خانه » خبری و خواندنی » کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد
 

 

کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد

رئیس شرکت اوقاف و امور خیریه کشورگفت: همان مقدار که در ساخت بنا پیش می رویم باید در مدیریت و مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) هم به پیش برویم.

کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از روابط عمومی شرکت اوقاف و امور خیریه از استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدی شامگاه دیروزدر نشست خبری که در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های عمرانی امامزاده آقاعلی عباس و شاهزاده محمد بادرود برگزار شد اظهار داشت: این نعمتی است که خدا به ما داده است که ما را در این مسیر هدایت کرد و اگر هدایت او نبود معلوم نبود ما در چه مسیری بودیم، حرکت در مسیر قرآن و اهل بیت (ع) نعمتی است که نباید آن را فراموش کرد.

وی در ادامه بیان داشت: در دنیا بر علیه قرآن و اهل بیت دروغ گفته می شود و به محضر قرآن جسارت می شود که نشان حقانیت قرآن و اهل بیت و کارامدی آن هست، اگر کارآمدی نبود آنها کاری به قرآن نداشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی به دوران ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: در عصر نظام جمهوری اسلامی که بر اساس قرآن و اهل بیت و با رهبری یک فقیه عادل مدیریت و فرماندهی شد، با وجود آنکه تمام دنیا به جنگ کشور عزیزمان ایران آمدند نتوانستند حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان ایران را تسخیر کنند.

کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد

نماینده ولی فقیه ادامه داد: کسانی که ازرژیم بعث حمایت می کردند می درخواست کردند تا نظام جمهوری اسلامی را ازبین ببرند و کشور عزیزمان ایران را تجزیه کنند، آنها بر در دیوار خرمشهر نوشته بودند ما آمده ایم بمانیم، با وجود ۸ سال جنک نابرابر با شکست کامل از این صحنه خارج شدند و ملت کشور عزیزمان ایران هم با پیروزی مطلق خارج شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی بیان داشت: امامزادگان یادگاران اهل بیت و ائمه و پیامبر هستند و خدا را شاکریم که ما را توفیق خدمت به این بزرگواران داد، شکر این نعمت خدمت هر چه زیاد است نماینده ولی فقیه درسازمان اوقاف ادامه داد:، بعد از زیارت مقام معظم رهبری در سال گذشته از این امامزاده ایشان فرمودند هرچه می توانید به این امامزادگان خدمت کنید، ما بسیار کار داریم، این امامزادگان در این منطقه کویری ۴ میلیون زائر دارند و این چیز کمی نیست.

وی افزود: باید ببینیم این امامزادگان چه دارند که تا این حد این امامزادگان مورد توجه هستند، این به غیر از ارادت به آستان این امامزادگان نیست، راه را باجدیت ادامه دهید.
ریئس شرکت اوقاف و امور خیریه خطاب به دست اندرکاران اداره اوقاف گفت: تلاش کنید بر اساس نقشه جامع و مطالعه شده است راه را ادامه دهید که جهت آیندگان ماندگار باشد، دقت در کار عمرانی داشته باشید تا بودجه ای که هزینه می شود به جا باشد.

وی ادامه داد: همان مقدار که در ساخت بنا پیش می رویم باید در مدیریت و مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع)هم به پیش برویم، اخلاق خوب داشته باشید تا زائران اگر کم و کاستی باشد آنرا بر ما ببخشند، ما باید مراقب واکنش‌ و اخلاق باشیم.

رئیس شرکت اوقاف و امور خیریه کشورگفت: همان مقدار که در ساخت بنا پیش می رویم باید در مدیریت و مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) هم به پیش برویم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی بیان داشت: باید فلسفه وجودی پیغمبر را بدانیم که بجز هدایت ما به مسیر هدایت و بندگی ما نیست، اگر این امامزادگان زنده بودند به ما قرآن می آموختند و دین را رواج می دادند و این هم جزء وظایف خدمتگزاران به بقاع متبرکه هست. از این وقت غافل نشوید و با برنامه ریزی خود را جهت خدمت فرهنگی به زائران آماده کنیم.

وی افزود: شاهد منطق مدیر جمهور استکبار بودیم که نشان از ناتوانی آنها بود، اگر منطق داشتند با زبان نادرست صحبت نمی کردند، ما منطق قرآن را در پشت خود داریم، امام (ره) رهبر ما عالم دین و قرآن و اهل بیت با تکیه بر ایمان جلوی آمریکا ایستاد.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: باید بدانیم مردم کشور عزیزمان ایران جهت اسلام در وقت جنگ و اکنون فرزندان خود را تربیت می کردند و این عامل ایستادگی ماست و ما باید آنرا بدانیم، این وعده خداوند متعال هست، هر جا ما با توکل به خداوند متعال و تمسک به قرآن جلو رفتیم پیروز شدیم و وظیفه ما نیست که در برابر دشمن کوتاه بیایم، اکثر این امامزادگان در راه خدا ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در آخر یادآور شد: شهید حججی را ببینید که رابطه او با خدا او را به شهید بین المللی بدل کرد، دشمن این صحنه را پخش کرد تا نماد قدرت آنها باشد ولی این خواست خدا شد که این شهید نماد قدرت و باعث ذلت دشمن های شد.

انتهای پیام/

کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد

خدمت به امامزادگان توفیق است

واژه های کلیدی: نماینده ولی فقیه | مقام معظم رهبری | ایران | زائران | خداوند | سازمان اوقاف و امور خیریه | حجت الاسلام والمسلمین محمدی | نماینده ولی فقیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>