خانه » ورزشی » مردها فدراسیون نشین ابهام ها همچنان باقی است ، پایان خوش قرارداد ترکمنچای بلیت فروشی جهت سرخابی ها
 

 

مردها فدراسیون نشین ابهام ها همچنان باقی است ، پایان خوش قرارداد ترکمنچای بلیت فروشی جهت سرخابی ها

سرخابی های پایتخت بعد از کش و قوس فراوان می توانند بلیت فروشی بازی هایشان را برعهده گیرند.

مردها فدراسیون نشین ابهام ها همچنان باقی است ، پایان خوش قرارداد ترکمنچای بلیت فروشی جهت سرخابی ها

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان، آخر بعد از کش و قوس های فراوان و درگیری های زیاد ۲ کلوب پرسپولیس و استقلال با سامانه بلیت فروشی مسابقه های لیگ برتر با اعلام مهدی تاج رسما به سرخابی ها واگذار شد و سهم شرکتی که کار بلیت‌فروشی الکترونیکی مسابقه های را برعهده داشت از ۳۵ درصد به ۱۲/۵ درصد کم کردن یافت.

پرسپولیس و استقلال که در سال ها و به خصوص ماه های اخیر جهت در اختیار گرفتن بلیت فروشی تلاش های زیادی انجام دادند در نهایت با حمایت هوادارانشان موفق شدند این کار را انجام دهند تا در آینده از راه بلیت فروشی به درآمد خوبی دست یابند. گام آخر ۲ کلوب پرطرفدار کشورمان جهت رسیدن به این هدف بزرگ در بازی پرسپولیس و پیکان رقم خورد. جایی که پیش از شروع این بازی هواداران جهت حمایت از کلوب تصمیم گرفتند از خرید بلیت الکترونیکی خودداری کنند. این امر می توانست به قیمت حضور نیافتن آن ها در ورزشگاه آزادی همراه شود ولی در نهایت با پیگیری علی اکبر طاهری هواداران بعد از درگیری با عوامل شرکت مربوطه به صورت رایگان وارد ورزشگاه شدند. هرچند این عامل به قیمت از دست رفتن درآمد مختصر کلوب پرسپولیس از بلیت فروشی دیدار با پرسپولیس تمام شد ولی در آینده ای نزدیک سودی گزاف به حساب سرخ آبی ها واریز می کند.

مردها فدراسیون نشین ابهام ها همچنان باقی است ، پایان خوش قرارداد ترکمنچای بلیت فروشی جهت سرخابی ها

قرارداد بلیت‌فروشی مسابقه های لیگ برتر یکی از عجیب ترین و در عین حال مبهم ترین مسائل در تاریخ این مسابقه های هست. قراردادی که موجب شد سرمایه پرسپولیس و استقلال و البته سایر تیم های لیگ برتر به آسانی وارد جیب فدراسیون فوتبال،‌ سازمان لیگ،‌ هیئت فوتبال و شرکت طرف قرارداد شود و آنها جهت دریافت حق خود با عوامل مختلفی وارد چالش شوند. از طرفی کلوب ها به میزان برابر با شرکت مجری از این قرارداد سهم می بردند. درحالی که طبق عرف باید ۱۰ درصد قرارداد به شرکتی که فروش بلیط را برعهده داشت تعلق می گرفت.

نکته مبهم قرارداد مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران با این شرکت قرارداد ۱۱ ساله طرفین است و اصولا هیچکس در این مدت متوجه نشد به چه دلیل آن شرکت بدون برگزاری مناقصه باید به عنوان مجری برگزاری بلیت فروشی گزینش شود ولی امر واضح جهت اهالی فوتبال این است که قرارداد بلیت فروشی لیگ برتر که در وقت ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال به امضا رسید بارها در اسامی شرکت ها و مدیریت آن ها دچار عوض کردن شد و مدیران فوتبالی هم به تبعیت از وزارت نشینان بدون هیچ قید و شرطی تمام مفاد آن را قبول می کردند.

کفاشیان و یارانش جهت رفع ابهام نسبت به برگزار نشدن مزایده اعلام کردند فدراسیون جهت اجرای بلیت فروشی الکترونیکی مسابقه های لیگ برتر با شرکت زیرمجموعه مرکز همکاری، فناوری و نوآوری‌های ریاست‌جمهوری قرارداد بسته است و از آنجاییکه ‏این قرارداد بین ۲ ارگان دولتی امضا شده است نیازی به برگزاری مزایده نبوده هست. موضوعی که با تکذیب سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری مدیر جمهور همراه شد تا ابهام های موجود زیاد کردن یابد.

تفاوت آمار بلیت فروشی با درآمدهای پرسپولیس و استقلال دیگر مسئله ای بود که منجر به اعتراض آن ها و البته هواداران شد و تماشاگران به هیچ وجه علاقه نداشتند پولی که جهت تماشای دیدار تیم های محبوبشان پرداخت می کنند به حساب یک شرکت مجهول الفعالیت برود. شرکتی که حتی نتوانست به تضمین های ارائه شده است خود جهت تجهیز پنج ورزشگاه بزرگ کشور به سیستم های بلیت فروشی عمل کند و تنها با توسل به زور قصد داشت سرمایه کلوب ها را به غارت ببرد.

سرخابی های پایتخت بعد از کش و قوس فراوان می توانند بلیت فروشی بازی هایشان را برعهده گیرند.

هرچند دعوای مربوط به قرارداد بلیت فروشی لیگ برتر به سود کلوب ها تمام شده است است و در واقع حق به حقدار رسیده است ولی مورد نیاز است مهدی تاج و علی کفاشیان نسبت به ابهام های این قرارداد براق سازی کنند. البته اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و نهادهای نظارتی هم باید به مسائل مبهم قرارداد ترکمنچای بلیت فروشی ورود و با مسببان پایمال شدن حق کلوب ها به صورت جدی برخورد کنند تا مشخص شود آقازاده ورزشی بر چه اساسی از این راه به سودی سرشار رسیده است.

در این میان باید مشخص شود آیا فدراسیون فوتبال در ازای کم کردن سهم شرکت مربوطه از درآمد بلیت فروشی امتیازی به این شرکت داده است و قرار است غرامتی که شنیده می شود حدود ۳۰ میلیارد تومان است به مجری قرارداد بلیت فروشی پرداخت کند یا اینکه با اتکا به مستندات قانونی و تخلفات این شرکت این اقدام را انجام داده است.

به هر حال مدیران استقلال و پرسپولیس باید خوشحال باشند که با حمایت هوادارانشان در جدال مربوط به قرارداد بلیت فروشی پیروز شدند و می توانند به درآمد مناسب حاصل از این قرارداد تکیه کنند.

انتهای پیام/

بلیت فروشی به خود پرسپولیس و استقلال واگذار می شود

واژه های کلیدی: فدراسیون فوتبال | الکترونیکی | علی کفاشیان | پرسپولیس | هواداران | ورزشگاه | استقلال | هواداران | مسابقه | فوتبال | قرارداد

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>