع مواد بسیار زیاد هست. سالخوردگی نیز باعث نازک شدن مینای دندان ها شده است و به تدریج ماده تیره رنگ درون دندان ها نمایان می شود.

راهکارهای طبیعی جهت سفید کردن دندان ها

گرچه روش های دندان پزشکی جهت سفید کردن دندان ها وجود دارد ولی این روش ها بسیار گرانند. روش های دیگر سفید کردن از جمله خمیردندان ها را می توانید از داروخانه ها بخرید. با این همه روش ها زیاد دیگری هم وجود دارد که می توانید بدون پول خرج کردن زیاد از آن ها استفاده کنید و دندان های سفید داشته باشید.

۱- روغن چرخاندن

یک قاشق روغن زیتون، کنجد یا نارگیل را هر صبح در دهان به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بچرخانید. این کاری سخت است و بهتر است در حین انجام کارهای دیگر آن را انجام دهید. چرخاندن روغن در دهان نه تنها دندان ها را سفید می کند، لثه ها را تقویت کرده و جلوی پوسیدگی آنها را نیز می گیرد.

۲- توت فرنگی

مالیک اسید موجود در توت فرنگی باعث سفید شدن دندان ها می شود. خوردن روزانه توت فرنگی به تدریج موجب شسته شدن دندان ها با آب آن می شود. روش بهتر دیگر نصف کردن توت فرنگی و مالیدن آن به روی دندان ها قبل از خوردن هست. کارشناسان می گویند که فیبر موجود در توت فرنگی عالی ترین راه ارگانیک جهت از میان بردن باکتری ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان هاست. فقط به یاد داشته باشید که بعد از هربار مصرف توت فرنگی دندان های خود را آب بکشید، لیکن گلوکز و اسیدهای دیگر در توت فرنگی می تواند به دندان ها آسیب برساند.

۳- هویج ضد پوسیدگی است

هویج جهت چشم و دندان خوب هست. ویتامین ث و کاروتن موجود در آن جلوی زردی دندان را می گیرد و لکه ها را از بین می برد. هویج زیاد اسیدی نیست و می توانید هرموقع روز آن را بخورید.

سفید بودن دندان ها، تاثیر زیادی در قشنگی دارند. به همین علت همه ی مردم به دنبال سفید کردن دندان های خود می

۴- پودر زغال

ممکن است تعجب کنید ولی پودر زغال در سفید کردن دندان بسیار خوب جواب داده هست. از پودر زغال مانند خمیردندان استفاده کنید و مسواک بزنید، دندان های شما سفید می شود. این می تواند به سلامت دهان نیز کمک کند. ولی مراقب باشید به روی لباس شما نریزد و حمام را کثیف نکند.

۵- پراکسید هیدروژن

این یکی از مواد موثر در سفید کردن دندان هست. محلول ۳ درصد آن جهت سلامتی دهان خوب هست. ۴ قاشق پراکسید هیدروژن را در دهان به مدت ۱ دقیقه به گردانید. بخوبی بشویید. مخلوط ۲ قاشق پراکسید با ۳ قاشق جوش شیرین را مانند خمیر دندان یک بار در هفته استفاده کنید.

۶- جوش شیرین

آیا می دانید زیاد خمیردندان ها جوش شیرین دارند؟ جوش شیرین ماده موثر در آشپزخانه است و جهت سفید کردن بکار می رود. این ماده ای سفید کننده و ارزان هست. شما می توانید کمی از آن را روی خمیر دندان خود بریزید و یا بدون خمیر دندان از آن استفاده کنید. ۳ بار در هفته دهان خود را با جوش شیرین مسواک کنید.

۷- با نی بنوشید 

چای، قهوه و دیگر نوشیدنی ها دندان را تیره می کنند. شراب قرمز هم مینای دندان را لک می کند. این نوشیدنی ها عاملی به نام کروموجنیک دارند که تیره کننده دندان هاست. هنگام نوشیدن از نی استفاده کنید تا دندان ها تیره نشوند.

۸- سیگار نکشید

این دیگر روشن هست. سیگار دندان را زرد می کند. هر وقت ترک کنید، رنگ زرد دندان ها نیز برطرف می شود.

راهکارهای طبیعی جهت سفید کردن دندان ها

۹- مسواک و نخ

این هم واضح است که مسواک زدن دندان را سفید می کند. هیچ دلیلی جهت مسواک زدن مرتب وجود ندارد. بعد از غذا دندان ها را با مسواک نرم تمیز کنید و نخ بکشید. نخ کشیدن خرده غذاها را از میان دندان ها بیرون می آورد. استفاده از خلال دندان هم بافایده است.

۱۰- شستن دهان با آب بعد از خوردن و نوشیدن

این راحت و بسیار موثر هست. با این کار خرده غذا را از دهان بیرون می ریزید و جلوی پوسیدگی را می گیرید. با این کار مواد قندی از دندان ها پاک می شوند و جلوی رشد باکتری ها گرفته می شود. بعد از نوشیدن قهوه صبحگاهی هم دهان را با آب بشویید. این کار بسیار آسانی است.

منبع: شفاف

واژه های کلیدی: سفید کننده | دندان پزشک | خمیر دندان | خلال دندان | نوشیدن قهوه | خمیردندان | جوش شیرین | نوشیدنی | استفاده | مسواک | فرنگی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>