خانه » خبری و خواندنی » مسئولیت آمادگی و قداست می خواهد
 

 

مسئولیت آمادگی و قداست می خواهد

رییس شرکت قضایی نیروهای مسلح کل کشور با بیان اینکه در حکومت اسلامی حاکمان باید از پاک ترین ها باشند، گفت: مسئولیت، آمادگی و قداست می‌خواهد.

مسئولیت آمادگی و قداست می خواهد

رییس شرکت قضایی نیروهای مسلح:

مسئولیت آمادگی و قداست می خواهد

رییس شرکت قضایی نیروهای مسلح کل کشور با بیان اینکه در حکومت اسلامی حاکمان باید از پاک ترین ها باشند، گفت: مسئولیت، آمادگی و قداست می خواهد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در مراسم افتتاح دادسرای نظامی ناحیه غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: قریب به سه سال تلاش می شد مجتمع قضایی در غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران راه اندازی شود. اقداماتی انجام شد ولی کارهای مقداری کند پیش رفت تا اینکه مقامات محلی به صورت جدی تر وارد این عنوان شدند.

عبارات مهم : برقراری رابطه – نیروهای مسلح
بهرامی گفت: در این زمینه قصور و تقصیرهایی وجود داشت که متاسفانه منجر به این تاخیر شد. وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این اقدام مهم تصریح کرد: عقیده من این است که باید از هیاهوهای سیاسی بگذریم، آدم ها هنگامی وارد مسائل سیاسی می شوند شعارشان این می شود که الملکُ عقیم و فراموش می کنند همه از یک جا آمده اند، انا لله و انا الیه راجعون.

رییس شرکت قضایی نیروهای مسلح کل بیان کرد: نیروهای اجرایی، قضایی، نظامی و امنیتی همه باید یک دل باشند. همه ما یک هدف داریم. با توجه به آیه الی الله المسیر، آخرین مسیر سیر خداست؛ لذا حضرت علی (ع) جهت طی شدن این مسیر به ما علی الخصوص مالک اشتر سفارش کردند که تقوای الهی و اطاعت از خدا را بر خود مقدم بداریم و مطیع اوامر خدا باشیم. سعادت در این است که مطیع امر خدا باشیم. زیر پا گذاشتن دستور و فرمان خدا موجب شقاوت انسان می شود. در نتیجه راه سعادت اطاعت از خدا هست. خداوند فرموده به ریسمان خدا چنگ بزنید و حضرت علی (ع) فرمود این ریسمان الهی دو سر دارد؛. این عروه الوثقی الهی را بگیرید لیکن شکستنی نیست و شما رادبه هدف می رساند.

بهرامی تصریح کرد: به بیان دیگر رابطه میان خود و خدا را اصلاح کنید تا به هدف برسید. مخاطب اوامر الهی ما مسئولان هستیم. اصلاح بین خود و خدا منجر به اصلاح میان من و مردم می شود. خداوند در آیه دیگری فرموده پرهیزگاری پیشه کنید و پاک باشید. این امر باعث می شود شما محبوب قلب ها باشید.

وی اضافه کرد: این موارد نصیحت صرف نیست. اسلام یک شالوده به صورت مجموعه است و هدفش این نیست که صرفا به دنبال برقراری رابطه صرف باشد. رابطه انسان با خدا مکانیکی نیست بلکه ارتباط دلی هست. مهمترین مسئله در حکومت داری همان اصلاح امر بین خود و خدا است تا منتهی به اصلاح خود و مردم شود. اگر این چنین حرکت کنیم نباید دلواپس دنیای خود باشیم. کسی که درون خود را اصلاح کند ظاهر را نیز اصلاح می کند. تقوای الهی و تقدم اطاعت از خدا از لوازم این امر محسوب می شوند.
رییس شرکت قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه رعایت این امور به دنیای ما کمک می کند و رزق و روزی ما را زیاد کردن می دهد، گفت: نتیجه اینکه اگر این چنین عمل کنید پرهیزگاری شما را در حرز قرار می دهد و آسیب نمی بینید. این مسیری است که شما را به بهشت می رساند. نظام ما الهی هست. رابطه پاک با خدا عزت می آورد و هیچ عزتی بالاتر و عزیزتر از پرهیزگاری نیست. باید با خودت و درونت بجنگی و از دینت حمایت کنی. اینگونه نباشد که جهت رضایت مردم از اطاعت خدا خودداری کنی. اگر پاک باشید خدا راه و مسیر را به شما نشان می دهد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در حکومت اسلامی حاکمان باید از پاک ترین ها باشند. پیامبر اکرم جهت شما الگو هست. خدا نماز شب را بر پیامبر واجب کرد؛ لیکن می خواست به او مسئولیت بدهد. مسئولیت، آمادگی و قداست می خواهد تا می توانیم به مردم خدمت کنیم، مردم شایسته خدمت هستند.

وی افزود: در یکی از بازدیدهایی که سال ها قبل به دستور رییس قوه قضاییه به شهریار داشتم با خانواده شهید مدافع حرمی دیدار کردم که بزرگترین فرزندش ۱۶ سال سن داشت. این عزیزان به سوریه و عراق می روند تا دشمن به ما حمله نکند. در برابر افرادی می گویند ما به آنها چه کار داریم؟


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: برقراری رابطه | نیروهای مسلح | قوه قضاییه | سیاسی | آمادگی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>