خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری
 

 

سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری

حال و هوای این روزهای جمنا نشان می دهد که هنوز اعضای این جبهه نوپا، جهت تبدیل شدن به محور اصولگرایان، نقشه هایی در سر دارد و از پای ننشسته است. 

سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری

سکانس تازه از «یکه تازی» جبهه پایداری

عبارات مهم : انتخابات ریاست جمهوری – انتخابات ۹۶

حال و هوای این روزهای جمنا نشان می دهد که هنوز اعضای این جبهه نوپا، جهت تبدیل شدن به محور اصولگرایان، نقشه هایی در سر دارد و از پای ننشسته هست.

هنوز خیمه انتخابات ۹۶ کامل جمع نشده ولی کمی آنسوتر خیمه دیگری جهت انتخابات آتی در حال برافراشته شدن است.اصولگراهایی که جهت بار دوم در برابر حسن روحانی بازی انتخابات را واگذار کردند، همچون روزهای انتخابات در تکاپو هستند تا این شکست های پی در پی را جبران کنند.

سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری

سکانس تازه از «یکه تازی» جبهه پایداری /دست رد فرزندان معنوی آیت الله مصباح بر سینه جمنا /آرزوی جمنا جهت تبدیل شدن به «بزرگ قبیله اصولگرایی»

از جمنا و مردان سنتی گرفته تا پایداری ها، هر کدام در تلاشند تا با صدای رساتری ندای«انا الحق» در میان اصولگرایان را فریاد زنند و از این طریق مردان راست نشین سیاست را دور خیمه خود جمع کنند.

حال و هوای این روزهای جمنا نشان می دهد که هنوز اعضای این جبهه نوپا، جهت تبدیل شدن به محور اصولگرایان، نقشه هایی در سر دارد و از پای ننشسته است. 

در یک سوی میدان این جمنای نوپا است که تلاش می کند همچون روزهای انتخابات با کنار زدن جامعتین، خود را محور و اصل اصولگرایان معرفی کند و در سوی دیگر هم موتلفه ای ها همچنان ساز و کار حزبی را راه گشا می دانند. ولی در این میان مردان پایداری داستان دیگری دارند.

مریدان آیت الله مصباح بعد از گرد و خاک های بی حاصلی که در انتخابات ۹۲ به پا کردند، جهت مجلس دهم هم مجبور به هجرت دسته جمعی شدند و از سرنوشت پر هیاهو مجلس نهم به سرنوشت سکوت و سکون فضای سیاسی رسیدند. این سکوت این روزها هم یقه پایداری ها را گرفته هست، چه آنکه بعد از نقش برآب شدن آرزوی اصولگراها جهت رسیدن به پاستور، این پایداری ها هستند که علی رغم اهالی جمنا و اصولگرایان سنتی، ساکت شده است اند.

در واقع پایداری در تلاش هستند تا در برابر تلاش جمنا جهت ایفای نقش برادر بزرگتر اصولگرایان مقاومت کرده و در سکوت و با جلسه های جسته و گریخته با پدر معنویشان دست فرمان خود را جهت انتخابات آتی تعیین کنند.

سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری

*پا پیش گذاشتن جمنا و پا بعد کشیدن پایداری

نطفه جمنا در بحبوحه صف بندی های انتخابات ریاست جمهوری بسته شد. این جبهه نوپا از همان ابتدا خواسته اش نشستن بر صندلی بزرگ قبیله اصولگرایی بود، خواسته ای که جهت رسیدن به آن به هر دری زد و از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد. در این میان ولی تیر اهالی جمنا جهت گرفتن لبیک از اهالی پایداری- و البته موتلفه -به سنگ خورد و این یاران آیت الله قم نشین بودند، که بار دیگر ساز «تکنوازی» را کوک کردند

*هم نشینی پایداری با جمنا، از تأیید تا تکذیب

حال و هوای این روزهای جمنا نشان می دهد که هنوز اعضای این جبهه نوپا، جهت تبدیل شدن به محور اصولگرایان، نقشه هایی در سر دارد و از پای ننشسته است. 

داستان پایداری ها و جمنا در انتخابات ۹۶، به آسانی به نقطه آخر نرسید، چه آنکه بعد از دست رد مریدان آیت الله مصباح به سینه جمنا، این مردان پایداری بودند که بازی را به نفع خود عوض کردن دادند.

ابراهیم رئیسی نقطه وصل پایداری و جمنا شد. حسینعلی حاجی دلیگانی صورت ای بود که حمایت پایداری ها از رئیسی جهت انتخابات را رسانه ای کرد و از تماس تلفنی آیت الله مصباح با تولیت آستان قدس خبر داد. در همان وقت هم او جهت جمنا خط و نشان کشید و رئیسی را عامل وحدت اصولگرایان معرفی کرد:« اگر اعضای جمنا هم به همین جمع بندی برسند که از آقای رئیسی به عنوان کاندیدای واحد اصولگرایان حمایت کنند و بر روی گزینش وی به اجماع برسند اتفاق میمون و مبارکی در جهت حفظ وحدت بین اصولگرایان رقم خواهد خورد.»

سکانس تازه از «یکه‌تازی» جبهه پایداری

اینگونه بود که ابراهیم رئیسی ، صورت ای که تا پیش از انتخابات ۹۶ در میان اشخاص سیاسی اصولگرا نامی جهت خود دست و پا نکرده بود، با حمایت پایداری ها در لیست گزینه های اصولگرا جهت پاستور جای گرفت تا پایداری ها بار دیگر نشان دهند، حتی در برابر جمنا که به دنبال نقش برادر بزرگتر هست، دست بالا را در معادلات اصولگرایی دارند.

جمنا از تک و تا نمی افتد

حال و هوای این روزهای جمنا نشان می دهد که هنوز اعضای این جبهه نوپا، جهت تبدیل شدن به محور اصولگرایان، نقشه هایی در سر دارد و از پای ننشسته هست. نشان این عنوان را می شود در صحبت های اخیر سید محمد حسینی جستجو کرد. این عضو جمنا در مصاحبه ای از تلاش جهت ترمیم و بازسازی مکانیزم جمنا گفته بود، ترمیمی که در نهایت به این جمله ختم شد « در گذشته جبهه پایداری در ترکیب نبود که این بار تصمیم بر این شده است که آن ها نیز اضافه شوند.»

اما این چینش تازه جمنا که حسینی از آن سخن گفته بود، به سرعت از سوی جبهه پایداری تکذیب شد. مجید متقی فر سخنگوی جبهه پایداری گفت که« این جبهه با جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) هیچ توافق یا مذاکره رسمی نداشته است.»، تا اینگونه آب پاکی را بر دست جمنا بریزد.

در واقع پایداری ها جهت اهالی جمنا و سایر اصولگرایان همچون کودکانی سرکش هستند، که جهت رسیدن به هدف و اتحاد، چاره ای جز تلاش جهت بازی در یک زمین با آنها ندارند. حال باید منتظر ماند و دید که این کودکان سرکش اصولگرا با برادری که مدعی بزرگتری در اصولگرایی هست، همراه می شوند یا هنوز هم سر ناسازگاری دارند.

واژه های کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات ۹۶ | اصولگرایان | انتخابات | اصولگرا | مردان | تبدیل | اخبار سیاسی و اجتماعی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>