خانه » ورزشی » مجید کیهانی و بی احترامی به بانوان کم توقع
 

 

مجید کیهانی و بی احترامی به بانوان کم توقع

فدراسیون دوومیدانی روز‌های شلوغی را پشت سرمی گذارد، ولی نه جهت مسابقه‌های خاص و یا موفقیت و درخشش فوق العاده بلکه به خاطر حواشی و اتفاقات خارج از پیست.

مجید کیهانی و بی احترامی به بانوان کم توقع

به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزش گروه تحریریه سایت جوان، هنوز ماجرای فراموشی نام الهام کاکلی جهت ارسال به مسئولان برگزاری رقابت‌های بازی‌های داخل سالن قهرمانی آسیا نگذشته بود که یک واکنش‌ عجیب دیگر از سوی مدیر فدراسیون دوومیدانی رخ داد.

مجید کیهانی در مواجه با یکی از دختران ورزشکار، نامه او را پاره کرد! پریسا عرب رکورددار دو‌های ۵ و ۱۰ هزار متر بانوان کشور عزیزمان ایران به علت پرداخت نشدن پاداش هایش نامه‌ای را به مدیر فدراسیون نوشت.

کیهانی نیز نامه این دونده را در حضور نایب مدیر بانوان فدراسیون دوومیدانی پاره کرد و به عرب اعلام کرد که باید از طریق هیئت استان خود اقدام کند و ضوابط اداری را رعایت کند. صرف نظر از اینکه پریسا عرب باید از طریق هیئت نامه درخواستش را به فدراسیون می‌رساند، ولی تصویر العمل کیهانی هم بی احترامی کامل نسبت به این ورزشکار بود.

مجید کیهانی و بی احترامی به بانوان کم توقع

پریسا عرب در سال‌های اخیر دائم رکورد‌های ملی و باشگاهی را جابه جا کرده است و به گفته خودش بار‌ها از سوی هیئت استان جهت گرفتن پاداش این رکوردشکنی‌ها اقدام کرده، ولی هیچ پرداختی به او انجام نشده است.

برخی از رفتار‌های مجید کیهانی در روز‌های اخیر علامت سوال‌های زیادی را ایجاد کرده هست. به چه دلیل مدیر فدراسیون علاقه‌ای به اعزام بانوان به رقابت‌های بین المللی ندارد؟ به چه دلیل باید این واکنش‌ با یک رکوردشکن تیم ملی بانوان صورت بگیرد؟

در صورتی که این دوومیدانی کار از مسیر درست پیگیر حق خودش نبوده است آیا این شیوه رفتاری درست است؟ مجید کیهانی که دائم از اجرایی شدن برنامه‌های کابردی خود در دوومیدانی سخن می‌گوید و می‌خواهد دوومیدانی کشور عزیزمان ایران را به روز‌های خوبی برساند باید این توصیه را بداند که احترام متقابل میان مسئولان و دوومیدانی کاران یکی از مهم‌ترین ارکان رشد یک رشته ورزشی است.

دوومیدانی کاران زیادی هستند در کشور عزیزمان ایران که با رفتار‌های نادرست به دنبال گرفتن حق و حقوق خود هستند و دائم در رسانه‌ها مصاحبه‌هایی علیه شخص اول فدراسیون انجام می‌دهد، ولی ورزشکاری که محترمانه به دنبال گرفتن حق خود است با واکنش‌ این چنینی فدراسیون رو به رو می‌شود.

فدراسیون دوومیدانی روز‌های شلوغی را پشت سرمی گذارد، ولی نه جهت مسابقه‌های خاص و یا موفقیت و درخشش فوق العاده بلکه به خاطر حواشی و اتفاقات خارج از پیست.

پریسا عرب حتی به مسابقه‌های بین المللی هم اعزام نمی‌شود با وجود اینکه رکورد‌های ملی دائم به وسیله او جا به جا می‌شود. فدراسیون دوومیدانی که از برنامه ریزی دقیق صحبت می‌کند این توصیه را فراموش کرده که ورزشکاران، ورزشکارانش هستند نه هیچ چیز دیگر.

همان طور که شخص فدراسیون از دوومیدانی کاران توقع احترام دارد و می‌خواهد همه چیز براساس برنامه ریزی جلو برود باید این توصیه را مدنظر قرار بدهد که نشستن روی صندلی ریاست فدراسیون علت بر انجام هرگونه بی احترامی به ورزشکارانش نیست.

ورزشکاران به خصوص بانوان که در سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات کار می‌کنند، نیاز به حمایت و پشتیبانی بیشتری دارند نه اینکه دائم از طرف مسئولان بعد زده بشوند و با بی احترامی با آن‌ها برخورد شود.

برهمین اساس پریسا عرب راجع به این اتفاق به خبرنگار ما گفت: جهت پرداخت پاداش شکستن رکوردهایم به کیهانی مدیر فدراسیون نامه نوشتم و روز (شنبه) به فدراسیون رفتم، ولی کیهانی نامه درخواستی من را در حضور نایب مدیر بانوان بهزادی پاره کرد. او به من گفت: این نامه را باید هیئت به فدراسیون بزند و از این طریق باید پیگیر باشی. در هر صورت نباید این برخورد با من صورت می‌گرفت و حتی اگر شیوه پیگیری من درست نبود نباید نامه درخواستی من را پاره می‌کرد.

او در ادامه گفت: من نزدیک به ۲ سال است که پشت سرهم رکورد می‌زنم، ولی نمی‌دانم به چه دلیل پاداش هایم پرداخت نمی‌شود و واقعا از این بی احترامی ناراحت شده است ام. از طرفی تاکنون به غیر از مسابقه های باکو و دبی که آن هم با هزینه شخصی خودم در این مسابقه های شرکت کردم و تا به حال اتفاق نیافتاده که فدراسیون مرا به رقابت‌های برون مرزی اعزام کند.

عرب در آخر اظهار کرد: با وجودی که انگیزه ام بعد از این حرکت از بین رفته بود، ولی با صحبت‌های پریسا بهزادی تصمیم گرفتم با انگیزه‌ای ۲ چندان به تمریناتم ادامه دهم و امیدوارم در مسابقه های لیگ هم بتوانم نتیجه های خوبی را بگیرم.

مجید کیهانی و بی احترامی به بانوان کم توقع

بیشتر بخوانیم:

غیاثی: با تصمیم کمیته ملی المپیک یکی از ملی پوشان را کنار گذاشتیم

توکلی قهرمان پرش ارتفاع شد/ کشیری رکورد ملی پرتاب چکش را جابجا کرد

کاکلی در دوی ۲۰۰ متر هم رکورد خود را شکست/رکوردشکنی میرزا طبیبی در پرش با نیزه

فدراسیون دوومیدانی روز‌های شلوغی را پشت سرمی گذارد، ولی نه جهت مسابقه‌های خاص و یا موفقیت و درخشش فوق العاده بلکه به خاطر حواشی و اتفاقات خارج از پیست.

توضیحات بهزادی در خصوص گزینش ملی پوشان دو و میدانی

انتهای پیام/

حاشیه‌های فدراسیون دوومیدانی در این چند وقت اخیر

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | رکوردشکن | مسابقه | برنامه | ایران | مسابقه | برنامه | فدراسیون دو و میدانی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>