خانه » خبری و خواندنی » زندگی نامه شهید حجازی فر
 

 

زندگی نامه شهید حجازی فر

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ شهید کاظم حجازی فرسال ۱۳۳۸ در شهرستان خوی به دنیا آمد. وی در خانواده ای کاملا مذهبی و

زندگی نامه شهید حجازی فر

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شهید کاظم حجازی فرسال ۱۳۳۸ در شهرستان خوی به دنیا آمد. وی در خانواده ای کاملا مذهبی و نسبتا فقیر تربیت یافته از همان کودکی به مساجد و منابر و مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) علاقه ورزیده و با سالار شهیدان الفتی ناگسستنی پیدا می کند.

اوقات فراغت و بی کاری را همواره به صرف مطالعه کتاب دینی و انقلابی و مراوده با مراکز قیام به خصوص قم و استماع روضات و مراثی اهل بیت عصمت و طهارت و صحبت ها می پردازد.همراه جریانات انقلاب اسلامی در کارگاه جوشکاری نیز عصای دست پدر بود درسال۵۶ با کسب موفقیت در کنکور سراسری وارد دانشگاه آزادآبادگان تبریز شد و در دانشگاه از موسسین اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه بود با شروع جنگ عازم جبهه شد و آخر در عملیات کربلای ۵ به ارزوی خود رسید و شهید شد.

فرازهایی ازوصیت نامه شهید کا ظم حجازی فر

زندگی نامه شهید حجازی فر

خدایا اگردرجهنم سوزانت بسوزم شاید تحمل کنم ولی چگونه بپذیرم که هم گناه کنم وهم تواز گناه بگذری وبزر گتری نعمت خودراکه شهادت ودرپیآ آن بهشت برین است نصیبم کنی ؟

عبارات مهم : انقلاب اسلامی – دانشگاه
خدایا توخود شاهدی که با احساسی که دارم در بهشت تو باشم ومحتار باشم که به جهنم بروم وحتما از شدت سرمساری به جهنم خواهم گریخت تا از شعله خجلت وشرمساری رهایی یابم
خدایا دوست دارم که درعملیات بصره شهید شوم لیکن حصرت علی(ع ) نیز درآن منطقه لشکر کشیده بود.
خدایا دوست دارم دردیارغربت وآنهم به تنهائی شهید شوم. خدایا به شدیدترین وجه مرا بسوزان تا درشدت آتش آن حتی اگر کوچکترین ذره های ظام را که برنفس خود وجامعه مسلین روا داشته ام نظاره کنم..گرچه عقاب دوزخ ترا قدرت تصورم نیست ولی ازنظاره آن لذت خواهم برد لیکن آن ،عین عدالت است وزیبا ست .
رسم بلند قامتان تاریخ چنین است که درغروب طلوع می کنند ودرطلوع آفتاب غروب (اشاره به شب زنده داران ) خدایا در جبهه عهدی با شمشیر بسته ام که صورت آن شهادت است.
آری شهید به هرخواسته وآرزوی خود نائل آمد چراکه قبل از شهادت تقریبا مدت دو ماه سخت ترین شکنجه ها ودلشکن ترین حا لات تشنج در آن غربت وتنهائی دراتاق خلوت آی سی یو تنها وبدور ازهرگونه زرق وبرق وریا در موقع اذان صبح لیله الرغائب که نهائی ترین آرزوی خویش دست می یابدونیزدرمنطقه شرق بصره مجروح وآن مجروحیت منجر به شهادت می کردید.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید کاظم حجازی فر

واژه های کلیدی: انقلاب اسلامی | دانشگاه | اسلامی | شهادت | دفاع مقدس | انقلاب اسلامی | انقلاب اسلامی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>